yeni ve gitme niyeti olmayan bir üye :)

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve sadbuttrue tarafından 18 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    Öncelikle herkese merabalar.Başlıkta gitme niyetiolmayan lafını kullandım çünkü üye olmadan önce baya bi gezdim forumları baktım gerçekten sanal ortamda şaşılacak kadar yardımcı olmuşsunuz.Ama sora yardım ettiğiniz kişiler ortadan kaybolunca kötü olmuş ki haklı bir durum gerçekten.

Ben kısaca nden konu açtığımı söliyim..aslında yeni başlık açmak istemedim yeni bir üye olarak,ama bayanlarla ilgili bu forumda altına mesaj yazabilceğim bi başlık bulamadım :confused: ben şunu söliyim..daha çok bayanlara özel bi site arasamda bulamadım ve bakıyorumda çoğu başlıkda maksimum 20 cevap var..ki bazılarında yok bile..pek bayan üye yok yada varsada pek ilgilenmiyor sanırım..

herneyse benim hikayem şöle başladı :eek: aslında spora yeni başlayan bir insanım ben..ölçülerimi ve programımı en sona yazıcam..1 yıl içerisinde aldığım 10-12 kiloyu baya bir süre veremedim..3-4 ay içeriside öle rejim yapmadan ama dikkat ederek 5 kilo verdim..yaz olduğu ve öğrenci olduğum için geçenlerde spora yazıldım..eski halime göre bi 5-6 kiolo daha vermek istediğim için abim her ne kadar başta sadece aerobik önersede ben 2 gün fitness 2 gün aerobic programına yazıldım..

yaptıklarımsa şu şekilde..haftada 2 gün 1er saat aerobic..genelde karın ve basen çalışılan güne gidiyorum;)

fitnesstada kusuruma bakmayın arkadaşlar ama bazı hareketleri bilmiyorum..oyüzden yanlış ifade edebilir yada hiç edemeyebilirim ..

1) 15 dak.bisiklet

2) 15 dak yürüyüş (son 3 dak.koşuyorum ama km.kaç bilmiyorum)

---sonrasında yer hareketlerine geçiyorum--

**bank vaziyetinde yukarı bacak kaldırma 3*15 (yeni değişti 2*35 oldu bugün)

**yan yatıp bacağı yukarı açma ve karna çekme (buda 3*15 di yeni değişti)

**otururken hafif arkaya eğimli olup eller arkada destek alırken, bacakları sağ-sol şeklinde ileri uzatıp çekme (çiftli olanı henüz yapamıyorum) (bacak tekrarları hep 3*15 di hepsi yeni değişti)

**düz crunch 3*50

**yan crunchlar 3*50

**ayakları bağdaş yapıp crunch 3*50

(twist kullanıyodum 2 haftadır ama yeni hoca sakatlık riski var dedi ve yerde bel için hareke vercekmiş bakalım :confused:)

3)umarım yanlış değildir ama abductor ve adductor 3*30

4)lateral raising öne olanı 3*15 (oda değişti 2 hafta enseye yaptım)

5)şimdi bunu anlatmak zorundayım bağışlayın..bankın üstüne yatıyorum ve elimde 1,5luk dumblelar kolları bi iç kısmı yukarı bakcak şekilde kaldırıp indiriyorum bir de bildiğimiz klasik ağırlık kaldırır gibi yumruklar yukarı bakarken 3*15 (çok kötü anlattım kusuruma bakmayın)

6)butterfly 5kg.sanırım 3*15

7)tam ismi bilmiyorum ama biceps için ayakta 2kol birlikte olan yine bunlar hep 1.5 kg ile 3*15

8)triceps sanırım kollar yukarda ve boyna dopru indirme 3*15

9)bunuda bilmiyorum..ayakta ağırlıkları omzun bikaç cm.yukarısına kadar kaldırma (erkeklerin çok yaptığı hareket hep görüyorum kesin gülceksiniz bana ismini bilmiyorum diye :D) 3*15

evet sanırım bu kadar hepsi..zaten isimleri daha iyi öğrencem işallah program salonda duruyorda..2 haftadır asıl hoca yoktu o yüzden tekrar değişti..ve hoca eklemeler yapcam da dedi ya bakalım..

ben sadece kilo,boy,ölçüler düşünüldüğünde bana önerebilceğiniz bişey varmı diye yazmak,sizlerler paylaşmak istedim..okul açılınca haftada 3 gün fitnessa devam etmeye niyetim var işallah olıcakk..zaten hayatımda ilk defa düzenli spor yapıyorum ve çok kızıyorum kendime daha önce yapmadığım için..bu arada o fitnessda yalnız geçirdiğim 1.5-2 saat acayip mutlu ediyor beni..gerçekten yorum yapılmasa bile sizlerin bu mesajı okuyacağını bilmek bile yeter..şimdide ek bilgilerimi yazıcam..bu arada inanım sırf bişiler öğrenmek için üye olup sora ortadan kaybolan biri olmak istemiyorum..ilk defa kendim için bir şey yaptım spora başladım ve bir bayan olarak bunu hayatımın bir parçası yapmak istiyorum..yani kendim yapmasam bile bu forumu takip etceğimden emin olabilirsiniz..en azından bayanlar kısmını:D

*düzenli bir diyet yapmıyorum,beyaz ekmek yok,çey-kahve gibi içeceklerde tatlandırıcı kullanıyorum,süt-yoğurt ve cola light..akşamlar artık erken yiyorum.bisküvi türevleri tüketmiyorum..açlığımı light ürünlerle bastırıyorum..suyu çok içemiyorum malesef..canım bir şey istedimi yiyorum ama ertesi günlerde telafı etmeye çalışıyorum..

*67den 62 ye düştükten sonra kilo vermem durdu malesef..ve sölemeliyimki kolay kilo veren bi yapım yok o 5 kiloyu verdiğim zamana dönüp bakıyorum..2 ay gibi bişiydi ve gerkçekten yemeği baya kısmıştım :shock:

*2 hafta önce spora başladım ve 61 kiloyum şu an ve boy 1.67

*2 hafta sonra 1.ayımı doldurduğumda haftada 4 gün sadece fitnessa geçmeyi düşünüyorum.aerobici bırakcam.

*bu arada şu an benimle ilgilenen hoca soyadını bilmesemde eskiden yarışmalara katılmış bir sporcu..gerçi genç birisi değil her ne kadar vücudu öle demesede ;) ve beni programdanda anlaşılacağı gibi cardiyo çalıştırmıyor acaba dorusu bumu yanii hocamada söledim benim 5 kilo falan verme niyetim var diye ama zamanla değiştircem diyor programı ..bu şekilde gitmesi normalmi çünkü salonda görüyorum bisikletten koşu ya ondan yer hareketlerine geçen ve başka hiçbirşey yapmayanlar..acaba benimdemi öle yapmam gerekiyorki :confused:

*dediği gibi okul açılınca 3 e düşcek gün sayısı yalnız okula kadar düzenli haftada 4 gün toplam 3 ay gideceğim..1 ayı böle aerobicle geçiyor ama kalan 2 ayda sadece fitness istiyorum..devam etmek istiyorum ama okul zamanı gidemessen eğer bu 3 ayda vücudumu şekle sokmayı çok istiyorum:(

son olarak bu kadar uzun yazdığım için kusuruma bakmayın lütfen..burda bayanları daha çok görmeyi çok isterdim..erkeklerin body building olayından hiçbirşey anlamadığım halde hep okudum valla :D

bunlarda vücutla ilgili bilgiler..

boy : 1.67
    kilo : 61
    bel : 67
    göğüs : 89
    kalça : 100
    kol :29
    üst bacak : 57

bunlar yaklaşık 10 gün önceki ölçüler..umarım gereksiz bişi yazmamışımdır..hepsinin üstünde çalışıyorum çünkü programda..ve birşey eklemek istiyorum..belki yanlış aa 2 haftadır haftada 4 gün spor yapan biri olarak 1 kilo vermem üzdü beni..tamam vücudum değişiyo hissediyorum biraz ama 1 kg ya :confused: yani diyet yapmıyo olabilirm ama cidden dikkat ediyorum..

sizleri bu mesajla boğdum vallahi kusuruma bakmayın..
    yorum yapılmasa bile önemli değil..body building hakkında bişey bilmiyorum ama en azından bayanlar forumunu okuyup yardımcı olmaya çalışcamı biliyorum ..

hepinize bol sporlu günler diliyorum..saygılar..

silviya bunu beğendi.
  2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Erkek yoğunluklu bir forum olsa da bayan üyelerimize de her zaman yardımcı oluyoruz. Bu konuda bir endişen olmasın. Forumda yeterli aramayı yaptığın sürece bulamadığın ya da kafanın takıldığı herşeyi sorabilirsin gönül rahatlığıyla.
    Şimdi göğüs kalça oranından anlaşılacağı üzere endomorf bir yapın var. Yani vücudun yağ ve suyu bol bol tutuyor kendinde. Bir kadın için bu son derece doğal. Bundan dolayı yavaş yağ yakman seni şaşırtmasın. Kilo verme hızın zamanla düşebilir bu normal. 2-3 haftada bir diyete 1-2 gün ara verip aşırıya kaçmadan sevdiğin şeyleri yiyerek metabolizmanı hızlandır.
    Kardiyo çalışmıyorum demişsin ama yaptığın bisiklet ve yürüme/koşu çalışması zaten kardiyo. Hocan sana kardiyo yaptırıyor.
    Beslenmenle ilgili pek detaya girmemişsin ama kısaca bir kaç tavsiyem olacak.
    Light da olsa kolayı kes. Şeker almaman güzel. Ama metabolizmanı tamamen düşürmemek için, lifli ürün alımını gün içine yay. Akşam saat 6'dan itibaren bütün karbonhidrat alımını kesmeye çalış. Günde 5-6 öğün şeklinde beslen ve karbonhidrat alımın ilk 4 öğün de yoğunlaşsın. Proteini ise her öğünde al. Ve herhangibir öğüne yoğunlaştırma.
    Destek ürünü kullanmanı da öneririm senin durumun için uygun ürünler CLA ve Hydroxycut. Bunlarla ilgili forumda bol bol yazı var. Bunları araştır.
    Hevesinin ve kararlılığının olduğunu görüyorum. Kilo vermende zaman zaman olabilecek yavaşlamalara kesinlikle takılma. Son derece doğal bir durum. Eğer bu durumlarda iradeni kaybetmezsen, sonuç almaya başlayacaksın. Çoğu kişi bu noktalara takılıp kilo veremiyor zaten. 2-3 aylık egzersiz + diyet ile istediğin kilonun da altına düşebilirsin.
    Kafana takılan bir şey olursa sormaktan çekinme. Kolay gelsin.

3. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Aramıza hoş geldiniz. Benim spor salonlarında gözlemlediğim ve bayanların en çok yaptığı hata aşırı çalışmaları. yani salona bir giriyorlar 3 saat çıkmıyorlar.Sonra 2 ayda bıkıyorlar. Kilo verme döneminde günde maximum 1.5 saat yeterli çünkü süreklilik gerekiyor bu sporda.

Cardio doneminde her gün mide çalışılmasını önermiyorum ben 2 günde bir yeterli . 1 gün mide bir gün bacak ağırlıklı çalışma daha mantıklı bana göre.

Son düzenleme: 18 Temmuz 2007
  4. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    çok teşekkür ederim SCHWARZXXL ..beslenmeyle ilgili fazla detay veremiyorum çünkü diyet yapmıyorum..yani öle belli bir program uygulayamıyorum.canımın istediği herşeyi yemiyorum tamam ama yesemde az az yiyorum..yani eskiye göre baya değiştirdim yeme alışkanlıklarımı.birde tatilde geç yatıp geç kalkan bir yarasaya dönüştüğüm için :p 5-6 öğün yiyemiyorum..ama 5-6 kere atıştırıyorumdur..salatalık,domates,kepekli bisküvi,grissini,karpuz,şeftali..açlık hissettikçe bunları yiyorum..protein sanırım her gün alamıyorum..yumurtayı kalorisi yüksek olduğu için yemek istemiyorum :confused:

çok düzenli yiyemiyorum uyku düzenimden dolayı ama şöle örnek veriyim mesela..bugün 2.30 da uyandım..biraz biber ve 1 yumurtayla azcık menemen yaptım..yanında 1.5 dilim kepek ekmek yedim..akşam 7 de aerobic var..8.30 gibi eve gelicem..meyve sebze peynir bişiler atıştırıcam ve gece 3den öncede uyumam mümkün değil..biraz dengesiz ama bu şekilde besleniyorum..bu arada destek ürün tavsiye etmişsin teşekkür ederim ama kullanma imkanım yok..

cardio konusundada genelde min.15 dak.dan başlar diye biliyorum..yani bisiklet veya koşuda 30-45 dak.arası kardiyo oluyo diye biliyordum o yüzden o şekilde söledim..ve programım hep aynı şekilde yani şu an için haftada 2 gün gidiyosam fitnessa bir gün başka bölge birgün başka çalışmıyorum..yer hareketlerinden aletlilere kadar hepsi aynı..sizce uygun bir programmı acaba..birde zaten önümüzdeki hafta üyeliğim dolunca dediğim gibi 4 gün fitnessa geçcem sanırım daha gelişmiş birşey olur o zaman..

son olarak çok özür dileyerekten bi şey danışmak istiyorum..bir forumda denk gelmiştim ama bulamıyorum.bütün forumlarıda aradım dün başlık yazmadan önce ama beceremedim bulmayı..bir başlıkda aletli hareketlerin isimleri vardı resimle birlikte o linki yazabilirmisiniz acaba ?

çok teşekkür ederim ilginize tekrar..

5. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    hoşbulduk Veyron teşekkür ederim..ben şu an aşırı çalışmıyorum..yani 1.5-2 saat arası sürüyor..ve inan vaktin nası geçtiğini anlamıyorum..sürekli orda durabilirmişim gibi geliyor :p bi yerde bi başlığa rastlamıştım "bireysel sporlar insana yalnızlığı sevdiriyormu " diye..bence kesinlikle öle thums: ki benim için fitnessa başlamak bugüne kadar yaptıım en güzel şey oldu.fazla sosyal bi rahat bi insan olmadığım için salona gidip gelmek bile beni mutlu ediyor :eek: ve başlarda yorulcamı düşünürken 2 saatlik sporun ardından çıktığımda sanki bütün ankarayı koşabilirmişim gibi zinde hissediyorum :D ee kas ağrılarının verdiği mutlulukda cabası..vücudum bi dönem aldığım kilolar yüzünden...daha dorusu şu an verdiğim için baya gevşek bi durumda..ve istediğim hale gelsem dahi devam etmek için elimden geleni yapcam..başka bişey çünkü sporun verdiği huzur thums:

hem zaten "zaman bulamıyorum" diye bişey yoktur.."zaman yaratamıyorum"dur o ..ve hepimizde yapıyoruz bunu çoğu zaman..ama senin dediğin gibi olsun istemiyorum..devam etmekte kararlıyım ;)

6. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/hareketlerin_videolu_g_r_nt-t4768.html
    Bu daha çok işine yarayacaktır.

Senin günlük zaman çizelgen sadece daha geç başlayıp daha geç bitiyor bu sprun değil. Güne 2.30 da başlayıp sabaha karşı bitiriyorsan, beslenme planını da 6 saat daha ileri kaydırırsın olur biter.
    Kaçta yatarsan yat önemli olan yatmadan 5-6 saat önce karbonhidrat alımını kesmen. Uyumaya yakın meyva yeme mesela. Kepekli ekmek gibi şeyleri de bırak.
    Protein için yumurta dışında yoğurt, süt, ton balığı gibi alternatiflerin var. Hatta soya fasulyesi de özellikle bir kız için iyi bir protein kaynağı.
    Tabi bitkisel protein kaynaklarını çok yüksek tutmamalısın özeillikle gece. Çünkü karbonhidrat içeriyorlar.

15+15 30 dk kardiyo yapıyorsun ve bu yeterli.
    Aynı hareketleri yapman da sakınca yok çünkü zaten yüksek ağırlıklarla girmiyorsun ve çeşitlendirme gibi bir gayen yok. Amacın kas yapmak değil sıkılaşmak. Bunun için karışık bir programa ihtiyacın yok. Asıl önemli olan irade göstermen. 30 dk kardiyo ise dediğim gibi şimdilik yeterli olsa da zamanla arttırılabilir.

Ayrıca salonda durmayı seviyorum demişsin ama çok da uzatma. Antremanı uzattıkça kanındaki kortisol artacak bu da yağ tutmana sebep olacak bir hormondur. Set aralarında mümkün olduğunca az dinlen ve antremanı çabuk bitir. Tabi bunu da abartma. Konsantre olmadan girdiğin bir sette kendini sakatlamanı da istemem.

7. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    çok teşekkür ederim gerçekten SCHWARZXXL..set aralarından fazla dinlenmiyorum zaten..ama çok hareket var heralde uzun sürüyor işte :) bu arada uzun süre antrenman yapma yağ oluşumunamı sebep oluyor aman yarabbiiii :) bakalım gelişme olur işallah..dediğim gibi kilo verme durdu resmen..yada ben eskiden spor yapmayan biri olarak 4 günle başlayınca bi beklenti içine girdim :( umarım değişme olurda bende paylaşırım..verdiğin link çok yararlı saolasın..ben yaptığım hareketleri tam isimleriyle yazabilmek için resimli olanı sormuştum..vaardı galiba ama bulamadım kusuruma bakma..kendimi cahil gibi hissettim öle anlatınca..isimlerini öğreniyim vari :p

8. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Rica ederim.
    İradeni kaybetmezsen sonuç alacaksın.
    Antremanı uzun tutmak yağ oluşturur demek yanlış anlaşılabilir ama kısaca metabolizmayı olumsuz etkiler diyebilirim. Antremanı olabildiğince hızlı yap.
    Bu arada ek ürünü maddi açıdan mı kullanamıyorsun?

9. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    ya sonuçta 19 yaşındayım ve çokda kilolu değilim..maddi açısı var tabi boyutun ama onlardan önce evdekiler zaten kullanmama karşı çıkacaktır eminim..

10. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    O zaman diyetine dikkat et. Ailen sabahları aç karna elma sirkesi içmene de birşey demez. En azından bunu yap. Keten tohumu da sana yardımcı olacaktır. Bunlar sonuçta doğal ürünler.
    Bunun dışında iraden yerinde görünüyor. Başarılı olacaksın. Sonuçları da bizimle paylaş. Gerekli değişiklikler olursa müdahale ederiz.

11. Ayta

Ayta Özel Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Danimarka - CPH
    Sen zaten kilolu degilsinki, kilon gayet normal, ama tabi spor her zaman icin iyidir :)

12. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    sirkeyi limon ve ılık suyla içmeye başladım..ama daha bu sabah..çünkü forumdan yeni öğrendim..bu arada keten tohumu ne sıklıkla ve ne kadar yenmeli acaba Schwarz ?

Ayta teşekkür ederim..eskiye göre daha iyiyim elbet ama balık etliyim.ve basen ve üst bacakta toplanma daha fazla malesef..

son durumda kendimi tutamayıp tartıldım..60 kilo olmuşum :) güzel bişey valla..

13. Ayta

Ayta Özel Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Danimarka - CPH
    Bendede o sorun var, olsun makarnanin salcalisi, kadinin kalcalisi, dimi :)

Yani demek istedigim moralini bozma, ama mücadelen müthis thums:

Keep going ;)

14. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    ayta oftopic olacak ama yonetim olarak hatani duzeltmek zorundayim:

"yemek de salca,kadin da kalca" olacakti dogrusu,sanirim danimarkadakilerde ki bu sorun,hepinizde var.:badgrin:

15. Ayta

Ayta Özel Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Danimarka - CPH

Bizim köyde öyle denilmez ama - sizinki modern versiyon olsa gerek :D

Bu arada bence benim versiyon daha mantikli - yani demek istedigim; mesela kaymakli yemeklerde salca? - bana ters geliyor duh

Her neyse, düzeltmen icin tesekkürler, sayende bir seyler ögrenmis olduk. Danimarkadakilerin geriside artik kendisini savunsun.

Topic'e geri dönüs:arrow: yemek de salca,kadin da kalca thums:

16. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    evet bende yemekte diye biliyorum o deyişi :D bu arada ben kalça sevmiyorum ya..yani yemeklerimi salçasız yemeye razı olabilirim gitceklerse :p çünkü heralde hiç olamadığımdan ince yapılı bayanları seviyorum..yani bacaklar ince (çok değil tabi) ve kalça olmayacak thums: ama nerdeee...en zor giden yer malesef..

17. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    foruma hoşgeldin sadbutture umarım spor ve forum hayatın uzun soluklu olur.

18. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Güzel gelişme.
    Keten tohumunu yemeklerden önce bir tatlı kaşığı yiyebilirsin.
    Ve evet kadının kalçalısı o kadar gözünde büyütme durumu. 60 kilo hiç fena değil. Ama bu spordan vazgeçmene de sebep olmasın tabi.

19. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    teşekkürler asrin78 hoşbulduk..valla elimden geldiğince spora ve foruma devam etmeye çalışcam :)

SCHWARZXXL sana da teşekkür ederim..kilo verdikçe bu gelişmeleri gördükçe mutlu oluyor insan..ve inanırmısını versem bile hala kilolu olduğumu düşünüyorum..biran önce yağlardan kurtulup şekillenmek istiyorum..ama bende çok şey istiyorum :)
    keten tohumunu denicem saolasın..

20. Ayta

Ayta Özel Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Danimarka - CPH
    Ha ha, hayatta salcadan vaz gecmem, ketcapsizda yemek yemem:D Isin dogrusunu söyleyeceksem, Allah bana ince bacak verseydi seve seve kabul ederdimde, ama yok iste :) Ama eminim 55- e düsersen fistik bacaklarin olur (daha fazla düsme ama bence :)) Bu arada yesil cam filmlerini izlerken, Türkan Soray'in tombikligine dikkat etmeyi unutma - güzel teselli veriyor:) Bu arada giyisilerini vucud yapina göre secmeyi unutma; hatirlatma: jeanslerde hep düsük bel almayi unutma, satafatli kemerler takma ki ilgiyi kalcalarina cekme, birde sunlar var, su an benim favorim (gögüs kismina ilgiyi cekiyor, ve kalcalar sakli kaliyor) (bu gicik kiz da iste ince, ama naapalim artik, yapmacik ideallar):

Sayfayı Paylaş