Yeniden VG.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve RaPPeRuA tarafından 6 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Öncelikle merhaba.Direk kendimi tanıtayım.
    Boy:177
    Kilo:62,5

bundan 3yıl önce kilom 55idi. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle VG'ye başlamıştım ve 2ay gitmiştim.2ay sonra beni gören arkadaşlarım gerçekten çok değişmişsin demişti..Sanırım 6kilo civarı kilo almıştım.Onun için bu sporun nimetlerini çok iyi biliyorum=) Okul nedeniylede bırakmak zorunda kaldım.Ve YGS-LYS sürecim bitti.Artık başlama vakti geldi ve bırakmayı düşünmüyorum kesinlikle.

Şimdi gelelim sorularıma.Maalesef zayıf olmama rağmen, göbeğim var. bel çevrem 78 civarı,boya ve kiloya göre hayli fazla sanırım.Göbeği önemsemeyip beslenmeme ve antrenmanlarım devammı etmeliyim, yoksa hem eritip hemde kas kütlesi oluşturmanın yolları varmıdır?

Sanırım bu yaşımdan sonra boyum uzamaz artık ama yinede boy uzatıcı antrenmanlar yapsam boyumda bi farklılık olurmu? Çünkü ortalamaya göre biraz kısa sanırım.

Birde beslenme tavsiyelerine ihtiyacım var.Özel karışımlar olabilir veya daha çeşitli şeyler.Ve uyku sorunu olan biriyim.. 8-10saat uyuyabiliyorum fakat ne yazıkki çok geç uyuyorum. Genelde gece 4 gibi uyuyorum.Hatta Sınava 2saatlik uykuyla girmiştim =).Geç yatıp öğlen 12-13 gibi kalkmak dezavantajmıdır beslenme programı açısından?

Umarım zahmet edip okursunuz.İyi günler =)

Sayfayı Paylaş