yeni tasarım

Konusu 'Forum Hakkında' forumundadır ve legenDary tarafından 1 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 63 üye.
  1. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    foruma aktif konularla ilgili bi toplist lazım 10 konuluk, bence iyi olacaktır

2. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Eski sistemde banlanan üyelerin nicklerinde cizgi vardi, simdi ise yok. Dikkatimi cekti

3. Ge-Force

Ge-Force Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    38
    yeni tasarımda modların ceza verme yetkisi kaldırıldı mı format değiştiğinden beri hiçbir mod ban yapmamış.

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Merhaba..
    Toplist / topstats yakında eklenecek..en uygunu aranıyor..
    banlı üyelerin hala üzerileri çizgili..

mod.ların ceza yetkileri var fakat default ayarların ilerisinde bir yetki eklenmesi yapılıyor..

5. halterman

halterman Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    body
    Çok güzel olmus yeni tasarım hayırlı olsun ama şöyle bir sorun var arka plan cok karanlık olmus biraz gözü cidden cok yoruyor düz ve sade bir tema daha iyi olabilir eski renk mesela cok güzeldi ..

6. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyelerimiz;
    Bazı ilaveleri duyurmak istiyorum..bazıları eklenmesine rağmen (ör: istatistikler) geliştirme çalışmaları devam ediyor..sizlerden gelen yorumlar bizim için önemli..lütfen fikirlerinizi bizlerle paylaşınız..

• Başlıklar için açılan Anketlerin görünümü biraz daha iyileştirildi.
    • ElasticSearch'le ilgili bir sorun yaşamıştık, giderildi.
    • "Çevrimiçi Üyeler" menusu alfabetik olarak sıralandı
    • GoToTop addonu yüklendi. Scrolldown ettiğinizde hızlı bir şekilde yukarı çıkmak için olan buton (sağ alt köşede).
    • Daily Statistic update edildi (kaç yeni üye var vb. bilgiler düzgün bir şekilde geliyor)
    • Daily Statistic'in labelları düzeltildi.
    • Top X Stats benzeri bir istatistik bölümü eklendi (forumun en altına) (kavramlar türkçeleştirilecek yakında ;) )

7. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Çevrimiçi üyelerin giriş zamanına göre sıralanması daha iyiydi sanki.
    Sitedeki üye listesi yanda değil de eski formatta olduğu gibi altta diğer istatistiklerle beraber olsa daha iyi olur.

8. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Münzevi , ilk başlarda ben de üyelerin yanda olmasını yadırgamıştım ama gözüm alıştı..biraz alışkanlık meselesi aslında..yine de teknik ekiple bunu değerlendiririz..üyelerden gelen talep yoğunluğu ve yapılabilirlik parametlerini de unutmadan tabi..

online üyelerin alfabetik sıraya göre olması da eski forumdan kalan bir alışkanlığın yenilenmesinden ibaret..forum sayfa yapısını temel olarak etkilemeyen bir konu olduğu için eskiye dönülmesinde sakınca görmedik..ayrıca şahsi fikrim isim ararken alfabetik olması daha işlevsel gibi..yine üstte dediğim gibi değerlendirilir tabiki..

son olarak çok cevval ve araştırmacı bir teknik ekip çalışıyor arka planda..Xenforo çok yeni bir platform olmasına rağmen , bize aklımıza gelen her konuda talepte bulunma özgürlüğünü hissettiren teknik ekibimize de ayrıca teşekkür ediyorum..kaynaklar vbulletindeki kadar kolay ulaşılır değil ama ne yapıp edip buluyorlar..ellerine sağlık..

münzevi bunu beğendi.
  9. SRTN

SRTN Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Çok fazla sayfa içeren konularda linke tıklayınca yada yeni sekmede açınca hep son sayfaya gidiyor, ayarlanabiliyor mu bu ?

10. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    şahsen hiç ihtiyacım olmadı aksine hep son sayfaya gitmesi işime geldi..ama başlığı baştan okumak isteyenlerin böyle bir ayara ihtiyacı olabilir..genel bir ayar olmaz ama bireysel olarak ayarlanabiliyor mu bakar buraya yazarım..

SRTN bunu beğendi.
  11. Ge-Force

Ge-Force Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    38
    youtube video oynatıcı eskisinden daha küçük çıkıyor en azından eskisi kadar büyük olabilir. Bide yazmıştım ama forum geri gidince silinmiş mesajlarımız silinince eskisi gibi uyarı mesajı gelmiyor. Mesajımız neden silindi ne hata yaptık bilemiyoruz hatamızı bilmeyincede tekrar edebiliyoruz.

diez bunu beğendi.
  12. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    Yeni tasarim icin tesekkurler. Gayet sade, reklamsiz, ve guzel bir tasarim olmus.

diez bunu beğendi.
  13. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    mesajlarınız yönetici tarafından silindiğinde mi uyarı mesajı gelmiyor?

14. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Birçoğunuz belki biliyor ama bilmeyenler için bir özellikten bahsetmek istiyorum.."Taslak Kaydetmek"

Mesaj yazarken helede uzun uzun yazdıktan sonra yanlışlıkla birden silinmesi benim de çok başıma gelen bir aksilik..tekrarında ilk yazdığım gibi asla yazamadım zira :)
    Yeni tasarımda yani xenforo.da yazdığınızı taslak kaydederek silinme durumunda geri getirme şansınız var..
    tek yapmanız gereken yazarken metin yazma bölümünün sağ üstünde bulunan disket simgesine tıklamak..
    mesajınız yanlışlıkla silinirse geri getirmek için başlığı yenilemeniz yeterli.. (refresh - F5)

taslak.jpg

15. Ge-Force

Ge-Force Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    38
    evet diez eskiden modlar mesajımızı silince mesajınız filanca durum yüzünde silindi mesajı geliyodu. Söle gibi

Merhaba Ge-Force,
    Belirtilen başlığa attığınız mesaj silinmistir.

Baslik: Supplement Kullanımı
    Neden: Benzer konu açılmıştır
    -----

Bu bir otomatik maildir, lütfen cevap atmayınız. Cevap verilmeyecektir.

diez bunu beğendi.
  16. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    geçenlerde bu hatayı bizlerde keşfettik..teknik ekibe ilettik..teşekkürler ilginiz için..

17. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Acaba neden vb' den xenforo'ya geçildi. Sonuçta bir sitenin alt yapısını tamamen değiştirmek sancılı ve uğraş gerektiren bir konu. Ayrıca yönetim daha iyi bilir elbette fakat xf piyasaya ilk girdiği zaman oldukça popülerdi şuan eski popülerliği pek yok. Ve vb gibi oturmuş bir sistemi bunca yıl sonra değiştirme sebebi nedir ?

Ayrıca böyle bir sistem değişikliği yapılacaksa WP'nin artık yurt dışında forum temaları mevcut. Onlara geçiş yapılması hem kullanıcı açısından daha fazla artı sağlardı hem google da listelenmede daha fazla siteyi ön plana çıkarırdı.

Açıkcası xf vb den sonra biraz basit kalıyor. Burada ki basitlikten kastım eklenti bazında değil. Bazı eklentiler vb nin üstünde fakat vb nin yeni sürümlerinde de bir çok eklenti mevcut. Daha üst bir sürüm güncellenmesine geçilebilirdi lisansla beraber. Çünkü burada ki kullanıcılar geneli senelerdir vb ye alışık. Birden adapte olmak çok zorlayıcı. Mobili de pek iyi olduğu söylenemez. Ayrıca donmalar mevcut. Ana sayfaya yönlendirme konusunda.

Bunun dışında siyah tema oldukça iç karartıcı. Daha sade bir tema tercih edilebilir. Gerçi şuan default temayı kullanıyorum beyaz ve mavi ağırlıklı. Siyahta menü ve diğer yazılar gri olduğu için insanın gözleri yoruluyor.

Ge-Force bunu beğendi.
  18. Ge-Force

Ge-Force Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    38
    xenforoyu kimse beğenmedi ama öteki forum hep hackleniyodu ondan bu formata geçmişler.
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Aralık 2013 ---
    Birde kafama takıldı BodyForumTR Gelişim Takımı sayfasına neden giremiyoruz özel sayfa diyor ?

Son düzenleme: 23 Aralık 2013
  19. Jander

Jander Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Yeni tasarim kapsaminda emegi gecenlerin emegine saygi duyarim ama siyah background uzerine beyaz font bir tek benim mi gozlerimi yoruyor acaba? Sanki beyaz ustune siyah font olsa daha iyi olabilirdi. Uzun bir makale okudugumda cok yoruyor beni nedense..

halterman bunu beğendi.
  20. 364takrep

364takrep Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sivas
    Gayet güzel ve sade olmuş, vb çok karışık geliyordu doğrusu bana.

Sayfayı Paylaş