yeniden spor.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve okd tarafından 25 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. okd

okd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese merhabalar.Burayı uzun zamandır takip etmem rağmen yeni kayıt oldum.Biraz uzun olacak yazacaklarım fakat elimden geldiğince kısa tutmaya çalışacağım.
    Yaşım 21,boy 188 ve kilom 99.7 yani 100 diyelim.
    3 sene öncesine kadar bu kadar kilolu değildim.Ne zaman G.antep'e üniversite için gittim ve kilo almaya başladım.Üniversiteye gidene kadar futbolla ilgileniyordum(bu süre zarfı içerisinde 1 yıl yüzmeyle,1 yıl kadarda tenisle uğraştım.Futbol olarakta gençlerbirliğine kadar yükselmiştim ama 2 kere ayağım kırılınca ayrılmak zorunda kaldım).Her neyse şimdi ben tekrar o eski sağlıklı günlerime dönmek istiyorum ve belki yeniden futbola başlamak istiyorum.Bu sebepten ötürü sizden hem kısa vadeli hem de uzun vadeli bir program önerisi bekliyorum.Ama öncelikle ideal kilomun ne olması lazım onun hakkında fikir edinmek istiyorum ve 1 ayda yaklaşık 10 kilo vermek sakıncalı olur mu ? Diyetisyene başvurmalı mıyım ?

Programlara gelecek olursam isteklerim şu şekilde ;

1) Kısa vadeli programda mayıs ayının sonlarına kadar falan vücudumun biraz şekile girmesini istiyorum en azından göbek ve çevresi(özellikle yan tarafları) eritmek istiyorum bunlar olurkende biraz şekil alsa vücudum güzel olur.

2) Uzun vadeli programda ise benim ağustosa kadar falan kondisyon toplayıp,güçlenmem lazım.hem üst bölgemin hemde bacaklarımın güçlenmesi lazım.Bunun için ekstra neler yapabilirm ? Koşu olayını falan kendim yaparım fakat bu güçlenmeyi nasıl yapacağım ?

Son olarak merak ettiğim soruları da sorayım.

-Şuan izmitte öğrenciyim fakat martla beraber istanbulda olma durumum var.Spor salonu düşünmüyorum,kendi imkanlarımla birşeyler yapmak istiyorum.Spor salonu şart mı ?
    -Bu tozlardan falan kullanmalı mıyım ? Doğal olarak kendi gelişimimle yapmaktan yanayım.Çünkü sürekli olmasa da alkol kullanıyorum yan etkisi falan olur mu ?
    -El bileklerimin ince olduğunu düşünüyorum.Kalınlaşırlar mı ekstra çalışmalarla ?
    -Süre zarfında sıkıntı yoktur umarım.

Şimdilik aklıma gelen sorularım bunlar.Aklıma geldikçe eklerim soruları.Biraz uzun oldu ama okuyup yardımda bulunacağınızı tahmin ediyorum.Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör: 25 Ocak 2013
  2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bir ayda 10 kilo vermek çok zararlı olur onun içinde giden kas oranıda olur , bu yüzden bir ayda vericeğin kilo en fazla 3 olmalı ben 2 vermeyi tercih ederim.
    -Spor salonunda çalışmayı düşünmüyorsan , street workoutu biraz araştır derim.Çoğunluğu vücut ağırlığı ile yapılan bir antreman şekli dips ve barfiks yapabileceğin yer olduğu sürece problemin az olur.Ama spor bilgisi gerek bu konuda facede türkiyede ilerliyen insanlardan bilgi alabilirsin , sitede yapan bir üye vardı günlüğü vardı.
    -Alkolun etkisi olur mu bilmiyorum forumda arama yaparsam büyük ihtimal bu konu tartışılmıştır , toz felan dediğin protein tozu , suplementler olsa gerek onlarsızda gelişim yapılabiliyor ama beslenmene biraz dikkat etmen gerek ne yiyip ne içtiğine hergün kola , hamburger yiyerek bu iş yürümüyor :D
    -Bilek kalınlığı genetik diye biliyorum onları kalınlaştırman imkansız galiba ama önkol antremanları belki işe yarar.

okd bunu beğendi.
  3. okd

okd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1 ayda da 2 kilo az değil mi ? :) yani spor salonuna gitmeyi düşünmüyorum fakat bulunduumuz apartmanın alt katında bodrumda yani bir takım spor aletleri varmış tam olarak neler var bilmiyorum.Kendi kafama göre de bakmak istemedim.Toz olayına gelince de tam isimlerini bilmiyorum sanırım bahsettiklerindir :).Haklısın vize-final arasında 1 ayda 5 kilo aldım yine hergün asitli içecekler içerek alkolle ve fastfoodla ... Artık son demem lazım,yeniden de futbol oynamak istiyorum.Teşekkür ederim.

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    2 kilo az değil.Verilen kilonun içinde kas kütlesinin artmasını istemiyorsan az kilo vererek ilerlemelisin.Çünkü diyelim ayda 5 kilo aldım dedinya gidip bi ayda 5 kilo vermeye çalışırsan tabi ki yağ oranın azalır ama kas kütlendende ödün verirsin bu yüzden herzaman şöyle düşünmelisin kas kütlesinden en az ödün vererek kilo verilmeli yani bu böyledir.Bu yüzden 2 veya 3 kilo vermek idealdir ay için.Salona gitmedende çok güzel şeyler başarılabiliyor. Bar Brothers Street Workout grubu mesela suplement kullanmadıklarını idda ediyorlar belki doğrudur ve barla çalışıyorlar onlarda dışarda senin dediğin gibi bir spor aletlerinin olduğu yerde ama onların çalışma stiline uygun park var Türkiyede o tarz park yok :/ ama vücut ağırlığınla yapılabilicek antreman uyguluyorlar onlara yönelebilirsin.

okd bunu beğendi.
  5. okd

okd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım.Dediklerinin hepsini araştıracağım.Zaten Mayıs'a kadar ideal kilo ve vücuda ulaşmak istiyorum.Teşekkür ederim tekrardan,bilgilendirdiğin için.

6. okd

okd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dinleme halindeyim hala.

Sayfayı Paylaş