Yeni Programımdaki Eksiklerim Yada Yanlışlarım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kerembas54 tarafından 9 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. kerembas54

kerembas54 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Pazartesi:Gögüs-Karın
    Salı:Sırt-Bacak
    Çarşamba:Omuz-Karın
    Perşembe:Önkol-ArkaKol
    Cuma:Gögüs:Karın
    Cumartesi-Pazar:OFF

Pazartesi-Cuma:Gögüs:
    İncline Bench Press:kaldırırken 3-4 saniye indirirken 2-3 saniye)4x12-10-8-6(her sette agırlık artırıyorum
    İncline Dumbel Flyes: (negatif tekrar)4x12
    Bench Press:4x12-10-8-6(her sette agırlık artırıyorum
    Cable Crossover:3x12

Salı:Sırt:
    Barfiks:4x(Piramit) 12-10-8-6
    Dar Tutuş Lat puldown:3x12-10-8-(her seferinde agırlık arttırıyorum)
    Enseye Çekiş:3x12-10-8
    Ben Over Row:4x12

Çarşamba:Bacak:Temel Hareketler
    Front Lateral Raise:4x12
    Arka Omuz:4x12
    Military Press:4x(Piramit)

Perşembe:Önkol-ArkaKol:
    Barbell Curl:4x6 yada 8
    Dumbell Curl:4x6 yada 8
    Preacher Curl:4x(Max Tekrar)

ArkaKol:
    Alna Press:4x6 yada 8
    Triceps Pusdown:3x6yada 8
    Arkada Dumbell 4x8

Karın:
    Namaz Kılar Gibi:4x(Max)
    Mekik:4x(Max)
    Yanlara Dumbell:4x25

Merhaba herkeze bu program 4.ayımın programı herkezin fikirlerini almak isterim sizce nelerim yanlış amacım kas kazanmak lutfen gordugnuz butun eksıklerımı yapıcı yorumlarla solersenız sevınırım bu arada bacak girmememin sebebi
    yaşım 17 boyum 179(kısa oldugu icin) daha uzar belkı diye gelişimi durdurmak istemiyorum bu arada kilomda 75 herkeze şimdiden teşekkürlerbench_O

2. egeos123

egeos123 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    gelişimini durdurmak istemiyosan bacakta squat hareketini ve varsa leg press hareketini çıkar omuzda military press i çok agır kilolarla girme bide sana tavsiyem göğüs te bench press i ilk yap :)

kerembas54 bunu beğendi.
  3. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Perşembe günkü calısmadan sonra , epey bir yorulmus ve bitkin düşmüş , dinlenmeye ihtiyaci olan tricepslerin sence cuma günkü göğüs programini kaldirabilecek mi ? Kaldırsa bile efektif olması imkansıza yakın.Bir hafta dene ve bunu sende göreceksin. Arka kol göğüs hareketlerinde de oldukca yüksek seviyede calısmıs olacağindan bu iki kas grubunun arka arkaya calısılması pek sağlıklı olmayacaktır.Bu sekilde bir programla ne tricepsinden ne de göğüsünden istediğin verimi alamazsin.Bu doğrultada programini yeniden gözden geçirmelisin. Örneğin , Pazartesi Göğüs -karın
    Salı Sırt - Bacak
    Çarşamba Omuz-karın
    Persembe -Boş gün
    Cuma Biceps-Triceps

Son olarak bir şey daha ekliyeyim ; karin calismalarinda Yana Dumbbell hareketini tamamen cıkarıp at programindan eğerki İnce bele sahip biri olmak istiyorsan . Lakin yok ben cay bardağina benzemek istiyorum , belimi iyice kalınlaştırıp 0 estetikle ve itici bir görüntüyle ortalıkta dolaşmak istiyorum diyorsan orasina karişamam.Bu hareketi ve nicelerini yapıp berbat görüntüye sahip olan bir cok insan var ve ne yazıkkı bunun geri dönüşü de yok .

Son düzenleme: 9 Mart 2013
    kerembas54 bunu beğendi.
  4. kerembas54

kerembas54 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    gögüslerim biraz az geliştigi için öyle birşey yapmak istedim ama sizin dediginiz şekilde uygulucam birde dumbell yana hareketini programımdan tamamen cıkartım birde bir sorum olucak verdiginiz programda omuz gününden sonra neden off bicepstede omuz çalıştığı icinmi ? herşey için teşekkürler

5. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Hayır aslında perşembe günü de kol calısılabilir ancak birazcık da olsa vücut dinlensin diye o şekilde belirtmiştim. Omuz gününde biceps değil ancak triceps kası calısır ancak tricepsler göğüs günündeki kadar yorulmadığından omuz gününden ertesi gün triceps calısılabilir . Dumbbell yana hareketinden kastını tam anlamadım lakin her ne olursa olsun göğüs gününde Dumbbell Flyı veya Omuz günün Side laterali kesinlikle hiçbir programından cıkarmamalısın

egeos123 ve kerembas54 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş