Yeni sayılırım :)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve denizyetisken tarafından 15 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. denizyetisken

denizyetisken Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhabalar ben 16 yaşıda yaklaşık 1.90 boyunda bir kardeşinizim.
    Öncelikle bu forumdaki ilk yazım olacak hatam olursa affola.Abilerim ben bundan bir sene kadar önce diyet yardımıyla 10 kilo civarı verdim ve düzenli olarak spor yapmıyordum şimdi vücudumun görüntüsü beni o kadar tatmin etmiyor o yüzden mevcut spor salonu üyeliğimle yeniden başladım benim size iki sorum olacak
    1: eğer eski kilo verdiren diyet listemle spora devam edersem yağ kilolarımı verip kas kilosu alıp iyi bir vücuda sahip olabilir miyim?
    2:açıkçası spor salonundaki hocamız pek ilgili biri değil zar zor program yazdırıyorum o yüzden pek uğraşmak istemiyorum siz bana program tavsiyesi verebilir misiniz?
    Herkese teşekkür ederim hatam varsa affola.

2. Logannn

Logannn Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    53
    Merhaba öncelikle hoşgeldin . 1.sorunun cevabı : Eski kilo verdiren diyet listenin içeriğini bilmeden sana yardımcı olamayız kilo alır mısın veya verir misin konusunda . 2. sorunun cevabı ise şu öncelikle iyi bir diyetisyen bul özel yerler var bunun için sırf seninle ilgileniyor bir sürü test yapılıyor yağ oranın , kan özelliklerin , önceden yaptığın aktiviteler , metabolizmana göre yüzlerce değişik program çıkarılabilir . O yüzden bir uzmanla görüşüp diyet programı hazırlatmalısın .

3. denizyetisken

denizyetisken Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Çok teşekkürler ama zaten profesyonel bir diyetisyene gittim ama o bana maksimum haftada 3 kere spora git gibi şeyler söyledi ama ben 4-5 gün gitmeyi düşündüğüm için onun söylediklerinin yeterliliğini sorguluyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Hoş geldin. Vücut resimlerini rutin spor dışında neler yaparsın ve diyetteyken neler yerdin ? bunları yazarsan bilgim olan konularda yardımcı olabilirim. Tecrübeli arkadaşlar istediğin ve tatmin edici cevaplar verecektir.

5. Logannn

Logannn Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    53
    Kesinlikle doğru söylemiş ben de ilk başladığımda haftada 5-6 gün yapıyordum ve çok yanlış olduğunu araştırma yaparken gördüm iyi ki de erken farketmişim çünkü bu devamlılık gösterdiğinde ( haftada 4 günden fazlası) kasların dokusuna zarar veriyor , şekil bozukluğu yaratıyor ve en önemlisi istenilenin aksine ilerleme yerine yerinde saymana sebep oluyor . Şimdi diceksin daha fazla antrenman neden daha fazla gelişme sağlamasın diye işte bu sorunun cevabu şu '' Küçük kas grupları(biceps-triceps) en az 36 saat (48 saat tavsiye) dinlenmeli olarak çalıştırılmalıdır ve büyük kas grupları(bacak -sırt - göğüs) 72 saat dinlendirilmelidir . Bu süre zarfında iyi uyku ve düzenli beslenme olmazsa hiç bir antrenmandan tam verim alamazsın istediğin vücuda bir vakit daha geç oluşarsın . Haftada 3 gün antrenman uygundur kısacası .

Sayfayı Paylaş