Yerli ucuz supplement ürünleri hakkında fikir alışverişleri

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve cusco* tarafından 3 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba arkadaşlar kusura bakmayın böyle bir topic açıyorum ama gerçekten gerek duydum ucuz protein konusu dağınıktı...şimdiden özür diliyorum.

Konuya gelelim ben %90 Tandem'in izole proteinini aldım ve kullanmaya başladım bundan önce %80lik kullandım ama malesef çok laktoz vardı ve köpürüyordu bü yüzden %90 almaya başladım malum fiyatıda uygun.Ama bir problem var karışmıyor ne yapıp ne ettiysem blender da karıştırıyorum 500 ml süt+nesquik içine 2 scoop(23 gramlıktan) koyuyorum ama karışmıyor.Parça parça ne kadar karıştırsam da kalıyor..bundan önce hardline kullanıyordum onda karışıyordu bu hardline'in hammaddesi ama yinede karışmıyor..

Acaba kullanan arakdaşlar karıştırabilenler varsa biraz fikir verirlerse çok sevinirim..Gerçekten tuhaf parça parça üstte kalıyor ne kadar süt eklesemde yinede kalıyor..acaba problem bende mi diye düşünüyorum artık ne zaman antremandan sonra içmek için hazırlasam hep içerken midem bulanıyor parçalar yüzünden ve hep off yine mi içicem diyorum eskiden whey ayrı bir hevesle içerdim..diyeceksiniz git adam gibi marka al ama antreman benzin filan derken malesef bütçe çok zorlanıyor..:eek:

2. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    bilmiyorum işe yararmı ama denemakte fayda var, Karışımı blander den geçirdikten sonra bunların hepsini şişeye doldur ağzını kapat ve dolaba koy 1-1.5 saat sonra çıkar belki top top olanlar çözülür.

cusco* bunu beğendi.
  3. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    o kadar kötü mü ya

4. Pluchart

Pluchart Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    GNC veya benzeri bir yerden shaker alıp o şekilde deneyebilirsiniz.. Saçma gelecek ama blenderda karışmayan bazı marka tozların shaker ile daha iyi karıştığını duymuştum zamanında birilerinden.. En azından deneyin.. Ayrıca nesquik'siz veya süt yerine su ile karıştırmayı da deneyebilirsiniz..

firebird bunu beğendi.
  5. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Blender mı shaker mı ?
    Bu sorunun cevabı bence çok basit.
    Tabii ki shaker.
    Tecrübeyle sabit. (En azından protein tozlarında tecrübe ettim, böyle.)

Zaten dikkat ederseniz shaker ve blenderın karıştırma sistemi farklıdır. Shaker darbeli karıştırdığından alta üste çarpan topaklar dağılıyor. Blender da ise çarpma şiddeti daha düşük onda karıştırma ve kesme var.

Ek: Ortalama 3 dk. vakit ayırarak çalkalayınca sonuçlar fazlasıyla memnun edici olacaktır. Tabii ki sert, hızlı bir çalkalama ve sarsmayla... Valla shakerdan çıkarttığım ürünlerin aldığı hali görünce mest oluyorum desem yeridir :)

Son düzenleme: 5 Ekim 2008
  6. yusufinto

yusufinto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yerli Whey Protein

arkadaslar iyi günler, internette gezerken gıda firmaları için şarap, pastacılık, nişasta, gıda ajanları (emülgatör vs), fırıncılık malzemeleri gibi gıda hammaddeleri satan (toptan veya perakende) ve online satış hizmeti veren bir siteye rastladım. tabiki adını veremiyorum ama birşey dikkatimi çekti. Protein'ler diye bir bölüm ve bölüm altında envayi çeşit (soya,süt,peynit altı suyu, yumurta beyazı, yumurta sarısı..) protein.. bunlar tabiki vücut geliştirme için özel olarak elden geçirilip paketlenmemiş; fakat bildiğimz toz halinde ve %85 ile %90 arası saflıkta konsantre peynir altı suyu proteini olduğu yazıyor. Asıl önemli nokta ise fiyatları. 2, 20, 100 ve 500 kiloluk paketlerde (çuval daha doğrusu) satılıyor ve örneğin 20 kiloluğun fiyatı 500TL. Yani aradaki koruyucu ve başka envayi çeşit eser miktarda katkı ekleme, paketleme, reklamını yapma ve ithal edilme maliyeti ortadan kaldrılmş. Sizce bu spor için özel üretilen protein tozlarından etki olarak ne kadar düşüktür? :confused:

Son düzenleme: 13 Şubat 2009
  7. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    bu konular forumda mevcut ve tartısıldı lutfen arama yapınız

8. yusufinto

yusufinto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Forumu tabiki araştrdm t....m adlı farklı bir markadan bahsediliyordu birkaç konuda, fakat hicbirinde etkileriyle ilgili "nesnel" bir bilgi yoktu. cogunlukla suda karısmaması, aromasız olması köpürmesi vs tartisilmis. birtek birkac kisi "bence etkisi olmaz paraya kiyin" yada "bence gayet iyidir" şeklinde öylesine yorumlar yapmis. Dolayisiyla konu hakkında tahminden ziyade tecrübesi olan arkadaslara sormak icin açtım başlığı.. simdiden tesekkürler.

9. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    "Tandem %90 İzole Protein" ile "Yerli Whey Protein" konuları bu konu altında birleştirilmiştir. Bundan sonra bu konu içeriğiyle örtüşen konular açılması halinde bu konular kilitlenecektir.

bonatschi bunu beğendi.
  10. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben 500 ml pet şişenin içine bir huni yardımıyla protein tozunu koyuyorum ona göre suyunu koyup çalkalıyorum hiç topaklanma olmuyor tabi benim protein tozu universal...

11. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    baslık bırlestırşldıgıne gore yorum yapabılırım sımdı
    ben tandemın hem %90 lık hemde &80 lık urununu kullandım memnunda kaldım fakat su anda ızledıklerı fıyat polıtıkaları ve 10 larca kez kendılerınden rıca etmemme rahmen hala aynı durumu surduyolar bırcok arkadasımızda aynı sekılde benım gıbı bu durumdan sıkayetcı forumdaklı dıger arkadaslarım gıbı bende tepkı amaclı bu urunlerı bırakıp baska urunleree yoneldım
    kalıte ıcınse bundan 1 yıl once aldıgım proteın tozuyla 1 ay once aldıgım toz arasında cok fark var yanı anlıycagan aynı kalıteyı koruyamıyorlar senın buldugun proteın tozuda tandemdekı proteının aynıssı ama markası baska yanı uretım seklı ve sunumu aynı

12. yusufinto

yusufinto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Demek istediğim hacim ve performansta bildiğimiz ünlü markalardan (ON, Muscletech vs) çok bir fark gördünüz mü?

13. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    ben sahsen pek fark gormedım

14. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bu protein konularını boş yere takıyorsunuz kafanıza.

Ronnie'nin sponsoru BSN diye BSN kullanıyor.

Jay Cutler'ın Muscletech.

Markus Rühl'ün sponsoru bir Alman markası olan BMS.

Markus Rühl'ün videolarını aratırsanız adam creatin-glutamin-protein tozu ve creatin-karbo kombinesi ürünler kullanıyor.

Hiçbir NO supplement'ı veya ne bileyim başka birşey yok.

Yine Ronnie'nin çeşitli videolarını izlerseniz birçok farklı adı duyulmamış markaya ait protein tozlarını kullandığını görürsünüz BSN'den önce.

Protein tozunda marka aramayın.

İyi karışsın whey olsun yeter.

Bu adamlar en tepeye oynayan adamlar.

Fark yaratacağını düşünse bu adamlar dikkat ederlerdi.

Tabi ki sponsor oldukları markayı tanıtacaklar; fakat Ronnie'nin kendi çektiği videolar var.

Onlarda hiç bahsetmiyor BSN, Muscletech vs.. den.

Diyeceğim o ki, whey olsun, tat, olsun karışsın markanın önemi yoktur.

Sayfayı Paylaş