Yer yön duygusu olmayan insanlar

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve iscrotix tarafından 14 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. iscrotix

iscrotix Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    28
    malesef dahil oldugum grup .. bu özelliğim yüzünden çoğu zaman sıkıntı çekiyorum ama nedenini biliyorum : dikkatsizliğim :) biraz daha açmak gerekirse konuyu .. aslında ekşidekiler iyi açıklamışlar birkaç komik örnek vereyim :)

-12 yıldır oturdukları yerde biri onlara yol sorunca "bilmiyorum yeni taşındım" diyen insanlardır

-bizim için tek başına herhangi bir yere gitmek kaybolmak demektir. bu durumu bilen arkadaşlar bizim bu yeteneksizliğimize alışık olduklarından "yazıktır" diye bizi tek başımıza bırakmaz iyi de ederler.

-istiklal caddesi 'nde bir pasaja girip çıktığında taksim'e doğru mu gidiyordum tünel'e doğru mu diye bir süre düşünüp sonunda yanlış yöne doğru seyre devam eden insanların dahil olduğu grup.

-arkadaşın yanından para bozdurmaya diye ayrılıp yarım saat sonra yüzünde salaklığını gizlemeye çalışmak maksadıyla beliren ebleh bir gülümseme ile dönen ve turistlere dahi yol sormak zorunda kalacak kadar çaresizlik dolu anlar yaşayan bendenizin de için de bulunduğu güzel insanlardır.

tabi örneklerdeki kadar feci değilim :) aynı durumu paylaştığımız arkadaşlar var mı acaba forumda ?

2. jkdo

jkdo Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Universite
    Yer:
    Denizli-ist
    bende de var biras spor salonunu arkadas gostermisti yerini ama ben ertesi gunu yarim saat dolastim gebzede bulamadim. resil bi durumdu ama arkadasi aradim bulustuk ve o beni goturdu salona birakti ondan sonra da unutmadim en azindan yarim saat kardio yapmis oldum :)

3. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    ben de tam tersi nagivasyon insaniyim :)

4. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Pardon bodyforum'a nereden gidilir? :D
    (galiba ben de bu guruptanım...)

5. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    yönünü bulamıyorsan alıcan navigasyon aleti çözücen sorunu,
    valla ben navigasyonla bile bazen zor çözüyom ama.

6. iscrotix

iscrotix Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    28
    yalnız değilmişim hehe

hastalık gibi birşey bu ama geçmeyen cinsinden sanki genetiğe kodlanmış ..bu durumun üstesinden gelebilenler var mı pekii .

7. CENTAUR

CENTAUR Guest

Benim yön yol bulma yeteneğim çok iyidir. Şehirde ormanda yaşar gibi yaşarım. Bende adres tarif edemiyorum pek. Yıllardır yaşadığım yerlerin sokakların, mekanların adını vs çok zor öğrenirim, bilmem. işim olmayan mekanları asla bilmem o yüzden biri bana adres sorduğu zaman bende bağzen bildiğim halde salağa yatmak zorunda kalırım. Yön duygunuzu geliştirmek için maceralı gezintili pc oyunları oynayabilirsiniz bazı oyunlar bu konuda çok iyi, veya mümkünse ormanda sık sık gezintiye çıkabilirsiniz (kaybolun) son derece faydalı. Ayrıca çocukluğunuz dışında sürdüğünüz bisiklet haricinde hiç araç kullanan biri değilseniz ulaşım araçlarının rahatlığı zihninizin bu yönünü köreltmiş olabilir. Orman gibi şehirdede saatlerce yapılan gezintiler bu yönünüzü geliştirecektir. Mecburen dikkatinizi o konuya vermek zorunda kalırsınız
    haa unutmadan bu aktiviteleri daima yalnız yapmalısınız. Tek başınıza
    Allah başka dert vermesin

8. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Yer yon duygusu kazanmanin temel ogesi kafanda checkpointler(evet evet ayni araba yarislarinda oldugu gibi) yaratmaktir. Cogu insan bilincsiz yapar bunu, eger siz bu bilinci gelisterebilirseniz bir daha kaybolmazsiniz. En fazla taksimde ilk an yanlis tarafa donup sonra checkpointe gelince yonunuzu degistirirsiniz, tunele kadar yurumezsiniz :)

1 kişi bunu beğeniyor.
  9. jkdo

jkdo Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Universite
    Yer:
    Denizli-ist
    su checkpoint olayi mantikli geldi bana

10. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    Bende gezmediğim işimin olmadığı yerleri pek değil hiç bilmem.Doğma büyüme Ankaralıyım Konur Sok.la karanfil sokağı daha yeni öğrendim.onun dışında bisikletle Ankara nın 1/3 ünü gezdiğim için şehrin bir ksımını iyi bilirim.Ama gel gör ki çok iyi bildiğim yerleri bile bazen tarif edemem.daha doğrusu üşenirim

11. tLg

tLg Yeni Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tLg
    boyle bısey bendede var mesela soyle bırsey var 5 senedır yaz aylarında hemen hemen2 haftada bır gıdıp gelıyorum ama devamlı yanımda arkadasım var daha dogrusu kuzenım aynı yazlıkdayız neyse konuya gelıyım

bıgun kuzenımın ısı vardı dedım kendı basıma gıdıyım gıtmez olaydım normalde trafık tıkalıyken 1 saatte gıdılen yol benım gıttıgım zaman trafık acık oldugu halde 2 3 saatte gıtmısımdır heralde gıdıcegım semt yerıne butun her yerı dolasmısım heh tamam burası dıyıp ınıyorum fılan otobusden aslında komık bısey degıl ama cok guluyorum o ankı halım aklıma gelınce

ısde bu tarz konularda tek basıma pek cıkmam yola hele bılmedıgım yere ıse benden umudu kesın yanı :)

Sayfayı Paylaş