Yeterli Su İçmemek (BAYSALİNG)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve bukatto tarafından 7 Aralık 2006 başlatılmıştır.

1. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    "Kanın %85 i sudur. ayrıca beynin %75 i ve kasların %80 i sudan oluşur. bir kas %3 oranında susuz kalırsa gücünün %10 unu kaybeder.

bu sebeple susama hissi duymadan bol su içmelisiniz. ayrıca su hiç bir kalori içermez. susadığınızı fark etmediğiniz zaman, dehidrasyon a (su kaybına) uğramışsınızdır.

bu da metabolizmayı rahatsız eder ve konsantrasyonu olumsuz yönde etkiler."

Özer BAYSALİNG - Hard Drive kitabından alıntı yaptım bu yazıyı. bilmediğim ve ilgimi çeken bir başlıktı bu.

2. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    geçene ramazan ayında yeteli derecede su içemedim ve bir gün sabah uyandığımda kaslarımın havası kaçmış gibiyidi.Daha sonra 1 hafta boyunca durmadan su içtim ve eskisindende iyi oldum.Bende dahil( Ramazan ayına kadara ) çoğu kişi suya yeterli önemi vermiyor.
    *Unutmayın su protein ve karbonhidrattan daha önemlidir.Susuz bir yaşam olmaz ;)

3. GyMania

GyMania Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Hergün istisnasız olmak üzere diğer gıdalardan aldığım sıvı hariç 2 ile 3 litre arası değişir su içerim. Su içmediğim zaman zaten kendimi halsiz hissediyorum. Bol su içince terlemeniz kolaylaşıyor bu sayede vucut temizleniyor. Supplementler ile doldurduğunuz böbrek ve mide su sayesinde temizleniyor. En az günde 2 litre su için.

4. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    su tuketmek gercekten cok onemli.. ama ben sadece suyu saf olarak tüketmeyi pek beceremedigimden daha ziyade sulu besleniyorum.. mesela gün içersinde yedigim meyve sebzecok fazla..
    bunun dışında susadıgımda su yerine ayran, limonata, limonlu maden suyu, meyve suyu ve özellikle yagsız süt gibi alternatiflere yöneliyorum..

5. Bosbossy

Bosbossy Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İst.
    Tşk. Bilgi İçin. Su Gerçekten Önemli

Sayfayı Paylaş