Yeniden başlamak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve duçe tarafından 15 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. duçe

duçe Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bu sporu 3 senedir çok kısa zamanla yaptım, en uzunu 4 ay sürdü.Malesef bilgisiz ve ihmalkar kişilerin yönettiği salonlarda çalıştığım için verim alamadım nihayetinde hem zamandan hem maddiyattan oldum. Şimdi tekrar başlıyıcam elimde 4 aylık amino asit ve ve kilo aldırıcı var. Bunları en etkili bir şekilde nasıl kullanabilirim.
    Sorun şu ki çok zayıfım kilo:58 boy:180...
    Bu sefer gittiğim yer diğerlerine nazaran daha iyi ama forumu belli bir zamandır takip ediyorum çok yetkin kişiler görüyorum ve yardımlarınızı bekliyorum.
    Amacım öncelikle kilo almak bu yüzden asıl sorum şu 4-6 ay gibi bir sürede en iyi performansı bu supplementlerin desteğiyle beraber nasıl alırım. Biliyorum bu spor zaman ve sabır işi ama takdir edersiniz ki bu görünüşümden de bir an önce kurtulmak en azından kısmen toparlanmak istiyorum. Neler söyleyebilirsiniz... Teşekkürler.

2. DoomBell

DoomBell Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Supplement almaya hemen başlama derim, önce vücut ısınsın, en azından 2-3 ay düzenli beslenmeyle idare et. Spor salonu tabiki önemli ama sonuçta herşeyin sana bağlı olduğunu unutma, forumda nasıl çalışıcağın ve beslenme ile ilgili fazlasıyla bilgi var.
    Amino asit ve kilo aldırıcılarının marka ve modelini yazarsan daha sağlıklı yorum yapılabilir çünkü çoğunun kullanım şekli ve dozu farklı, yanlış birşey söylemek istemem. Ama merak etme 6 ayda kas kütlesi adına ciddi kazancın olur.

3. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    suplementlerden mucize bekleme bu sporda en önemli şeyin beslenme ve dinlenme olduğunu bilmelisin.
    Günde 5 veya 6 öğün yemen gerekli carbo ağırlıklı beslenmeye özen göster.

Ayrıca 6 ayda kilo alcam diye acele etme kilo alımı yavaş yavaş olmalıki sağlıklı ve kalıcı olsun.

Bu linkleride okumanı tavsiye ederim,forumumuzda kilo alma ile ilgili birçok başlık var arama yaparak çok daha net bilgilere ulaşabilirsin.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kilo-almak-isteyenlere-t1680.html?t=1680&highlight=kilo+alma

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-lay-p-kilo-t8696.html?t=8696&highlight=kilo+alma

4. duçe

duçe Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    elimde 3 kutu 2 küsür kiloluk gain fast var yani toplam 6.6 küsür kilo yapıyo ve 2 kutu universal amino var.
    Aminoları sonrası için kullanıcam tabii ki ama gain fastı bir an önce kullanmak istiyorum çünkü vücut zaten kiloya çok aç ve cidden çok zor kilo alan bir bümnyem var bu ürünü başladığım gibi kullanmamda bir sakınca olmaz diye düşünüyorum siz ne dersiniz.

5. DoomBell

DoomBell Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Bu linkte gain fast incelenmiş;
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/universal-nutrition-gain-fast-3001-t12034.html

Kullanım şekli olarak "5 ölçü Gain Fast'i 350 ml su veya süt ile karıştırarak alınız. Günde 1 ila 3 servis arası öğünlere ek ve antrenman ve beslenme programlarının bir parçası olarak alınabilir." diyor. Yani örneğin bir servis kahvaltıda bir servis antrenman öncesinde bir servis antrenman sonrasında kullanabilirsin. Fazla gelirse bir servisi çıkartabilirsin ama bundan daha fazlası da gereksiz.
    Öncelikle alacağın bütün kiloyu protein olarak alman senin için yararlı olacaktır. Bunun için acele etmemen gerek çünkü kas kütlesi olarak çok hızlı kilo alınamıyor. Elinden geldiği kadar kas kazanmaya bak.
    Ürünü de bence en azından spora başladıktan 2 hafta sonra alsan, vücudun antrenmana alışmış olsa daha iyi olur diye düşünüyorum. Çünkü proteinlerin kullanılmayan kısmı atılıyor ve karbonhidratın fazlası da vücutta yağ olarak depolanabiliyor.
    Forumda işine yarayacak çok bilgi var hepsini okumanı öneririm, doggetman ın verdiği başlıklara da öncelikle bakmalısın.

6. Kaplan_Baba

Kaplan_Baba Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Ben de uzun bir sakatlık dönemi geçirdim ve tekrar başlayacağım kısmetse.Bence 3-5 ay sadece çalışın.Adeleler biraz büyüsün ve yerine otursun.ondan sonra kullanın ne kullanacaksanız.

Sayfayı Paylaş