Yeniyim ve Kilo Almak İstiyorum HELP

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve yavuzkaya tarafından 2 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. yavuzkaya

yavuzkaya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese merhabalar konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum, yanlış ise uyarırsanız sevinirim.
    Yaşım 18, kilom 55, boyum 1.85 ve yıllardır zayıflığım ile yaşıyorum. Hastalığımın olup olmadığını öğrenmek için çeşitli doktorlara gözüktüm fakat herhangi bir hastalığım bulunmadığını öğrendim. Boyum ve kilomun arasındaki uçurum çok yüksek farkındayım. Vücuduma bakınca deri ve kemikten başka bir şey göremiyorum yani vücudumda et yok diyebilirim. Sağlam bir rüzgar estiğinde ciddi anlamda sallandığımı bilirim. Hafta içlerinde futbol oynuyorum ve şuana kadar futbol oynarken 4 kez bilekten olmak üzere kolum kırıldı. Hayatımın çoğu yerinde zayıflığımdan dolayı sıkıntı yaşıyorum. Üzerime ne giysem bol oluyor, t-shirt giyemiyorum, gömlek giyemiyorum, giydiğim pantolonlar bol oluyor, Antalya'da yaşıyorum denizi çok severim ama vücudumdan dolayı sahile bile çıkmak istemiyorum. Allah bu şekilde yaratmış diyerekten avuttum kendimi bugünlere kadar. eyvallah bu şekildeyiz fakat biraz cana gelmek istiyorum vücudumdaki kemikler arasında boşluk kalıyor; göğüs kafesi, kalça, omuz gibi bölgelerde boşluklar var ve harbiden çok kötü gözüküyor be abicim, insanların da az yesene, evde ekmek yedirmiyolar mı, afrikalılara benziyosun gibi yakıştırmalarından da gına geldi artık. Benim gibi bir süreçten geçmiş veya geçmekte olanlar çok iyi anlar diye düşünüyorum. Spor salonuna yazılmayı düşündüğüm bu aralarda tecrübeli bir kaç kişiden önce kilo almam gerektiğini irdeledim. Öncelikli hedefim sağlıklı bir şekilde kilo almak. Ayrıntılı bir şekilde yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevinirim.

2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    dostum dert edecek bir şey yok. düzgün bir antrenman programıyla çalışıp ihtiyaç duyduğun kaloriden fazlasını yiyeceksin. yediğin kaloriyi hesapla muhtemelen 2000 kaloriyi geçmiyorsundur. bu kalorinin ötesine çık ki kas kazanabilesin.

yavuzkaya ve stefan35 bunu beğendi.
  3. yavuzkaya

yavuzkaya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    2klardayim dediginiz gibi, kac cal yemem lazim günde. kaca yükselteyim

4. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    ne hızda kilo almak istediğine bağlı olarak değişir. 1 kilo 7 bin kalori eder.hızlı kilo alınca yağlanma açısından sorun olabilir. yağlanmadan kilo almak istiyorsan ayda 1-2 kiloyu geçmemende fayda var. günde bin kalori fazla alırsan haftada 1 kilo almış olursun ona göre hesapla.

Sayfayı Paylaş