Ygs - lys !

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Cigabyte4 tarafından 4 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba arkadaşlar.
    Ben 16 yaşındayım bu sene 11. sınıfa geçtim (Lise 3) ve okulların açılmasına 40-41 gün kaldı ve ders çalışmaya başlamak istiyorum.

Benim sorum ygs ve lys.

İnternette araştırdım ama tam olarak bulamadım.

Arkadaşlar öncelikle YGS nasıl bir sınavdır ve sorular kaçıncı sınıflardan gelir.
    Aynı şekilde LYS de nasıl bir sınavdır ve sorular kaçıncı sınıflardan gelir.

ve YGS ile LYS çalışması diye ayrılıyor. Ben 9'dan 11'e kadar çalışıp 12. sınıfıda 12'ye giderken çalışsam yanlışmı yapmış olurum. YGS - LYS yi ayırıpmı çalışmalıyım. Hangisi daha önemli ? Hangisine ağırlık vermeliyim ? YGS ve LYS de nasıl tür sorular çıkıyor ? .....

Yani anlayacağınız YGS ve LYS ile hiçbirşeyi anlamıyorum ve anlatabilirmisiniz?

Çok geç olmadan çalışmaya başlamak istiyorum.

Bu arada Anadolu Lisesi'nde okuyorum.(SAYISAL)

2. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Bende 2013 un sınavzedesiyim. Yaz aylarında başlamakla çok iyi ettiğini dershane başladığında anlayacaksın. Hatta geç bile kalmışsın.

Ygs sınavı ilk okul ve 9. sınıftan çıkıyor. Ama düzeyleri ilk okul düzeyinde değil haberin olsun..

LYS ise 10 11 12 den çıkıyor.

Önerilerim;
    Sayısal olduğun için mat geo ve feni bu yaz hemen aradan çıkar zaman kalırsada sosyale bak.
    Türkçeyede okul başladığında yuklenirsin türkçe en kolayı.. Bol bol deneme çözersin ilerde ama bol bol soru tipi görmek önemli ösym nin sınavları kaliteli oluyor.

Lys içinse dershaneler genelde karışık gider. Sakın ola ygs ilk sınav diye lys yi erteleme lys nin önemi daha fazla(ygs 30 binken lys de 16bine çektim.)

Çözemediğin soruları hocalarından çok iyi bilen bir arkadaşına sor. Hocana 2 den fazla anlattıramazsın bıkar insan. Ama arkadaşına nazın geçer 1000 kere anlattırırsın ve daha iyi anlatır.

Ben düz lise mezunuydum alt yapım yoktu ozellikle fen ve sosyalde senin alt yapında vardır. Daha rahat edersin. Motivasyonun düştüğü zaman üniversiteyi kazandığını hayal et. Yaptığın işten zevk almaya bak..

NOT: 11. sınıfmışsın ben 12 sin diye yazdım... Neyse yukardakiler kafanda olsun.

11 isen bu yaz bütün ygs yi bitir seneye kadar haftada 1 deneme çöz çok faydası olur 12 dede lys çalışırsın ygs ile beraber

Cigabyte4 bunu beğendi.
  3. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Sağol abi dediklerini yapıcam. Bu 40 gün sürecindede 9. sınıf yapıyım.
    Fakat dershane'ye gitmeyi düşünmüyorum. 2-3 sene gittim ilkokulda (hiç sevmiyorum) :D

Bu arada coğrafyam orta derecede (testlerde iyi sayılabilir) fakat tarih dersim çok kötü sınavlarda zor zar kopyayla geçiyorum fakat denemelerde-testlerde 1 tane bile bilerek yapamam. Tarihin yeri bu sınavlarda çokmu önemli ?

4. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    bizim hocalar 12. sınıfta 12. sınıf konuları ancak yetişir şimdiden hazırlanın demişlerdi.bende seninle aynı dönemim.anadolu lisesi öğrencisiyim okulum iyi çok şükür.ilk 2 sene biraz haytalık yapsamda hatamın farkına vardım.sayısal okuyorum.birde bizim coğrafya dersleri kalkıcak diyorlar sayısallar için doğru mu bilmiyorum

Cigabyte4 bunu beğendi.
  5. EMN

EMN Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    ygs ye kadar %60 ygs çalıs %40 lys.sonrasında zaten tamamen lys çalısırsın.Ama sakın lys yi boşlama.üniversite kazanmada asıl belirleyici sınav lysdir.ben bu sene girdim hep ygs çalıstım.ygs den sonra lys ye 3 ay vakit kaldı sıcaklar felanda baslamıstı hiç çalısmadım lys ye ve istediğim yer gelmedi.bu sene birdaha gireceğim benim düştüğüm hataya düşme sende

Cigabyte4 bunu beğendi.
  6. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    MAT1 MAT1 Mat1 derim baska bişey demem :) adam gibi oturttunmu 11 deyken cok buyuk bi yuku atmıs olursun. Birde ilerde caymayacagın bir hedef lazım. Bunu hiç sallamazdım. tercih zamanı cok sıkıntı oluyor cok cok sıkıntı oluyor . zamanın var, meslekler hakkında da arastırmalar yap.

Cigabyte4 bunu beğendi.
  7. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Dershaneye gitmeni siddetle oneririm ama gitmeyeceksen bu yaz ygs mat fen ve 10 11 fizik kimya mat geo kismini bitir.. hocalar genelde derki son senenin konulari cok agir bence hicte degil limit turev integral asiri zevkli bir konu hepsinr 1 er hafta ayirsan soru kacirmazsib(bu seneki lys istisna) organik kimya kimyanin en kolay konularından mantigi kavradin mi hic ezbere gerek yok. Acikcasi sinavdan korkma 11.sinifta bu bilinç te oldugun icin sanslisin. Ben 11 deyken tek derdim iki kolu nasik esitlerim, nasil yag yakarim vs. Keske 11 de baslasaymisim.

Cigabyte4 bunu beğendi.
  8. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum arkadaşlar.

Coğrafya kalkıcak, tarih yerine İnkılap gelicek.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:11 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:03 ----------

Arkadaşlar son bir soru daha sormak istiyorum.

Üniversitelerin taban puanına bakarken bölümlerin yanında (İngilizce) yazdığını gördüm.

Bİz şimdi bu İngilizce yazan ünilerden birine gidersek oradaki dersleri ingilizce olarakmı göricez yoksa ingilizce dersimi işlenecek ?

9. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Ingilizce goruceksin, isliceksin sinava gireceksin

Cigabyte4 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş