Yeniden BB

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ugurcanya tarafından 26 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ugurcanya

ugurcanya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selamlar arkadaşlar, yıllar sonra tekrar kendi çapımda bb yapmaya başlıyorum ancak bir kaç sorum var benden daha tecrübeli arkadaşlara,dolayısıyla yönlendirmelerinize ihtiyacım var.
    Şimdi kilom fazla,diyorum ki 1-2 hafta kadar sırf günde 2 saat kardiyo yapayım,daha sonra ağırlaklara da girerim,siz ne düşünürsünüz ? Kardiyo 1 saat 1 saatte ağırlık mı çalışmalı ? yoksa dediğim gibi önce iki hafta full kardiyo yapıp vücudu ısındırıp biraz kilo verdirmek mi ? (hardline burner kullanıcam,idman öncesi 3 tane atarım)

Planlamalarım şu şekilde, ya 2 hafta full kardiyo haftada 3-4 gün günde 2 saatten idman öncesi 3 burner alıp kilo vermeye focuslu yapıcam,ya da direk günde 1 saat kardiyo 30 dk idman öncesi 30 dk idman sonrası gene 3 burner,idman öncesi Hardline Vmax protein tozu 1 ölçek,idman sonrası gene 1 ölçek olacak şekilde düşündüm.

İdman programımı da fix başlangıç programı olarak;
    Göğüs için;
    bench press,
    dumble fly
    dumble pullover
    Kanat için;
    Wide grip lat pulldown
    cable row(oturarak)
    Ense için;
    lateral
    Biceps için;
    curl
    hammer curl
    concentration curl
    Triceps için;
    Push dow (makine'de barla beraber)

her biri 3x12 den bir program düşünüyorum. uygunmudur sizce ?

Teşekkür ederim şimdiden herkese yanıtları ve düşünceleri için

2. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    Bacak ve omuz çalışmayacak mısınız?
    Biceps'e 3 hareket ayırırken Triceps'e neden tek hareket koydunuz?

3. ugurcanya

ugurcanya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selamlar, gogus calisirkende dolayli olarak triceps calisacagim icin tek hareket yeter gibi geldi, baska eklememi onereceginiz hareket var mi ? Omuz calismayi dusunmuyorum, omzum cikmisti biraz zorlayinca inanilmaz agri yapiyor, belki ufak agirliklar ile yapabilirim. Bacak icinde yazmayi unutmusum ama leg curl ve leg press yaparim diye dusunuyodum

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş