1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Yeniden bukatto..

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve bukatto tarafından 1 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avea İletişim Hizmetleri A.Ş
    Yer:
    ANKARA
    Yeniden merhaba arkadaşlar. Uzun zaman oldu bu sporla geçirdiğim vakit. Sanırım artık amacıma ulaştım :)

Şuan ki halimden oldukça memnunum. Artık hedefim daha fazla kas yapmak değil.

Bu formumu korumak. Ölçülerimi yazmıyorum çünkü net olarak bilmiyorum :)

Anlayan arkadaşlar zaten tahmin edeceklerdir. Önerileriniz eksiklikler üzerine değilde form korumak üzerine olursa çok mutlu olurum thums:

Bu arada forumun yeni görünümü çok iyi olmuş. Emeği geçen herkesi tebrik ederim ;)

Ekli Dosyalar:

• düz.jpg
      düz.jpg
      Dosya Boyutu:
      33,1 KB
      Görüntüleme:
      374
    • düzz.jpg
      düzz.jpg
      Dosya Boyutu:
      36,6 KB
      Görüntüleme:
      317
    • flv.jpg
      flv.jpg
      Dosya Boyutu:
      36 KB
      Görüntüleme:
      295
    • zoraki.jpg
      zoraki.jpg
      Dosya Boyutu:
      45,7 KB
      Görüntüleme:
      305
    • tekk.jpg
      tekk.jpg
      Dosya Boyutu:
      37,6 KB
      Görüntüleme:
      267
  2. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Çok iyi ilerleme kaydetmişsin.Göğüs çok iyi.Omuzlar ve trapezde de gelişme var,çok iyi olmuş.Arka omuzu nasıl çalıştın bukatto? Tebrik ediyorum seni :)

3. HARD CHILD

HARD CHILD Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    gögüsler ve omuzlar cok ıyı tebrik ederim ölçüleride yazsan daha yorum yapılabilir yaş kilo nekardır yapıyosun?? öbür ölçülerine fazla gerek yok zaten herşey ortada..

4. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yer:
    ANKARA
    Çok teşekkürler zfrskr. Arka omuzu press ve açış ile çalışıyorum genellikle.
    7 set kadar press yaptıktan sonra açış hareketlerine geçiyorum.

Her antremanda başka metodlar deniyorum. Vücudumu şaşırtmaya çalışıyorum. Bunu yapmadığım zaman çabuk sıkılıyorum antremandan.:eek:

Esas hareketler bittikten sonra mutlaka 2-3 set dips hareketini yaparım. Herkese öneriyorum bunu. Tamamlayıcı hareket olarak, en dips yaparak ant. bitirmek çok faydalı oluyorthums:

Omuz hareketlerinin ardından triceps çalışırım. Max. 40 dakikada biter antremanlarım.

HARD CHILD, güzel yorumun için teşekkür ederim. Verdiğim araları saymazsak 2 yılın üzerinde bir zamandır yapıyorum.

Yaşım 23, kilom 101. Boyum 1.88.

Seninde dediğin gibi ölçüler ortadathums:

5. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.069
    Ödül Puanları:
    0
    Hoşgeldin Bukatto, heybetli fiziğini ve paylaşımlarını özlemiştik.
    Gerçekten değişik bir vücut geliştirme kriterin var, kanatları geliştirmemek en çok aklımda kalanı.
    Benim için geniş bir sırt olmazsa olmazdır, ancak tabii bunlar göreceli kavramlar.
    Göğsünü asağı doğru inanılmaz uzatmışsın, tabii bu asıl yapı meselesi.
    Ancak eminim Dips hareketininde faydası olmuştur, Arnold'ında torsosunun büyük bölümünü göğsü kaplar, onu hatırlatıyor önden verdiğin resimler.
    Bu göğse daha büyük bir göğüs kafesi yakışır, bilemiyorum göğüs kafesi konusunda ne düşünüyorsun, ama squat sonrası pullover yaparsan bence acı veren bir zevk haline dönüşür, zoru seven vücutçular için bence yapılması gereken bir hareket.
    Biceps tricepsin çok ötesinde sanırım bu da tercih meselesi.
    Peak iyi gözüküyor yandan verilen pozlarda.
    Trapezler konusunda ne düşünüyorsun Bukatto bilemiyorum, ama senin estetik anlayışına ters geliyor diye kalmış aklımda (yanlış hatırlıyor olma ihtimalim büyük) çünkü sende bir hayli canavar gözüküyor ;)
    Kendine has bir fizik oluşturmussun, bunu söylemem lazım.
    Arka omuzlar çok belirgin, zor bir bölgedir.
    Bence yan omuzlar biraz daha gelişebilir.
    ve tabii karın kasları belirginleşirse süper olur, 96 kiloda tam formunu bulursun gibi görünüyor.
    Kollar bence soğuk 45 civarı, tahmini yapmış olayım ;)

6. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.610
    Ödül Puanları:
    123
    Arka omuza göre yan omuzların biraz zayıf am özellikle göğsü güzel şekillendirmişsin. Kanat hiç çalışmıyorsun Karasan'ın yazdığından anladığım kadarıyla. Bu bence eksik bir durum ama tercih meselesi. Bu göğüse bence geniş bir sırt yakışır asıl.

7. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    yağ oranını biraz daha düşürürsen daha iyi görünebilirsin..bir de arkadaşların arka omuz diyerek övdüğü kısım skapula yani kürek kemiği gibi geldi bana...arka omuzun o denli şişmesi mümkün değil. omuz başlarını biraz daha belirginleştirebilirsen daha iyi olur...kolay gelsin.....

8. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yer:
    ANKARA

Hoşbuldum sevgili Karasan,
    Mesajını okuduktan sonra tam Karasan üslubuna yakışır bir yazı dedim içimden:)
    Son derece zarif ve onore eden bir üslup. Kompleks denilen dürtüden son derece uzak ve oldukça samimi.

Öncelikle yazdığın herşey için söyleyebileceğim tek şey tam isabetthums:

Kanat ve trapez gurubuna fazla ağırlık vermediğim halde, ilginçtir ki iyi gelişiyor.

Salondaki yakın arkadaşlarım benim antreman stilimi anlayamadıklarını dile getirir hep.

Son derece disiplinli çalıştığımı belirtirken, neyi niçin yaptığımı anlayamadıklarını da eklerler:)

Bende sonuç ortada diye takılırım onlara.

Kanat kasları ile alıp veremediğim yok aslında:)

Kolları haddinden fazlaca dışarıya doğru ittirerek, kabadayıvari bir görüntü oluşturuyor olması rahatsız edici geliyor bana.

Profesyonel biri için çok hoş, hatta ve hatta son derece gerekli olsada benim pek hoşuma gitmiyor galiba. Sadece kendimde değil, başkasında da çok itici geliyor.

Çok iri kanatlardan bahsettiğimi hemen belirteyim. Yoksa bende haftada en az 1 kere estetik amaçlı çalışırım kanat.

Trapezlere biraz ağırlık verdim bir kaç aydır. Trapezlerde istediğim ölçüye geldi sayılır:)

Son olarak kol tahmininde doğru Karasanthums:

Güzel sözlerin için teşekkürü borç bilirimhelllooo..

9. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.905
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    kanat sorunu bende ayni sekilde bukatto,kollarin acik durmasi bence cok kotu oluyor,tebrikler guzel vucut.

10. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yer:
    ANKARA
    Teşekkürler saydam:)

11. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yer:
    ANKARA

Merhaba hernan. Doğru söylüyorsun yağ oranı hakkında. Yağ yakma antremanlarına başlayıp, ister istemez kas kaybetmeyi en azından yaz mevsiminde göze alamıyorum:)

Zaten en son eklediğim resimlerimdeki halimden oldukça aşşağı çektim yağ yüzdesini. Sadece antreman sonundaki 100 - 150 tane mekik ile;)

Geri kalan yüzde için ramazanda çalışacam inşallah. Omuz ve göğüslere verdiğim emek ciddi anlamda sonuç verdi.

Yukarıda da yazmıştım, galiba amacıma ulaştım sonunda:)

12. hurkan13

hurkan13 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    genetiğin bu spor için harika görünüyo.karasanında dediği gibi arnold misali. çoğu prof bu yapıyı istiyordur emin ol.tebrikler başarılar diliyorum.

13. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.144
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Sizden onceki mesajin tarihine baktiniz mi hurkan13? Muhattabiniz olmadigi icin basligi kilitliyorum, zira bukatto uzun zamandir aramizda yok. Tabi geri gelirse basligi actirma hakki sakli.

orhan ve dinamik.ip bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş