Yeni Sayılır :)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve erman360 tarafından 2 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. erman360

erman360 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba. ben 1.5 aydır body yapıyordum 1 hafta aradan sonra tekrar başladım. az bişey hamlamış olduğumu farkettim ama toparlanmam uzun sürmedi. boyum 1,84 kilom 75. ve bir türlü kaslarımda gelişme görmedim göğüs bölgesi hariç. protein almam gerektiğini söylediler ve kilo almam gerektiğini söylediler. ben de 5 lb optimum gold whey aldım.

acaba erkenmi aldım proteini ve kilo kas konusunda bana yardımcı olabilirmi? cevaplarınızı bekliyorum

konuyu yanlış yere açmış olabilirm :) şimdiden teşekkürler.

2. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    1.5 ayda nasıl bi gelişme bekliyorsn?

3. erman360

erman360 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yani çok bişey beklemedim ama aynıydı ya kol kasım flan hiç değişmedi yani. protein bitene kadar etkisini gösterirmi sizce ben 2.3 kg aldım da haftada 3 gün gidiyorum ve bölgeseldeyim

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Protein alman gerekli çünkü vücud protein ile kas oluşumuna destek veriyor.Yanlız dostum optimum gold wheyden yarar beklemek yerine sabırlı olup belli süre sonucunda verim almayı düşünmek gibi bir düşünceye neden kapılmadın anlamadım.Vücud geliştirme sporunda sabırlı olmalısınız öyle ilk ay vücudumun heryerinde kas çıkma beklentisi vbz beklentilere sahip olmayın.Eğerki vücud yağ oranın belli bir seviyedeyse o kasın gözüne gözükmesi zorlaşabilir veya kolaylaşabilir önemli olan yağ tabakasının kaslarının gözükmesini engelleyişi.Yani yağ oranın az ise 3-4 aylık çalışma sonrasında vücudun çoğu yerinde gelişmeyi gözle görebilirsin.Ama yağ oranın fazla ise bu gözle görülen kısım biraz zor görülüyor.Bunu şöyle anlatayım insanlar bodyden gelişme bekler ama o gelişmeyi yeterli çalışma ve beslenme ile alırlar ama yağ oranı %27 olan bir arkadaşımız ile yağ oranı %9 olan bir arkadaşımız eğer ki aynı ay çalışma yapmaya başlasınlar.Kasların belirginleşmesi yani gözle belirgin şekilde görülmesi tabi ki %9 luk arkadaşımızda daha kolay olucaktır ama diğer arkadaşımızdada kas çıkıcak tabi gözükmüyücektir tam olarak oda verim alamadığı için bodyi bırakmak , gelişemiyorum napmalıyım , suplement mi almalıyım , ne yaparsam daha iyi gelişirim sevdasına bürünücek...Bunun için sabredin ve yağ oranınızı ölçtürün..

erman360 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş