yeni ve gitme niyeti olmayan bir üye :)

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve sadbuttrue tarafından 18 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    inanırmısın Ayta daha dün tam böle bir bluz aldım :D evet kalça saklama konusunda çok iyiler gerçekten..hatta bir sır 60 kilo olmam şerefiyle :p o bluzu taytın üstüne bile giyebiliyorum :lol:yalnız biraz göbekli gibi yani göbeği saklamak istermiş gibi oluyor bilmiyorum :confused:

off yaa buda ince dediğin gibi..ne bu yaa..valla ben 55te olsam incelmeez bacaklarım..2 sene önce 53 olduum zamanı hatırlıyorum yine de ince değildi baldırlarım falan :mad: belki bu sefer sporla olur..öle umıyım bari :(

bu arada senin durumun nası balık etli falanmısın..yoksa zayıfmısın..:)

2. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Sadbuttrue nickini düzeltmişsin iyi de olmuş :p Foruma hoşgeldin,bu forum sayesinde motivasyonun üst seviyede olcak eminim,ben ve burdaki birçok insan forum sayesinde sporunu daha şevkli ve bilimsel yapıyor.Mesajlarını okudum da okulda bi kız arkadaş geldi aklıma,o da hafif balıketli birşeydi hatta normal sayılırdı kafaya taka taka anokseriya hastası oldu daha yeni iyileşti,aman dikkat et ha :D Bu sporda meyveler biraz geç toplanır ama o mutluluğu tadınca değmiş dersin ve ne kadar hızlı kilo verirsen vücut o kadar hırpalanır,kiloları geri alman o kadar kolay olur.Sana iyi çalışmalar ;)

3. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    nicki sağolsun Veyron düzelltti..kayıt olurken aceleden yanlış yazmısım heralde:D ayrıca hoşbulduk teşekkür ederim..forum gerçekten çok güzel..insan bu kadar erkeğin arasında diye garip hissetmiyor kendini:p aksine sizler çok bilgili olduğunuz için sizlerden bişeyler öğrenmek çok zevkli thums: ah bide heryerde şu erkek gibi kadınların resmi çıkmasa karşıma :lol:anoreksiya konusuna gelince..onlar ayrı oluyor yaa..o kadar abartılı bi biçimde kafaya takmadım yani.zaten öss zamanına göre 7-8 kilo verdimki ben bile şaşıyorum ya hyper_ hem anoreksiya olanlar yanılmıyosam normalden çok zayıf oluyolarmış..yani mümkün değil benm için :)

yavaş kilo verme konusundada çok haklısın..eskiden sadece yemekten kısarak verdiğim kiloyu şimdi sporla veriyorum..doğal olrak aç kalmama gerek olmuyo..sporun geç meyve vermeside çok daha iyi..daha kalıcı olur..ne demişler..geç olsun güç olmasın :D

tşk ederim.sana da iyi çalışmalar her ne kadar resmin güzel gözükse de thums:zfrskr

4. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    arkadaşlara ve forumdaki hocalara bişey danışmka istiyorum..şimdi benim yazdığım programda tekrar sayılarında bikaç değişiklik oldu..benim merak ettiğim bişey var..düzenli devam ettiğim takdirde üst bacakta incelme olurmu..yani kaslar hafiften şekillenirken incelme olurmu..merak ediyorum çünkü extra bişey yapmak gerekirmi bilmiyorum..

birde alt karın üste göre daha kötü bi durumda :eek: yani artık göbeğim yok ama yinede üste göre az gelişmiş tabiki..yalnız bugün hocam bana hangi hareketi yada aleti gösterdiyse benim karnımdan çok bacaklarımı zorluyo..bacaklarım güçsüzdü ama bu 3 haftada da hiç bi gelişme olmadı sanki..yani ben bu alt karını geliştirmek için önce bacaklarımı sağlam bi şekilde güçlendirmem mi gerekiyo :confused:

misal çakı aletinde de decline crunchta da bacaklardaki ağrıdan devam edemedim..hatta çakıda karnımın kasıldını bile hissedemedim..olmıcak heralde bu iş bu halle ya kafa_

5. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Koşunun üstüne karın çalıştığın için böyle hissetmen doğal.
    Bir çok mide hareketi bacağa da vurur. Cable crunch mesela bu konuda daha izole bir hareket olduğu için istisnadır.
    Yani yaşadığın şey doğal bunu kafana takma. Hocandan mideyi izole eden hareketler yaptırmasını iste. Cable crunch örmneği gibi. Ayrıca yarım mekik de böyledir.
    Üst bacakta tabi ki incelme olacak. Ama bu noktada genetik devreyegiriyor. Sen üst bacaktan kilo alıyorsun. Bu da en son orayı yakacağın anlamına geliyor. Bölgesel zayıflama diye birşey yok. Ondan dolayı sen diyetine devam edip, egzersizlerine de devam ettikçe zamanla diğer bölgelerle bacağı da yakacaksın. Egzersiz yaptığın için de ortaya daha sıkı bir bacak çıkacak.
    Yani yapman gerekn diyet ve egzersiz de sabır göstermek.

6. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    teşekkür ederim SCHWARZXXL yine yardımını esirgemedin benden :eek: bnm bu gidişle en son üst bacak ve alt karında gelişme olcak :lol: çünkü takip ediyorum ama diğer yerler kadar gelişme yok malesef:( bi 4-5 kilo daha vermem lazım heralde..crunch çok rahat oluyor ya hatta gittikçe sayıyı artırıyorum ama yağ toplanımı daha aşağıda malesef:mad:

bide ben genelde pek düzenli uygulayamam diyetleri o yüzden kendim ayarlama yaparım kafamda..zaten başka türlü gitmez 4-5 kilo..ben iyisimi bide diyet forumuna bakıyım..

7. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Anoreksiya ve Bulumia hakkinda basliklar actim.
    Bugun gazetelerde Victoria Beckham´in resimlerini görmüstüm.
    Daha önce Anoreksiya hastaligina yakalanmisti hatta, bir anne kizinin anoreksiya hastaligi sonucu ölmesinin Victoria´nin sorumlu oldugunu belirtmisti - Özendigi icin.
    Anoreksiya Nedir?
    Bulimia Nedir?
    Özellikle bayanlarin bu iki basliklari okumasini tavsiye ederim.

8. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    güzel paylaşım Despo eline sağlık thums:çok iyi de olur..cidden çok bilinçsizce aç kalıo diyet yapanlar var malesef bunlar yüzünden :mad: kendilerini cidden güzel gibi bişe sanıyolar a32 bende takıntı yapıorum bazen ama allahtan risk yok..çünkü hayatta böle zayıf olamam..kemiklerim iri bi kere:badgrin:

9. Ayta

Ayta Özel Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Danimarka - CPH

Göbek saklamaya calissan bile kimse öyle düsünmezki, sonucta moda :)

Bacaklarin güzel olduktan sonra, biraz kalin olsada farketmezki - eminim 55 kiloya düsersen nam nam olurlar. Spor yapincada eminimki güzel gözükürler. Günestede biraz yaninca, oo OO thums: Burda günes yok, bu yöndende cok sanslisin :)

Ben 14 yasimdan gecen ki$a kadar 55 dim (Su an 22yim). Sinavlara okurken biraz alirdim ama sinavdan sonra verirdim. Ama malesef kisdan yaza kadar sinavlar üst üste geldi, 61 e ciktim :( Tabi birazda tembellestim, biktim okumaktan, sabah derslerini sallayip fazla uyudum duh

Bu yaz spor yapmayi planlamistim, biraz yaptimda, ama is yerimle anlasma yapip saatlerimi cikardim, haftada 37 saate, gidip gelmeside toplam 3 saat sürüyor, tam tembellesip, sporu salladim.

Benim üst tarafim ince, alt tarafim kalin yapili, kilo alincada cogunlukla kalca tarafima konuyor:mad: ama giysilerimle dengellestiriyorum su an. Is saatlerime alistiktan sonra gene basliyorum spora (baslamazsam hatirlatma yaparsan sevinirim :))dumbelllls

Anoreksi bu arada benim bildigime göre herkeste olusabilir... Ama cogunlukta 12-20 yas arasi kizlarda olurmus... Despo Victoria nerden cikti
    :) Kadin zaten üzülüyormus, böyle düsündükleri icin.

10. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara

bacaklarla ilgili kelimerde koptum valla :D bendeki genetik gibi ya bacak kalınlığı bakalım belkide bi mucize oolurda incelir..hoş onun içinde yağ yakıcı falan kullanmam gerekir heralde..bu haliyle şekillenmeyle başlarda kalın kalırlar heralde :confused: bu arada boyunu bilmiyorum ama çokda kilolu değilsin bence..inan bana akşamdan beri bişiler arayıp duruyorum nette ve bi yerde fitnessla (yada vücut geliştirme hala ayırt edemiyorum ne aptalım ya duh) kilo veren kadınları gördüm...kadınlar sadece kilo vermekle kalmamış süper şekillendirmişler vücutlarını..ehh bide before after resimşeri valla ğzım açık kaldı :shock: o kiloda insanlar nası öle incecik oluyo anlayamadım..bu konularda daha fazla bilgilenmem lazım galiba..ama bişey dikkatimi çekti resimlere falan bakarken..işin gnetik boyutuda var elbette ama..cidden geniş kalçalar hayli kalın üst bacakları ve kocaman simitleri olan insanlar fitness modeli haline gelebiliyorlarsa..olmıcak bişey değil bu iş :) yani heralde senin kalçanla benimde üst bacak ve kalça problemim çözülmicek şeyler değildir onların yanında :D

bu arada en kısa zamanda dönersin spora umarım..başlar başlamaz haberdar et bizide gelişmeleri izleyelim..ayrıca merak etme hatırlatırım..orası yan gelip yatma yeri değil a32:badgrin:

11. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    birde çok olmassa yine bişey danışmak istiyorum bilen arkadaşlara..gülebilirsiniz de halime yazacaklarımdan sonra..bu konuda bişeyler bilmediğim açık :eek:
    şimdi ben fitnessa vücudumu daha iyi bi şekle sokma ve kalan 4-5 kiloyuda sporla vermek için başladım..bugün gezdiğim birsürü siteden sora bişeyt farkettim..kilo verme amacıyla karbonhidrat alımına dikkat etmek lazım elbette..peki ya protein..yani demek istediğim spor yapıpta kilo veren birsürü bayanın programını inceledim yabancı sitelerde ve gerçekten düzenli yumurta,süt vb. bunları eksik etmemişler..tıpkı body building yapan erkeklerin çoğu gibi..dediğim gibi çok bilgim yok..okuduklarımda ee genelde erkeklerin protein ve destek ürünler aldığı veya alması gerektiği hakkında oluyo..yani çok saçma bi soru olcak belki ama spor yapan biri olarak benimde bu şekilde yumurta falan yemem gerekiyomu ? çünkü cidden hiç yemiyorum :)

sonuçta forumda okuduklarımdan anladığım kadarıyla düzenli protein alımı siz erkekler için önemli..peki ya bayanlar..kalorisininde düşük olduğunun farkındayım..yani yemem gerekiyosa çokda sorun olmaz heralde..ve son soru olarak şunu öğrenmek istiyorum..ki okuyunca kesin sinir olcaksınız ama cidden bilmiyorum..ve inanın bana bayanlarla ilgili bişey yazmasa bile bütün forumlara baktım nerdeyse..protein alımı kaslar iiçin neden bu kadar önemli..?? böle bi forumda bunu yazmaya utandım ama napalım çıktı elimden..artık kaçsam sizden iyi olacak:eek:

12. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Rica ederim. Yağ toplanımı aslında alt tarafta değil. Mide için de en son alt kısım eriyeceği için öyle bunu kafana takma. Antremana ve diyete devam.

13. Ayta

Ayta Özel Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Danimarka - CPH

He he, Türkcem benim biraz radikaldir :D (Tamam Saydam dikkat ediyorum, asiriya kacmasin diye).

Bacaklara gelince :) Ya niye incelmesin, sirf kemik degildir ya. Before and after resimlere bence hic inanma, kim bilir ne kadar fotomontaj yapmislar :D

-Ayni boydayiz :), ama sorun yapmiyorum kilomu, sonucta kendim ettim kendim buldum, dert edincede kendine kendime kizarak "o zaman kilo ver" diyorum, tabiki o an hemen unutuyorum derdimi :D

Vücut gelistirme kas gelistirmedir, fitness spordur :lol: Neyse saka, kizarlar simdi bana. Ben fitness yapiyorum; isinmaya (kosu, bisiklet falan) cok zaman ayiriyorum, agirlik kaldirirkende fazla agir yapmiyorum, ama daha cok kez kaldiriyorum, böylece kaslarim büyümüyor, ama genede gücleniyor. Erkek arkadasim, isinmaya fazla zaman ayirmiyor, ama agirlikli seyler kaldirip, kaslarinin büyümesine yönelik calisiyor (kizlara güzel görünmek icin degilmis, sadece kendisi icinmis :confused:). Proteinde buna lazim zaten :D Vücut büyümesi icin proteine ihtiyaci var, yagsiz ve bol proteinli yemeleri gerek kaslari belirgin olmasi icin. Despo mesela öglen yemeginde 5 yumurta yer :lol: Bence yumurta yeme sen, ama yagsiz et yemeyi unutma.

Bildiklerime dayanip bilgi vermeye calistigim, itirazlari olanlar lütfen dediklerime ekleme yapsinlar.

14. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    Ayta çok teşekkür ederim sana..üşenmeyip cevap verdiğin için..:eek: fitness ve vg ayrımınıda bende böle tahmin ediyordum.;) bu arada antrenmanlarımız benziyomuş..bende fazla ağırlık çalışmıyorum.biceps triceps bide göğüs için işte o kadar..bunların hepsinide zaten 1.5 luklarla yaptırıyo hocam :Dkoşmaya daha çok vakit ayırabilsem keşke ama kondisyon yok işte.zamanlar olcak oda artık..birde eğer erk.ark.ınla birlikte yapıyosan antrenmanı şanslısın valla..onla aynı yerde olmasan bile 2niziin birden spor yapması daha güzel ve kalıcı bi motivasyon sağlar heralde :p

yumurta konusunda fikirlerin içinde teşekküt ederim..bnm merak ettiğim fitness yapan bayanlar yemelimiydi şeklindeydi..öğrendim cevabını tşk ederim..

not : kendisi için yapıyodur tabi sporunu..sevdiği insanla birlikte daha ne diye başkalarına güzel gözükmek için spor yapsıın..sen yanındasın ya :)

15. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Yumurta konusunda Ayta'ya katılmıyorum. Yumurta her iki cins için de gerekli ve kaliteli bir protein kaynağı. Sarılarının bir kısmını atarak tüketmende fayda var.

16. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    peki sence ne kadar yemeliyim diye sorsam ne dersin SCHWARZXXL..bi sayı olarak düşüncen varmı ?

17. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    2 tam ya da 1 tam + 2 beyaz senin için yeterli olacaktır. Sarıları atmanın sebebi yağı az almak. Yani 2.'yi tercih etsen daha iyi. Hatta 3 beyaz bile alabilirsin ama lezzetsiz olur.
    Çeşitli protein kaynaklarından da almalısın tabi. Balık, kırmızı et ve tavuk gibi, süt ve yoğurt gibi.

18. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    çok teşekkür ederim..gerçekten okuyan insanlar var bu başlığı,belli..onlara asla kötü bişey sölemiyorum...sadece sana gerçekten üşenmeden cevap verdiğin için ayrııca teşekkür ederim..

19. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Rica ederim sadbuttrue. Biz yardım ediyoruz, sen motivasyonunu kaybetme yeter..
    Ve sonuçları paylaş ;)

20. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    bu ara biraz diyeti bozdum.geven hafta boyunca 60da kaldım çünkü..ve suçluluk hissiyle yazamadım buraya :eek: azda olsa bi değişiklik var galiba..ama ilginç olan üst bacak ve belde bişey yok..2,5 kilo oldu spora başladığımdan beri..
    bel : 67
    üst bacak : 57
    kalça : 97..
    başlarken 62ydim..buraya yazmaya başladığımda 61dim..2 hafta kadar 60da kaldım malesef hatalarım yüzünden kafa_ şu anda 59,5 falan..yalnız 6 gündür gitmiyorum yarın gitcem.biraz ara vermiş gibi oldu..
    son gelişmelerde böle..

Sayfayı Paylaş