Yeniyim tecrübelerden yararlanmak istiyorum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve cem özer tarafından 1 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. cem özer

cem özer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba canlar.
    forumunuzun taze kanıyım boyum 1.92 kilo 76
    bir konuda yardımınızı istiyorum: öğrenci olduğumuzdan yaşamımız oturarak geçiyor gerek amfide gerek kantinde kütüphanede keza bilgisayar başında , bu yüzden sırtımda daha doğrusu biraz da duruş bozukluğum olduğundan belimde çürük izleri var.
    çok zayıf olduğumdan et yahut kas yok direkt deri var ve oturduğum yer ile omurga kemiklerimin baskısından arada kalan derilerde bildiğin mosmor :(
    benim bir şekilde oraya biraz et yahut kas serpiştirmem lazım ki artık o lekeler çıkmasın.
    yani öyle ahım şahım şeyler istemiyorum sadece arkama yaslandığımda kemiklerim çukurda kalsın ya da üstünü et kaplasın işte ona benzer bir şeyler :)
    yazılan cevaplar için şimdiden zaman ayırdığı için herkese teşekkür ederim.

2. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    ailede genetik olarak zayıflık var mı?spora başlamanı öneririm yağ sıkıntında yok daha esnek bir beslenme planı uygulayabilirsin.

3. cem özer

cem özer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ailede zayıf insan yok lakin bir ben çırpı gibiyim.
    spora ayırabilecek param yok zaten, vaktim de kalmadı 1.5 ay sonra üniversite bitiyor.
    beslenme planı derken biraz daha açabilir misin konuyu

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Spora gidecek paran yoksa evde vücut ağırlığıyla egzersiz yapabilirsin. Ne yiyorsan daha fazla yemen lazım. 3000-3500 arası kalori al günde desem muhtemelen hesaplamak zor gelecektir. O zaman en basitinden şunu yapabilirsin, sabah 3-4 tam yumurta, nasıl seviyorsan öyle yap, yanında 50-100 gr peynir ve bol ekmek, sütle kahvaltı. Ondan sonra da 3 öğün 200-250 gr et ve 300-400 gr pilav, makarna vs...Yanlarında bol yoğurt ve yeşillik, gün içinde 2-3 meyve. Eğer günde 4 öğün yiyemezsen 3 öğün bu şekilde yiyip gece yatmadan 1 litre veya içebildiğin kadar süt. Eğer süte karşı alerjin varsa, sindirim bozukluğu oluyorsa 3 kase kadar yoğurt. Aralarda istediğin kadar kuruyemiş.

2 hafta sonra 1-1.5 kilo aldıysan aynen devam, alamadıysan daha çok ye, daha fazla aldıysan daha az ye. Miktarları çok kafadan yazdım ama aşağı yukarı işine yarayacak beslenme budur. Senin sadece kendini zorlayarak yemen gerek. Kilo aldıkça vücudunun harcadığı günlük kalori miktarı artacaktır. O zaman sana şu anda kilo aldıran miktarlar kilo aldırmamaya başlayacağı için ne kadar yediğini birkaç haftaya bir kilo alım hızına göre gözden geçirmen gerek.

Sayfayı Paylaş