yeni vücut geliştirmeye başladım önereleriniz neler

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bolaf tarafından 4 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. bolaf

bolaf Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bir haftadır vücut geliştirmeye başladım evde 2 adet Dumbbell yapıyorum bi program çıkardım kendime sizlerinde fikrini almak istedim programım şöyle 1. gün göğüs ve kol hareketlerini yapıyorum toplamda 7 hareket + 30 mekik 2.gün omuz ve arka kol hareketleri + 30 mekik mekikler her hafta 10 arttıracağım hiç ara vermeden birgün göğüs kol bir gün omuz arka kol hareketlerini yapıyorum 3x8 set dumbell 5 er kg hareketlerde şöyle:
    Göğüs
    1-Dumbbell bench press
    2-Dumbbell flyes
    3-Dumbbell bench press(close)
    4-Dumbbell pullover
    KOL
    1-Dumbbell curls
    2-hummer curls
    3-Dumbbell preacher curls
    OMUZ
    1-nech Dumbbell prss
    2-latarel
    3-arnold press
    4-Dumbbell latarel raises
    ARKA KOL
    1-lying Dumbbell extensions
    2-Dumbbell french
    3-Dumbbell One Kickbacks
    Yaşım:19
    boy:173
    kilo:68

2. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Sırt/kanat? Bacak? BB bir bütündür. Bu şekilde çalışırsan eğer şekilsiz bir vücudun olacaktır. Ki üçgen vücudu gösteren bence kanat kaslarıdır. Benim görüşüm bir şekilde bacağı da çalıştırıp programına sırt/kanat çalışması eklemen.

3. kivan

kivan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar.
    Soru sormak istedim ama bir türlü yeni konu aç butonunu bulamadım.
    23 yaşımdayım salona gitmiyorum. (ufak bir şehirdeyim, en iyi salona gitmiştim vakti zamanında bir arkadaşımla 100 kilo olan ve zayıflamak isteyen arkadaşıma da kilo almak isteyen bana da aynı programı vermişlerdi öyle söyleyeyim)

evde dumbell'larla dönem dönem gaza gelip çalışmaya çalışıyorum ve şuan o dönemlerden birindeyim. fakat benim sorunum çok güçsüz olmam. günlük hayatta zaten bu sorun teşkil edebiliyor çalışırken de 3 kiloyla kollar yanda açık omuz hareketi yapıyorum 12 tekrarla perişan oluyorum, 15 şınavı zar zor çekiyorum.

1.75 boyunda 63 kiloyum. Sizce bu neden olabilir? Çalışmakla üstesinden gelinebilir bir şey mi?

Saygılar ve iyi çalışmalar herkese..

4. bolaf

bolaf Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu porgramla beraber bana evde yapabileceğim sırt kanat bacak programı verebilirmisin

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:07 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:04 ----------

dostum profesyoneller daha iyi bilir ama aynı sorun bendede var bende perişan oluyorum ama bu programı çıkardım kendime 1 haftadır düzenli çalışıyorum başlarda yapamıyordum 5 kg ama şimdi daha rahat yapabiliyorum ki göğüs kaslarım için 30 kg ağırlık bile düşünüyorum düzenli yapmanı öneririm ama sabredeceksin hemen olmuyorthums:

Sayfayı Paylaş