Yeniyim yanlış yaptıgım bir şey yoktur umarım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve IbrahimK tarafından 15 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. IbrahimK

IbrahimK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1 ay önce spor+diyet'e başladım boyum 1,79 kilom şu an 137,5... Başladıgımda 143 idi.

Haftada yaklaşık 5 gün felan spora gidiyorum. 1 saat koşu bandında %5 egimle 5 km hız ile yürüyorum ara ara 1 dakika kadar koşuyorum, twist yapıyorum ardından 5 dakika. chest press ve butter fly yapıyorum 15x3, leg counter(telaffuzda hatam olabilir) yapıyorum 10x3, 10 dakika bisiklete biniyorum en son. Sonrasında saunaya gidiyorum 15 dakikalık bir seanstan sonra havuza iniyorum 30 saat ile 45 dakika arası yüzüyorum...

Diyete gelecek olursak

sabah
    3 kibrit kutusu kadar beyaz peynir yazıyor listede lakin ben 2 yumurta 1 kaşık kadar lor domates ve acı biberli bir omlet yapıyorum yanında süt içiyorum bir bardak...

ara ögün olarak meyve yiyorum..

öglen;
    bir kase çorba
    120 gr kadar haşlanmış et (tavuk,hindi,kırmızı et,balık gün gün degişiyor)
    bir tabak bakliyat veya sebze yemegi
    4-6 kaşık kadar makarna veya pilav
    bir kase kadar yogurt

ara ögün meyve ve yarım bardak yarım yaglı süt.

akşam;
    bir kase çorba
    bir tabak bakliyat veya sebze yemegi
    4-6 kaşık kadar pilav(akşamları bulgur pilavı yiyorum)
    bir kase yogurt...

Spordan önce hartline carnifit alıyorum...

Şimdi benden bilinçli profesyönel kardeşlerime sesleniyorum yanlış yaptıgım bir şey varmı veya tavsiyeniz varmı...

şimdiden teşekkür ederim..

2. 4.arnold

4.arnold Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Umarım dilediğiniz kiloya ve vucuda en kısa sürede ulaşırsın;akşam yenilen pilav ne derece doğrudur tartışılır ama bence 1 tabak bakliyat ve sebze yemeği yerine 1.5 tabak ye pilavı çıkar.Ayrıca omlet yağlı olur sabah yumurta beyazı(25 kcal/tane) ye bence , .Çok fazla karbonhidrat ağırlıklı gibi.(120 gr et ne kadar telafi etsede buradan 30g ' a yakın protein alırsın,sabah Light peynir yersen daha yararlı olur marka vermek yasak değilse Sütaş'ın lightını al 25 g protein var 100g da (2 kibrit kutusu peynir yeterli 100g şart değil) en azından 3 tane yumurta beyazını da ekle.

Kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş