yirmilik diş

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve zigbog tarafından 11 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar geçen gün yamuk çıkan anormal yirmilik dişimi çektirdim (Yaşım 19 ama bütün yirmilik dişler tamamen çıkmış :D Zaten kimse 19 olduğuma inanmıyor, yakında komplekse giricem hyper_ )Neyse konuya döneyim, arkadaşlar bu çekilen dişin boşluğu ne zaman kapanır tamamen bilen var mı? İnternette falana aradım ama bulamadım. Çok rahatsız edici bir şey. Valla biraz iğrenç ama pilav falan kaçıyor ara sıra, iyice eziyet oluyor :D Normal yirmilik dir böylemi oluyor bilmiyorum ama 2cm'den 1-2 milim büyük bir diş çıktı. Ayrıca bende kalsiyum fazlalığı çıkmıştı ama tolerans değeri maks. değer 10 iken benimdi 11 di. Sonra düzeltim tabiki bu drumu ama acaba buna sebep olur mu?(yamuk çıkmasına, dişim yanağıma doğru 30 derece açıyla çıkmıştı)

2. DeliKase

DeliKase Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ben de geçtiğimiz yaz çektirdim yirmiliklerden birini. dişten geriye kalan boş alan gerçekten sinir bozucu sürekli bir şeyler kaçması çok rahatsız ediyor. hatırladığım kadarıyla 3 haftada neredeyse boşluk kapanmıştı. zaten 1 ay sonra hiçbir şey hissetmezsin.

zigbog bunu beğendi.
  3. donnie_brasco

donnie_brasco Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Boşluğun ne zaman kapanacağı hakkında kesin birşey söyleyemeyiz. Sizin iyileşme kapasiteniz bunu belirler. Normal yara iyileşmesi gibi düşünün ancak ağız içinin damarlanması ve yenilenme kapasitesi daha iyi olduğu için iyileşmesi aynı boyuttaki deri yaralanmasından hızlı olur. Fakat ağız içininde dezavantajı bakteriyel floranın çok yoğun olmasıdır. Siz mümkün olduğunca orayı temiz tutmaya çalışın. Hatta anti-bakteriyel gargarlardan da kullanırsanız daha iyi olur.

20 lik dişlerin açılı çıkmasının kalsiyum fazlalığı ile ilişkisi olduğunu duymadım hiç. Benim bildiğim genellikle evrimsel süreçten bahsediliyor bu konuda. Zaten günümüzde çoğu kişide ya gömük kalıyor ya eğimli çıkıyor ya da hiç olmuyor. Aynı durum 20 lik dişler kadar yaygın olmasada üst ikinci kesici dişler içinde geçerli.

zigbog bunu beğendi.
  4. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    çektireli 3 gün oldu ağrı sızı nadir de olsa oluyor ama en sinir bozucusu boşluk olması. Bakteri konusunu bende düşündüm. En olmadı tuzlu su ile gargara yaparım ;) Sağolun...

5. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    ben 30 yaşına geldim hiç 20 lik diş mevzusu olmadı bende. garip değil mi?

6. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    ne güzel işte:D ben 19 yaşıma gelmeden 1-2 tanesi hariç hepsini çıkarmıştım, o 1 tanesi de yamuk çıkandı zaten :D:D

7. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Geçmiş olsun Zigbog,

Bende sorun yaşamama rağmen halen israrlıyım, çektirmem :)

zigbog bunu beğendi.
  8. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Teşekkürler Despo,
    Senin dişin de yamuk çıkıtıysa çektir bence bu kadar diretme :D Benim çene kasıma kramp falan sokmaya başladı ondan çektirdim aslında. Yoksa dişi 1 sene kadar kullandım hatta çıkan dişte hafif çürüme bile vardı. Eskitmişim yani birazda :D Zaten morfini vurdumu yanak salıyo hemen kendini :D:D Bi şey hissetmiyorsun.

9. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Ben daha hiç dişçiye gitmedim hayatımda. Aslında bi ara uğrasam fena olmayacak.

Sayfayı Paylaş