yeni programım da kafama takılanlar?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ŞAD tarafından 13 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ŞAD

ŞAD Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Şad
    Yer:
    Irmağın kıyısında
    esenlikler.

7 aylık, düzensiz vücut geliştirme geçmişimden sonra ramazan ayı sonrası için hazırladığım programıma başlayacağım. 3 gün yapacağım idmanın ilk günü göğüs ve sırt ile başlayacağım. forumda bir bölgeye fazla hareket yapılmaması gerektiği yazıyor ve bunu biliyoruz. çünkü aşırı çalışma ile istediğimize ulaşamayacağımızı biliyoruz.
    fakat benim ilk gün göğüs için 8 hareket düşündüm.incline bench,bench,decline dumbell,incline dumbell,dumbell press,dumbell fly,incline fly,pullover ve incline barbell. 7 ay dedim ama düzensiz.O yüzden çok büyük ağırlıklar ile çalışacağımı düşünmeyin. benchte 35-40 ile çalıştığımı düşünürseniz... göğüsten sonra 3 tane sırt ile idmanı bitireceğim. bu programım uygun mu? overtraining dediğiniz aşırı çalışma olma ihtimalim var mı? ikinci gün için omuz,biceps ve triceps ve üçüncü gün içinde mekik ve iki tane karın hareketi,üç tane bacak hareketinden sonra cardio düşünüyorum.
    diğer günlerde uygun olduğunu düşünüyorum ama ilk gündeki göğüs hakkında kararsızım.

Bana verebileceğiniz tavsiyeler var mı? Uygun mu veya uygun değilse nasıl düzeltebilirim?... Teşekkürler.

2. Ko

Ko Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    göğüs antrenmanında 5 ten fazla hareket girilmez; 4 idealdir.Yazdığın programda overtraining olur yani aşırı çalışma..Sorunu şu şekilde duzeltebılırsın
    1.hafta yaptıgın hareketler 1-a 2-b 3-c 4-d ise ( a'yı b'yı benchpress dumbbel flys gibi dusun) 2.hafta 3-g 4-f gibi yapabılırsın

Antrenman sonrası cardio yapma forumda neden yapılmaması gerektiği konusunda gerekli bilgiler var,göğüs antrenmanından sonraki gün triceps çalışmanı önermem göğüs antrenmanında zaten yoruluyor ama supplement kullanıyorsan hiçbirsorun olmaz.
    p.tesi : ağırlık
    salı : cardio
    çarşamba : ağırlık
    perşembe : cardio
    cuma : ağırlık
    c.tesi cardio veya off
    pazar : off
    gibi yapabılırsın veya p.tesi-salı ağırlık çarsam :kardio perşembe-cuma : ağırlık c.tesi-pazar cardio veya off

3. ŞAD

ŞAD Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Şad
    Yer:
    Irmağın kıyısında
    Eğitimim yüzünden idmanı 3 gün yapmalıyım. Supplement yok.

4. Ko

Ko Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Cardio (koşu yüzme yürüyüş plates vs ) olmadan yaptığın çalışmalardan istediğin verimi alamzsın..Fitness sadece ağırlık kaldırmak değil cardioda hayati bir önem taşıyo.Benim tavsiyem haftada 2 gün fitness 1 gün cardio yapman.Haftasonları vakit ayırabılıyorsan ağırlığı 3 e çıkar ayıramıyorsan 2 de kalsın
    1.gün göğüs-kanat-bacak
    2.gün omuz-biceps-triceps-forearms (bilek)

2'ye bölünük programı çok sağlıklı bulmuyorum ama vaktim yok diyorsun;1 atnrenmanda yaptıgın toplam hareket sayısının 9 u geçmemesine özen göster

5. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    316
    Ödül Puanları:
    0
    supplementde yoksa 8 hareket neyine ??? goguse 3 yada 4 hareket yeter. omuz içinde oyle. sadece sırt ve bacakta 5e cıkabilirsin. malum buyuk adale birz kasmak gerekir. kollar
    içinse ben 2 hareket toplam 6 set yaparım. ve bugune kadarda gercektende verim aldım. oyle bi hata yapmamanı tavsiye ederim. gelişmekten ziyade dahada tuketirsin

6. sealth

sealth Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    *yaşını,boyunu,kilonu ve hedefini yazarsan daha iyi olur.

*arkadaşlarda söylemiş ama tekrarlayayım 8 hareket çok fazla bunu 4'e düşür;
    *Sırt-Triceps
    Omuz-Bacak
    Göğüs-Ön Kol
    bu şekide çalışırsan triceps(omuz ve göğüs çalışırken aktif çalışır) ve biceps(sırt ve barfiks hareketlerinde aktif olarak çalışır)'in overtraining olma ihtimali oldukça azalır.
    *mutlaka çalışmaya başlamadan önce 10dk kadar esneme&ısınma hareketleri yap,toplam çalışman 1 saati geçmesin.
    *rotator cuff egzersizlerini mutlaka yap omuzlar çok kolay sakatlanır.
    Kod:
    http://www.bodyforumtr.com/vbforum/rotator-cuff-egzers-zler-t4160.html?&highlight=rotator+cuff

7. Ko

Ko Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada göğüsle triceps çalışmak,kanatla biceps biceps girmek OVERTRAİNİNG' e yol açmaz şunuda kafanızdan atın;profesyonel-amatör çoğu fitness'çı bu şekilde çalışıyor.
    Ha derseniz ki ben bu programdan verim alamıyorum,benim vücuduma göre elverişli değil o zaman eyvallah.Programlarda bile herkezin vücudu farklı şekilde tepki gösterir ama bu tür çalışmada OVERTRAİNİNG OLMAZZ.Denememiş arkadaşlar bu konuda yorum yapmayın lütfen

8. sealth

sealth Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    ağır gireceğin bench press ve military press hareketleri sonunda triceps yorulur bunun üzerine 4x8 3 tane triceps hareketi yaparsan fazla çalışmış olursun çok iyi beslenip dinlenmediğin sürece.
    konuyla ilgili güzel bir makale aşağıda ki linkte 5. maddeyi okuyabilirsin;
    http://www.simplyshredded.com/top-5-triceps-training-mistakes-how-to-correct-them.html

9. Ko

Ko Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Beslenme ve dinlenmeyi bahane etmiyelim;Antrenmandan önce gelen 2 şey vardır onlarda BESLENME ve DİNLENME.Bu iki temel şey tam olarak yerine getirilmiyorsa ne antrenman programından nede çalışma tekniklerinden bahsedilmez,boşa vakit kaybıdır..Programı yazarken arkadaşın bu konularda gerekli araştırmayı yaptığını düşünerek yazdım (programla ilgili bilgi istedi)
    Söylediğin şey yanlış demiyorum ama overtraining iyi beslenilmediği ve dinlenilmediği takdirde ne kadar hafif (basit) çalışırsan çalış gerçekleşir..

Burda dünyanın en büyük ve geniş caplı web sitesi olan www.bodybuilding.com dan bir program atıcam (denenmiş ve önerilen bir program) ayriyetten bu sitede Jay Cutler Dexter Jackson Johnnie Jackson gibi profesyonellerin beslenme ve çalışmayla ilgili önerileri vs var (ve birçok profesyonel fitness hocasının) çok geniş çaplı bir sitedir;yemek yapımından tut çalışma tekniklerine kadar birçok bilgi var;araştırırsan neden OVERTRAİNİNG olmıycağını anlarsın

burdada çalışma programlarından 1'i var ( denenmiş ve tavsiye edilen bir program )

http://www.bodybuilding.com/fun/12_week_daily_video_trainer_main.htm

10. sealth

sealth Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    bir yıldan fazladır bodybuilding,t nation,stronglifts,simplyshredded sitelerini sürekli takip ederim,overtraining ile ilgili söylediğim şeyleri articles kısmında arama yaparak bulabilirsin;
    http://www.bodybuilding.com/fun/belfert7.htm

11. Ko

Ko Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    sealth eğer overtraining'in ne olduğunu biliyorsan bunun kisa bir sürede olmıycağını,antrenman programının hareketlerin sıklıkla değiştirilmesi gerektiğini ve bunun sonucunda overtraining ten uzaklaştığını biliyorsundur..

12. ŞAD

ŞAD Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Şad
    Yer:
    Irmağın kıyısında
    cevaplar için sağolun. programı değiştirdim.

Sayfayı Paylaş