Yeni programım için görüşleriniz nelerdir ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Cybork tarafından 21 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Cybork

Cybork Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Bodyforumtr ailesi , 6 ayımda piramit sistemden ayrılıp 4*6 sisteminde karar kıldım kas kütle gelişimi için .Size aklımdaki programı yazayım ama bazı hareketlerin isimlerini bilmiyorum türkçe yazıcam .
    Pazartesi : Göğüs - Biceps > Dumbell press 4*6
    Dumbell fly 3*8

2. Cybork

Cybork Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar hata nedeniyle yazamadım kusura bakmayın konu havada kaldı .Antrenman programımı şöyle düzenlemeyi düşünüyorum
    1.Gün :Göğüs - triceps :
    Dumbell press 4*6
    dumbell fly 3*10
    dumbell incline 4*6
    kablo crossover veya pullover 4 hareketimden biri olabilir sizce hangisi ?
    biceps > dumbell oturarak curl 4*6
    hammer ( dumbell ile yaptığım ayakta bu harekete sizin alternatifiniz nedir ? ) 3*10
    seated barbell curl z bar ile 4*6

2.gün : Kanat > barfiks 4*6
    geniş tutuş göğse çekiş 4*6
    v bar göğse çekiş ( şekillendirmek için )
    seated row 4*6

3.gün Omuz > enseye press 4*6
    rear delt pull 3*10
    arnold press 4*6
    lateral raise kablo 3*10
    front raise barbell 3*10

triceps : z bar alna press 4*6
    JM press 4*6
    kablolu triceps aşağı çekme 3*10

4.gün : Bacak antrenmanı için makinaları sırayla giriyorum ilk başta squat yapmaya çalışıyorum . sizin önerebilceğiniz bir program varsa yazabilirsiniz .

3. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.061
    Ödül Puanları:
    103
    Pullover 4. hareketin olmali. İleride cable cross ile değişebilirsin.Dumbbell incline ile dumbbell press in yerlerini de hafta hafta değişebilirsin. Biceps hareketlerinde 4x6 lar hareketin formunu bozmana sebep olabilir ama formu bozmadan yapabilirim diyorsan güzel bir tekrar aralığı. İlk hareket olarak ise Barbell Curl yapmanı tavsiye ederim . Barbell curl - hammer - dumbbell curl yapabilirsin . Diğer bölgeler gayet güzel olmakla birlikte arnold press omuz için pek sağlıklı bir hareket değil bu nedenle programından çıkarabilirsin ve hiçbir eksikliğini de hissetmeyeceğine eminim. Bacak antrenmanında adam akıllı bir press hareketi yani squat veya leg pressten birini tam anlamıyla yaparsan 2.bir press hareketine ihtiyac duymazsın . Squat- Lunge - Leg Curl tarzı bir şey düşünebilirsin

Cybork ve sthammer bunu beğendi.
  4. Cybork

Cybork Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkür ediyorum StormBlast yorumların için dediklerini dikkate alacağım , omuz için 2 press fazla mı gelir yani gelişim için , enseye press çok faydalı diye biliyorum artı bir press uygulamamalı mı ? ve diğer bir sorum göğüs idmanında bar bench press ve dumbell press yapmak aynı gün ard arda faydası mı olur zararı mı yoksa kişiden kişiye değişir mi ? spor geçmişi açısından .Ben 6 ay bench press yaptım ve kendi ağırlığımın üstüne çıktım , şimdi gelişim için değiştirmek istedim dumbella geçmem bu açıdan doğru mudur yoksa alternatifi var mıdır ?

Sayfayı Paylaş