Yeni programım ile ilgili

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ttt555 tarafından 30 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ttt555

ttt555 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar
    1 seneyi askın süredir salonda fitness yapıyorum. Son 3 ayda supplementlerle birlikte bulk bircalisma yaptım. Biraz yaglanma ile birlikte hedefime ulaştım. Boyum 175 kilom ise 78. Göbek bölgesinde yaglanma meydana geldi. Kullandığım supplementler
    Antremandan önce 2,antremandan sonra 2 toplam 4 adet 2mglik amino tablet
    Antremandan sonra 1 çay kasığı glutamin
    Antremandan önce creatine powder
    Antremandan 1 saat sonra ve ertesi gün sabah 300ml süt ile birlikte optimum whey

Artık gobegimide eritip six pack çıkarmak istiyorum.yeni bir komplekse yazıldım ama verdikleri 8 haftalık program garibime gitti sizlere danışmak istedim

5dk ısınma + streching
    3x15 lik setler halinde
    Bacak göğüs omuz biceps sırt ve karın hareketlerinden olusan 12 farklı hareket
    Üzerine 25 dk kosu bandı
    Üzerine 15 dk Cross train
    Ve üstelik haftada 3 kere aynı program. Yaklaşık 2 saate denk geliyor. Biraz ağır ve yanlış bir program değilmi acaba?
    Tekrar sayılarını 15 yapıp ağırlık düşürdüler. Bu programı 8 hafta uygulardan hedefime ulaşır miyim?
    Telefonla yazdım, hatalardan dolayı şimdiden ozur

2. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Yeni başladığın yere bir senedir fitness yaptığını söyledin mi? Çünkü sana başlangıç+yağ yakma programı vermişler. Bu yüzden tekrarlar fazla be bu yüzden ağırlık az. Ayrıca supplement kullanımında hata var gibi. Whey'i antremandan hemen sonra almalısın. Aminoların da az gibi geldi bana.

3. ttt555

ttt555 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Söyledim ama 1 ay ara vermiştim. Bunu da belirttim. Biraz da yag oranım fazla. %20. Bunu 12-14 e cekmek istedigimi soyledim. Definasyon mu verdiler naptılar ben de anlamadım. Korkum da kas kaybetmek. Cunku 3 ay bulk girmiştim. Cardioyu sıfırlamıstım.

Yukarıdaki programı yaptıgımı dusunursek; Sizce kas kaybını minimuma indirmek için supplementleri nasıl kullanmalıyım?

(Akşam işten 6 gibi cıkıyorum 6.5 7 gibi spora baslıyorum. Direk salona gidiyorum)

4. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Bence dedikleri programı uygulayabiliyorsan uygula bu program çok efektif. Ama çalışmadan hemen sonra whey al. Yatmadan önce de kasein al. Sabah kalkar kalkmaz da protein tozu. Bu arada protein ağırlıklı beslen. Karbonhdiratı kısmalısın.

ttt555 bunu beğendi.
  5. serkanaktas

serkanaktas Özel Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    bursa
    toplamda aldığın amino asitin sayısını 2 katına çıkar , ve unları antrenmandan sonra al hepsini , proteini sütle içme , cardioyu tek yap 20-25 dakka yeter , dietede devam et bi süre sonra istediklerin olur , artı yağ yakıcı ürün alırsanda daha hızlandırırsın bu periyodu

ttt555 bunu beğendi.
  6. ttt555

ttt555 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Amino tabletlerim 2gr(2000 lik) . 8 adete cıkaracagım.

Bu durumda 8x2:16 gr Amino + 4-5gr glutamin i antremandan hemen sonra alacağım.

Whey'i de bunlarla birlikte mi alayım. Yoksa antremandan 45-60dk sonra mı?

Whey'i sütle içmemin genel amacı, öğün yerine geçmesi idi. Acil protein ihtiyacımını amino ve glutamin ile çözdügümü düşünüp, 1 saat sonra ve sabah kahvaltısında günlük protein ihtiyacı için alıyordum. Sizin önerilerinizden sonra sütü yemek aralarında, ara öğün olarak alıcam ve wheyi su ile içeceğim.

Amaç definasyon olduğu için creatin i kesip, l-carnitine sıvı tüketmeyi düşünüyorum. fakat bunu daha önce denemiştim. Creatine almadığımda ciddi güç kaybı yasıyorum. 3. setler beni cok zorluyor. Bu konuda da ciddi kararsızlıklarım var.

Sayfayı Paylaş