Yogurt Yag Yakiyor!

Konusu 'Çeşitli Makaleler' forumundadır ve Nassim tarafından 22 Nisan 2005 başlatılmıştır.

1. Nassim

Nassim Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Danmark
    Bunu internette buldum ve sizinli paylasmak istedim.... bu yazi tabii az yagli olmasi kaydiyladir...
    Yalnız yoğurdu boş tüketin! yemeklerin üstüne koyarak yerseniz daha çok kalori almış olursunuz, buda bütün emeklerinizin boşa gitmesi demek olur.

Diyetlerine yağsız yoğurt ekleyenler yüzde 22 daha fazla kilo kaybediyor. Göbekteki yağların yüzde 81'i de yoğurtla eriyor.

Göbeğini hızla eritmek isteyenler, bol bol yağsız yoğurt yesin! ABD'de yapılan bir araştırmada, düşük kalorili rejimlerine yoğurt seçeneğini ekleyen ve günde üç öğün yağsız yoğurt yiyen aşırı kiloluların, yoğurtsuz bir diyet uygulayanlara oranla yüzde 22 daha fazla kilo verdikleri ve yüzde 61 daha fazla yağ yaktıkları tespit edildi. Yoğurt yiyenlerin ayrıca, karın bölgelerinde yüzde 81 daha fazla yağ yaktıkları ortaya çıktı.

Tennessee Üniversitesi'ndeki araştırmaya katılanlardan Dr. Michael Zemel, yoğurt yiyenlerin hem ortalama yedi kilo olan zayıflama seviyesinden daha fazla inceldiklerini hem de kaslarını diğerlerinden iki kat fazla koruduklarını belirtti.

Dr. Zemel, kas kütlesini korumanın diyet yapanlarda önemli bir konu olduğunu belirterek, "Önemli olan yağ yakmak, kas değil. Kaslar kalori yakmaya yardımcı oluyor, ancak kilo verirken kas kütlesi de kaybediliyor. Buna en iyi çözüm, kalsiyum ve protein ağırlıklı bir diyet, yani yoğurt" diye konuştu. Araştırma Uluslararası Obezite Dergisi'nin nisan sayısında yayımlanacak.
    Bu arada Japonya'da yapılan araştırmalar da, yoğurdun nefes kokusunu giderdiğini, diş taşı ve diş eti iltihaplarını doğal yollardan önlediğini ortaya koydu. Altı hafta boyunca günde bir porsiyon yoğurt yiyenlerin yüzde 80'inde, nefes kokusuna yol açan hidrojen sülfit düzeyi azaldı.

Not

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    peki şimdi sonuç ne yakıyor mu,yakmıyor mu? :D

3. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Saircon ciddi ciddi yağlı olan ürünlerimi(süt, yoğurt vs...) kullanalım diyorsun?!

4. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    valla arada kaldık

5. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Yok Saircon Türkçen iyi ama herkes tersini söylediği için check etme gereği duydum :)

6. serbes

serbes Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sanırım kimi mesajlar eksik.
    Son varılan nokta nedir?
    Yağsız yoğurt yağ yakar mı yakmaz mı?

7. destro

destro Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Walla özellikle light yoğurt hem içerdiği protein bakımından, hemde bu gibi araştırmalar sonucu pekçok diyetisyenin tavsiyesi üzerine, kesinlikle yenmeli diyorum. Ayrıca beslenmedeki önemi de göz önüne alındığında bizler için harika bir ara öğün olduğunu düşünerek, tabi lezzetini de beğendiğim için, bol bol tüketiyorum.
    Herkese tavsiye ederim,
    Yörsan Light ise favorim (lezzet açısından)

Sağlıklı Günler...

Sayfayı Paylaş