Yeni yarışmalar

Konusu '***Duyurular***' forumundadır ve zülküf turan tarafından 3 Kasım 2006 başlatılmıştır.

1. zülküf turan

zülküf turan Özel Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    vücut geliştirme kitap yazarı.
    Yer:
    mersin
    Değerli vücut geliştirme sporu yapan arkadaşlar ve antrenörler sözlerim bodi bulding "vücut geliştirme çamiasına" önümüzdeki ay federasyon secimlerimiz var geçen ay bilek güreşi ve fitness bıranşlarında cezalarımız biti. b.b cezası ise normal şartlarda seneye ekim ayında bitecek ama aralık ayında ki seçileçek yeni federasyona göre ceza kaldırıla bilir ve benimde düşüncem bu yolda yeni fed. önü acılaçak ama!!!
    yine yarışmalara dopingle gelinirse her halde süresiz kapatılır bunu için siz antrenönerlere ve yarışmacılara büyük iş düşüyor mutlaka temiz gelelim bu konuda elimizden geleni yapalım
    Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ve Türkiye Doping Kontrol Merkezi yalnız bizim Federasyonumuzu değil Türkiye'deki tüm Federasyonları inanılmaz bir şekilde denetlemekte ve Doping konusuna Savaş açmış durumda. bunu basından da takip edebilirsiniz.

Dopin kullanan sporculara herhangi bir yardım ve taaviz vermesi sözkonusu değil.Aksi taktirde SÜRESİZ Federasyonumuz Tamamen KAPANACAKTIR.

Artık Türkiyede resmi müsabakalara katılmak ve Milli Sporcu olmak isteyen tüm sporcular ya tamamen doğal yöntemler ile ya da Dünyadaki antrenör ve sporcuların yaptığı gibi çoook bilinçli ve kontrollü gerekenler alınmalı.
    bilekçileri ingiltereye gönderdik temenim ve dileğim en iyi derecelerle yurda dönerler bundan hiç kuşkum yok çünkü çok güzel organize oluyorlar. buradanda bilek milli takımına başarılar diliyorum.

lütfen yapılaçak yarışmalara temiz gelin.

zülküf turan
    www.badifitness.com

2. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Selam..Bende Federasyonun icinden biri olarak,umarım dediklerin olur diyorum ama sanmıyorum.Bunun icin baska yontemler bulunmalı..Bence kafa patlatılmalı..Eskıden gelen standart işleyiş artık olmuyorsa,başka yollar bulunmalı,bir çok federasyonun yaptıgı gıbı.. ;)

3. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    hocam söyldeiklerinizde gerçektende haklısınız.
    Katıldığım 1.kademe Antrenörlük kursunda dersimize gelen hoca türkiye dopingle mücadele de çalışıyordu.
    biraz muhabbet ettik.Ben kadına açıkca dopingle mücadelede yasaklamakla beraber
    doğrusununda öğretilmesinin gerekliliğinden bahsettik.sporcularımıza dopinge hayır derken eğer yapılacaksada bilinçli olarak kullanılmasını öğretmemiz lazım.Bodyforumtr bu konuda yeterince bilgiye sahip...
    sporcular bu siteden yeterince bilgiye sahip oluyorlar.bodyforumtr ye bu konuda teşekkür bir borçtur...

belki bana katılmazsınız ama muhabbet esnasında ben bunun yapılmasının abartıldığı kadar sakıncalı olmadığını.Amerikada bile mr.olympia ve naturel mr.olympia diye 2 yarışma yapıldığı bir gerçek...
    doğu bloku ülkeleri olsun amerikada olsun aşırıya kaçmadığı sürece dopinge izin veriyorlar...
    biz niye bu kadar üstüne gidiyoruz dedim? Aslında haklısınız dedi ama bilinçsizlik olduğu için kontrol altına almanın zor olacağını söyledi...Dopingle aynı şekilde mücadeleye devam edeceklerini...Bilinçlenmeye ise daha fazla yer ayırmaları gerektiğini kabul etti...
    Başından beri söylediğim gibi bilinçlenmemiz lazım...internet üzerinden olsun eczanelerimiz de olsun apaçık steroid satışı yapılırken bu kadar üstüne gidip federasyona ve sporculara zarar veriyoruz.Yurtdışında bu durumumuza gülüyorlar.kimse çıkıpta gençlik ve spor müdürlüğünü tebrik etmedi...
    zaten steroidler zararlı değildir.Steroidlerin sporcular tarafından kullanılması zararlıdır.önce bu ayrımı yapmak lazım.Bu gün doping olarak kabul edilen primobolan depot %1oo biyoyararlıdır.Bildiğim kadarıyla 2 yaşındaki çocuklara bile çok düşük dozlarda verildiği oluyormuş.

İnşallah yeni federasyonumuz ve aramıza yeni katılan Antrenör ve sporcu arkadaşlarımızla daha güzel günlere ulaşacağız....

Sayfayı Paylaş