Yeniyim ve resimler.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Coyote tarafından 7 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    D.wolf gerçekten ilgilendiğiniz için tesekkürler. Calışma sürelerini kısa tutmaya özen gösteriyorum 45 dakikadan az ve 1 dakika koşabildiğim kadar hızlı koşu bir dakika hızlı yürüyüş bir dakika jog şeklinde yapmaya çalışıyorum.

Bir koşu parkurunda, uygulanabilecek en ideal interval çalışma nasıl olabilir?

2. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    5-6 dakikalık bir ısınma sonrasında, 60 saniye şiddetli depar, 30 saniye vücudu bir sonraki depara hazırlayacak şekilde bir dinlenme temposunda koşup bunu bir set veya tekrar sayıp, bunu 6-8 kere tekrarlayabilirsin.

Kondüsyonun arttıkça tekrar veya set sayısını arttırmak çekici gözükse de, depar şiddetiği arttırmak ya da 2:1 olan depar/dinlenme oranını depar lehine yükselterek daha verimli sonuçlar alabilirsin.

Koşu sırasınca düzenli ve derin nefes almak ile dehidrasyondan uzak kalmak aklıma gelen diğer önemli hususlar. Interval kısa dönem şiddeti ödüllendirdiği için haftada 2-3 kere arada yeterli dinlenme periodu bırakarak çalışılması önerilir.

saydam ve Coyote bunu beğendi.
  3. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Sayın arkadaşlar. Bir hususta daha yardımınıza ihtiyacım var.

Protein ek besini kullanmaya karar verdım ancak, daha önce hiç kullanmadığım için sizlerin bilgisine ihtiyacım var.

Sadece bildiğim kadarı ile:

Whey protein yani kanda derhal(10dk içerisinde) emilen protein tozunu sabahları ve çalışma sonrası kullanmayı,

Diğer protein tozu ek besini olan yumurta akı olanını ise antremandan önceki öğünde kullanmayı dusunuyorum.

Sizlerin görüş ve önerileriniz nelerdir?

Nasıl kullanmalıyım?

Ek olarak Kreatine kullanmak ne gibi bir fayda sağlar bana?

saygılar.

Son düzenleme: 16 Ocak 2009
  4. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Body antrenmanları yapıyormusunuz ? Yapıyorsanız ne kadar zamandır yapıyorsunuz ve antrenman programınız nedir acaba ? çünkü protein tozu gerektiren bir durum göremedim kardiyodan bahsediyorduk ?

Coyote bunu beğendi.
  5. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Konunun basına dönecek olursak evde bulunan aletlerim ile

2 dambıl ve bir olimpik bar ve 30 kg. ağırlığım ve aynı zamanda kendi vücut ağırlığımla yaptığım egzersizler var.

nedir onlar?

Örneğin şınav çekmek, örneğin squat vb egzersizleri yapıyorum.

Kesinlikle kardio öncesi bu egzersizleri yaparım.

Bodybuilding veya fitness diye tabir edilen aletli calısmalara katılmasamda, 5-6 aylık süreçte bu beden ağırlığımla calısmalar ve bir kaç temel egzersizi yapıyorum.

yanlız bende salona başlamaya karar verdim artık. bunun icin mart ayını bekleyecektım ama bir kaç gun icinde bulunduğum semtte iyi bir salona başlayacağım. Çünkü iyi bir destekçiye ihtiyacım var.

Sorumu tekrarlayabilirim şimdi.

Protein tozları içerisinden whey ve yumurta akını nasıl kullanmalıyım?

Kreatine monohidrat kullanmak bana fayda sağlarmı?

6. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Son bir resmimi daha ekliyorum.

http://img223.yukle.tc/images/8575ad.jpg

Bir sporcu olarak nasıl bu hale geldim anlamıyorum. üstelik daha 24 yasındayım. 2 yıl önce 1-2 kilo alarak basladım iş yaşantısı falan derken, kendime hakim olamıyorum bazen yemek yerken.

Kesinlikle benim sıkıntım beslenmemle ilgili, diğer çalışmalarımda hiç bir sorun yok. Antremanlarım çok iyi gidiyor. Ek bir besin yada, yağ yakıcı vs benzeri maddeler kullanmadım. Diyafram kısmımdan itibaren miğdemi serbest bırakınca yus yuvarlak duruyor, vücut yağ oranım ise yüzde 20.

Ortalama yakılması gereken yağ : 10 kg kadar. Ve ben bu işi yazın bitimine doğru kalıcı olarak başarmanın peşindeyim.

Ama tek handikapım beslenme.

Gunluk yaklaşık 400-500 gram karbohidrat giriyor bunyeme ve üstelik çok sık acıkıyorum.

İştahıma nasıl dur diyebilirim?

Son düzenleme: 1 Şubat 2009
  7. Far-Cry

Far-Cry Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar benimde yemek durumum oldukça düzensiz ve hiçbir şekilde düzenli bir hale sokmam mümkün olmuyor, ayrıca bu arkadşaımızın ki gibi bir göbeğim var ancak mememelerim oldukça şişkin duruyor ayrıca üstlerine bastırdığım zaman bir ağrısı var bu kilolu olmamdan dolayı mı? Yaşım 21 düzenli bir şekilde sporda yapamıyorum, şınav bile çekemiyorum, yaşadığım yer hiç iyi değil, doüğru düzgün spor salonu yok, ayrıca birçok insanın cahillikleriyle falan uğraşıyorum morlaim tamamen tükeniyor. Bana ne önerirsiniz?

8. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Bol bol aç karnına su için, yemekten sonra da su için. Bu yenen besinlerin sindirimini azaltır ve besindekiler dışkıya gider. Bu bir yöntemdir.

Son yöntem olarak kelepçe öneririm. Şu anda çıkmak zorundayım, gelince tartışırız.

9. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    en son form üç ay öncesine ayit, batı yakasında değişiklik var mı ?

10. kerem_tr_815

kerem_tr_815 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul

Sayfayı Paylaş