Yeniyim, Mutluyum Sorularım var :)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve FakeAccount tarafından 5 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. FakeAccount

FakeAccount Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım.

174 boyum 61 kilom var, hedefim 70 kilo ve hafif yapılı bir vücut.
    Kilo almayla ilgili problemim var, pek iştahlı değilim. Kilo aldırıcı kullanmıştım 2 kg pek bi faydasını göremedim. şimdi 7 kg lık bi tane alıp tekrar denemek istiyorum...
    Yardımlarınızı bu güzel kardeşinizden esirgemeyin...

1 aylık spor salonuna yazıldım günde 1 saat gitmeyi düşünüyorum. 1 ay içerisinde hedefim 5 kg almak... Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...

Daha çok elimden tutacak bi üstad arıyorum, işin ehli olan :)

Çok Teşekkürederim...

2. Andre

Andre Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    53
    Merhaba,

Kilo almak,gelişmek istiyorsan bol bol yemek yemelisin.Vücudunu bir inşaat olarak düşün.Yeni bir kat çıkmam için tuğlalara ihtiyacın var.Bu tuğlalara biz protein diyoruz.Ayrıca tuğlaları örebilmek içinde içinde işçiye ihtiyacın var.BU işçilerede karbonhidrat diyoruz.Kısacası kg almak için yüksek miktarda karbonhidrat,yeterli oranda da protein almamız gerekir.

Beslenme düzenini en az 5-6 öğün olarak ayarlamalısın.Ana öğünlerde 2-3 tabak makarna/pilav/patates gibi karbonhidrat kaynaklarını ve 100-150gr kadarda kırmızı et/beyaz et/balık/yumurta gibi protein kaynaklarını tüketmelisin.Öğünlerde sıvı ihtiyacın için ayran yada meyve suyu tercih ederim.Unutma kilo almak bol bol yemek yemelisin.Sorunun tek cevabı bu.

Ara öğünlerde 1-2 çikolata gibi kalorisi yüksek ürünler yiyebilirsin ama sadece 1-2 tane.Bu oranı geçmesin.Yine kalorisi yüksek olan fındık,fıstık,ceviz gibi kuruyemişler tüketmeni tavsiye ederim.

Bunlara ilaveten çinko,demir,ve multivitamin kullanmanı tavsiye ederim.

Antremanların en fazla 40dk. olsun.1 saat senin için fazla fayda sağlamaz.Antremanların kısa süreli ama maximum şiddetli olsun.Tekrar sayıların 8 yada 10 olabilir.

3. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Yeni başladın ve günde 1 saat çalışmak istiyorsan kilo alamazsın senin yapacağın karma proğram en fazla 30 dk sürmeli bundan sonraki zaman diliminde ise dinlenme beslenme gelir hergün gitmeyi düşünürsen yine kilo alamazsın karma proğramda tüm bölgeler çalıştığı için mutlaka bir gün ara vermelisin

forumu iyice okursan sana çok faydalı olacaktır

4. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    hocam kilo almak isteyenlerin set aralarında uzun uzun dinlenmesi gerektiğini hatta örnek olarak yapılan bench press setlerinin arasında en az 5 dakika olması gerektiğini bu mantıkla antremanın yaklaşık 1.5 saat sürmesi gerektiğini okumuştum başka bir forumda bilgili bir kişinin yazısından.Bende bu mantalitede çalışıyordum sizce ne kadar doğru?

5. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    5 dakika biraz fazla değil mi marthel?

6. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    valla benim teorim değil bilemicem fazla mı az mı :)

7. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    verilan ara 2 dakikadan yüksekse bu nabızın nrmale düşme süresidirki hiç tavsiye etmem yaptığın antremanda nabız normale düşmeden antremanı bitirmelisin yoksa ne büyürsün ne küçülürsün

8. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Kilo almada başlangıç için önemli olan antremandan çok beslenme. Yani ağzın hiç boş durmasın. Ama kaliteli besinlerle. Yani orta ve düşük glisemik indeksli karbonhidratlar ve bol bol protein. Abur cuburla karnını doldurma. Gainer'ın yardımı olacaktır. İştah içinse kalktığın gibi pekmez, bal benzeri şeyler yemeni, çok yüksek glisemik indeksli karbonhidatlarla kan şekerini yemekten hemen önce düşürüp iştahını açmanı öneririm. Bunu öğle ve akşam öğünlerinden önce de yap.

9. Evet

Evet Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    hocam benim bel ve göbekten alıp sana aktaralım ozaman iki tarafta mutlu olsun :D

10. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
  11. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Yeni başlamış birisi için 2 dakika ara yeterde artar bile, bilimsel açıdan 3 dakikanın ihtiyaç duyulan en yüksek dinlenme olduğunu okumuştum.
    Ki bu oldukça ilerlemiş insanlar için.
    5 dakika dinlenme ile ilgili hoş bir yazı okumuştum.
    Yazıyı yazan kişi, Amerika'da Los Angeles'ta muscle beach'te, pit olarak adlandırılan açık hava gym'inde 250 pound (113 kg.) ile curl yapan bir dev görmüş.
    Adamın kolları 60 santim civarındaymış, 6-8 tekrar curl yapıyor, sonra 5-6 dakika dinleniyor ve gene curl yapıyormuş, arada sohbet ediyor, soluklanıyor, özel karbonhidratlı içeceğini yudumluyormuş.
    5 dakika ara verme konusu tartışılır, ama tartışılsa bile böyle anormal kilolar kullanıldığı zaman tartışılır, 90-100 kilo basan bir adamın 5 dakika dinlenmesi düşünülemez bile, vücuda ne zarar vermiş, ne derece bir stres altına sokmuş ki 5 dakika dinlenmesi gereksin?
    Kilo almak isteyen bir kişinin 2 -3 dakika civarında dinlenerek basabildiği en ağır kiloları zorlaması mantıklı.
    Bununla ilgili bir yazı vardı, kişinin tek tekrarlık maksimal kilosunun yüzde 80'i ile çalıştığı bir idmanda, sonraki setlerde fazla tekrar düşürmeden çalışabilmesi için 3 dakika dinlenmesi gerekiyor.
    Yani 3 dakika dinlenmenin basılan kiloya ve sonraki setlerde çıkartılabilecek tekrar sayısına katkısı var, ancak bundan daha fazlası ancak anormal kilolarda ve özel durumlarda gerekir.

Son düzenleme: 8 Temmuz 2007
  12. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Bende arayı fazla uzatmamak gerektiğini düşünüyorum. Yeni başlayanlar için 1.5 dk bence tam ideal aradır. İrileşmek ve güçlenmek için diğer değiskenler olan uyku süresi ve alınan besinlerle ayarlama yapılmalı, yoksa günde 7 saat uyuyup yetersiz karbonhidrat ve protein alarak 3 dakika dinlenmek irileşmek güçlenmek bir yana yerinizde saymanıza sebep olur.

Karasanın bahsettiği kişi powerlifter metodlarını kullanıyor ki belli bir seviyeye gelmeden metabolizmaya ne verilince ne alınacağını bilmeden bu teknikleri uygulamak yanlış olur.Çevreden çok hayvansın helal olsun övgüleri alana kadar bu gibi tekniklere yönelmemek lazım bence

13. FakeAccount

FakeAccount Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    64-65 arasında gidip geliyorum. 3 ayda fazla kilo alabilmiş değilim , 6 Kg 'lık weight gainer bitmeye yakın. heralde bi 6 kg daha alırım diye düşünüyorum. önümde 5-6 kg'lık bi hedef kaldı. 70 kg 'a ulaştığımda bırakıcam, stabil kalmak için spor yapmaya başlıyacağım :)

Sayfayı Paylaş