Yoğurt Kürü

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve SevdenurKrc tarafından 15 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. SevdenurKrc

SevdenurKrc Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Yağ yakımı için haftanın 2 günü bir saatlik tempolu yürüyüş-koşu,karın egzersizi ve tarifi;
    1 kase yağsız yoğurt
    1 çay kaşığı zencefil
    1 çay kaşığı zerdeçal
    1 çay kaşığı tarçın
    olan kürü kullanmamın fazlaca etkili olacağını söyledi antrenörüm. Bu kürü yatmadan yarım saat önce yemem ve üstüne min 1 lt su içmem gerekiyormuş.Tabi ki haftanın diğer 4 günü antrenmanlar var ama yarım saat kardiyo 1.5 saate yakın fitness şeklinde.Yani tek yaptığım bu kürü yiyip yatıp mucize beklemek olmayacak.Merak ettiğim bu kürü kullanan var mı ya da sizce bu kür işe yarar mı?

2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    yağ yakımı için bu yediğiniz yoğurttan daha önemli şey,hatta tek önemli şey günlük aldığınız kalori miktarı.beslenmenizde aşağı yukarı kalori takibi yapmıyorsanız,cardiodan yarattığınız açığa rağmen yüksek kalori alıyorsanız,1 kase yoğurt sizi kurtarmaz.

Bekci, Created By Loss ve doxux bunu beğendi.
  3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Belki sağlık açısından faydaları vardır bunların ama yağ yakımını sağlamaz. Spordan önce koyu bir kahve içmek daha etkili olur bundan. En önemli olanı @zeo64 söylemiş zaten. Günlük alınan kalori ihtiyaçtan azsa yağ yakımı olur, değilse olmaz.

Bekci, Created By Loss ve zeo64 bunu beğendi.
  4. SevdenurKrc

SevdenurKrc Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Günlük kalori alımım 1200 kalori civarı ve protein ağırlıklı karbohidrat minimum düzeyde. Beslenmem diyetisyen tarafından ayarlandı. Bende olabildiğince uyuyorum. Merak ettiğim bu tarz bir şeyin ekstradan bir faydası olup olmadığı yoksa en başta da dediğim gibi bir kase yoğurttan mucize bekleyecek değilim :)

5. maietnigri

maietnigri Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Yogurdun vucutta tutulan suyu atmak icin bir kase kadar onerildigini okumustum. Diyete henuz baslayan birinin ilk etapta su atacagi dusunulurse, dolayli acidan bi faydasi olur. Bu surecte tuzu da mumkun mertebe kesebilirsiniz. Sodyum dedigimiz sofra tuzunun da vucutta su tutucu etkisi vardir.

6. WadeFB

WadeFB Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    53
    diyetten once idman programinda sıkıntı var. 2 saat sporun yarardan cok zarari var

Helldorad0 bunu beğendi.
  7. SevdenurKrc

SevdenurKrc Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    İdman saatleri önemli elbette ama benim şu vakte kadar yaptığım tüm basket voleybol yüzme tenis antrenmanları en az iki saatti. Şimdiyse yarım saat kardiyo ardından güçlendirme -eliptik- soğuma olarak yapıp totalde iki saat antrenman oluyor. Yani 2 saat güçlendirme antrenmanı olmuyor ve molalarda var. 2 saat boyunca sürekli bir ağırlık çalışması yok yani :)
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Nisan 2015 ---
    Diyete başlayalı 3 aydan fazla oldu ödem atımı kısmı geçti yani :) zaten yatmaya yakın kas yapımı için süt yoğurt gibi şeyleri kazein içerdiğinden dolayı tüketilmesi öneriliyor. Kas yapımı da yağ yakımına yardımcıdır bir yerde. Ki yoğurdun ekstradan yağ yakımı için bir madde içerdiğini okumuştum ancak şu an tam olarak adı aklıma gelmiyor. Benim asıl merak ettiğim nokta zerdeçal-zencefil-tarçın üçlüsünün bir işe yarayıp yaramadığı. Çünkü bu üç baharatında diyet menülerinde yeri var.

Son düzenleme: 16 Nisan 2015
  8. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Yoğurdu diyeti bir kenara bıraktım,o 1 litre su ya takıldım,diyet yaparkende fitnes yaparkende düzenli bir uyku,deliksiz bir uyku çok önemli bunu hepimiz biliyoruz.
    Yatmadan hemen önce içeceğiniz 1 lt su bütün uykunuzu altüst etmiyormu?,lavaboya gidip durmaktan uykunuz bölünmüyormu?deliksiz bir uykunun o 1 lt sudan daha faydalı olacağı düşüncesindeyim.

Balboa7 ve Mustimusti bunu beğendi.
  9. SevdenurKrc

SevdenurKrc Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Gece idrara çıkmak gibi bir ihtiyaç duymuyorum :)

Bekci bunu beğendi.
  10. kayaadam

kayaadam Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    adana
    Ben 2 ayda 84.5 kg dan 72 te dustum. Hafif cardio hamur tatlı asitli içecek vs tamamen 0.ve her aksam 21.00 gibi 1 kase pul biberli yoğurt. Sindirim sistemini hızlandırıp yag yakimi sagliyor

Sayfayı Paylaş