Yeniden spora başlamak ve kilo alma hocalarım bir bakın

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Devon tarafından 21 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Hayatım boyunca zayıf birisi oldum. Bundan tam 6 yıl önce o zamanlar yaşım 16-17 idi spora başlamıştım. Baya araştırmacı birisiyimdir ve bu sporu, püf noktalarını araştırmış ve içselleştirmiştim. O zamanlar 48 kiloydum ve 58 olmuştum hatta eski konularıma bakınca da bi duygulandım. Hayatın beni şuan getirdiği nokta şehrimden uzak, eski spor hocamdan uzak üniversite 3. sınıf öğrencisi bir öğretmen adayı ve spora tekrar başlamaya hevesli 22 yaşında 172 boyunda 59-60 kilo olan bir kişi.

Hocalarımdan, kardeşlerimden tavsiyeler bekliyorum. Verilebilecek her türlü tavsiyeye açığım şu söylemeliyim ki vucudum yağ tutan bir vucut değil ve önceden bu sporu yaptığım için çapsız bir vucutta değil zayıf, eriyip biten kaslarımdan kalanlar kadar kaslı bir vucut, ayrıca üniversite öğrencisi olduğum için yaklaşık haftaiçi 4 gün sabahtan öğlen 2-3'e kadar okulda oluyorum.
    Neler yemeliyim, nasıl beslenmeliyim, hamlık idmanı dediğimiz süreci (yeni başlayanlar için olan tüm vucudu aynı gün çalıştırma) nasıl bir program ve ne kadar sürede tamamlamalıyım(normalde 1 ay ama önceden spor yaptığım için 2 hafta yeter diye düşünüyorum) , proteini veya gainerı nasıl kullanmalıyım, esmer pirinç mi beyaz pirinç mi, gece yatmadan önce süt içmeli miyim ve günde ne kadar süt içmeliyim(spor yaptığım dönemler 1 litre içiyordum) kısacası bu ve bu tarz sizin de aklınıza gelen veya söylemek istediğiniz her şeyi, deneyimlerini veya tavsiyelerinizi söylerseniz mutlu olurum.
    Bu soruları sormadan önce forumda arama yap diyecek olan kişiler için söylüyorum bu konuyu sadece sorular için değil tekrar bu forumda olduğumdan mutluluk duyduğum ve benim vucut tipime göre tavsiyeler almak için açıyorum.

Edit: Ultimate Nutrition Ultimate Prostar Whey Protein ve 5 kilo XPRO Maxx Gainer'ım geldi bugün. Gainer marka olarak iyi bir ürün değil ama öğrenciyiz işte. Spora daha başlamadım, pazartesi günü başlayacağım.

Son düzenleme: 21 Eylül 2016

Sayfayı Paylaş