Yeni Jenerasyonun Müzik Anlayışı

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Rambo16 tarafından 14 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. denizgnr97

denizgnr97 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Powerline Sport Center
    Hocam sözlerde sanat krıntısı olsa içimiz yanmaz adam diyor ki aşkımı dağlara yazdım klibin başında bir duvarda yazılı olan tuğba ismi ve bir kalp gözümüze çarpıyor

Rambo16 bunu beğendi.
  2. superhero

superhero Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    13
    Arabesk rap=Balık yoğurt

Rambo16 bunu beğendi.
  3. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz

Lady.V.Vivien, haklısın müzik tercihi eleştirilebilecek bir şey değil.
    Ama konu müzikse bu dediğin geçerli, bu gençlerin yazdığı söylediği şeyler ne müzik ne de sanat bunlara müzikle ilgili bir yakıştırma yapılacak olsa ancak "kanserleşmiş müzik" demek uygun olur..

Aksini iddia etmek bir Müzeyyen Senar'a, Cem Karaca'ya, Barış Manço'ya, Ajda Pekkan'a, Orhan Gencebay'a, Tarkan'a ve diğer sanat insanlarına doğrudan hakaret etmek olur..

Swager ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  4. LifeSteaLeR

LifeSteaLeR Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    bu gıcıklar bizim burada oturuyolar dövmek geliyor bazen içimden :D sivaslı olduğumdan utanır oldum

FedoR ve gemre96 bunu beğendi.
  5. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Tabi ki yıkanıyor beyinleri:) Amerika'da özellikle çocukların üstüne oynanıyor hep. Justin bieber denen ibibik nerden çıktı sanıyorsun? 14-15 yaşında Amerika'da meşhur ediliyorlar. Miley cyrus 16 yaşında, Jonas brothers denen apaçiler, one direction hatta işin b.kunu çıkararak 6 yaşındaki çocuğa rap şarkı söyletip erotik klip çektiler ara bak gör:)

Ülkeye gelirsek de durum çok farksız değil dj bilmem ne asi bilmem ne bi de hayranları oluyor böyle gırtlaklayıp boğmak geliyor insanın içinden. Zaten bu ülkede iyi sanatçıya hiç bi zaman değer verilmedi İsmail YK cd leri satış rekoru kıra, youtube'da en çok izlenen video Ajdar'dır. Megastarımız Tarkan, Serdar Ortaç'tır:) Allah aşkına megastar diyoruz Tarkan diyoruz Tarkan'ın kaliteli müziklerini söyler misiniz? Serdar Ortaç'ın şarkıları da vasat. Yazdan yaza 1-2 şarkı yapar onlarda alışkanlıktan hit olur hep. Türkiye'de çok kaliteli müzik yapıyor denebilecek ve değeri kesinlikle bilinmeyen tek sanatçı TEOMAN'dır. O da müziği bıraktı lanet olsun.

6. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    Tarkan Türk Sanat Müziği okumuş bir insandır Müzeyyen Senar başarılı bulmuştur düet bile yapmıştır onunla eski şarkıları güzel kış güneşi unutmamalı inci tanem gibi avrupada çok tanınıyor gerçekten Teomanda başarılıdır ama Yavuz Çetin gerçekten mükemmel bir müzisyendi ama değeri bilinmedi Serdar Ortaç konusunda katılıyorum onu Tarkanla bir tutman yalnış olmuş tabiki en beğendiğim sanatçı Müzeyyen Senardır onun gibisi yok bence şarkıları harika seside

7. ccmssx

ccmssx Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    İnsanlar hangi müziği dinleyeceğini size sorsun bundan sonra.

Eminim çok normal karşılarsınız bu durumu. :)

8. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Kimseye kimi dinleyeceğini söylemiyoruz tabi ki. Bir toplumsal yozlaşmadan bahsediliyor burada daha çok.

9. M0ssento

M0ssento Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    ben sadece ama sadece beste dinlerim ama bazen çok hoşuma giden yabancı pop şarkılar oluyor onları dinliyorum.örnek :Natasha Bedingfield - Unwritten

10. EMN

EMN Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Bizim buralarda apaci diye tabir ettiğimiz serserilerden çok var.onlar da sürekli arabesk rap dinliyorlar işin kötü tarafı ellerine müzik kutusu alıyorlar sesinide iyice açıyorlar çarşının ortasında sanki niğde bunlarınmiş gibi geziyorlar.bazılarıda arabalarda felan dinliyorlar rezillik resmen tamam kendin bunları dinliyorsun birşey diyemem ama ne diye millete eziyet ediyon.eskiden sadece arabesk dinlerlerdi onları arar oldum resmen :)

gemre96, M0ssento, rockybalboa7 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  11. mortimer

mortimer Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    13
    Bence yeni dönemde değeri bilinmeyen şarkıcı Sıla'dır. Canlı performansıda çok iyi albümlerinde ki şarkılarda çok iyi. Klipleride diğer şarkıcılar gibi saçma sapan olmuyor.

12. gemre96

gemre96 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Fatih
    Genelde gençler şu şekilde tanımlanıyor;
    1-Arabesk repçiler(Apaçiler olarak tanımlıyorum)
    2-Türkçeci popcular,rockcular(Sadece Türk müziği dinleyenler)
    3-Yabancı Müzikçiler(Directionerlar,Belieberlar,Animalslar,KatyCatlar,Selenatorler....) Ben bu guruptayım.Sadece Ke$ha dinlerim yani Animals:D
    4-Kültürel müzikçiler(Özgün olan İstanbul dışındakiler)
    5-Klasik müzikçiler(Genelde inek öğrenciler dinlerler) Ama klasik müziği severim...
    Ben bu şekilde tanımlıyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:57 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:52 ----------

Bende Sivaslıyım Ama İstanbulda oturuyorum.Sivasta o apaçilerden çok var mı?

13. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    yine çok bilinmeyen ama sesi ve şarkıları çok kaliteli olan Ayşen diye bir müzisyen vardı 90lı yıllarda 2 albüm yaptı sonra kayboldu maalesef birde Koray Candemir çok iyi sesi olan müzisyendir özellikle sade isimli albümü harikaydı maalesef çok kaliteli albüm olmasına rağmen satışı az oldu

14. byserhatt

byserhatt Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Türk gençliği ve insanı ( bazı farkındalığı olanlar hariç) arıza diyebilirim. Tuhaf davranışlar , abartılı duygular,hareketler , vs vs . Normal bir genç bulmak zorlaştı. Gençlerin geniyle oynandı sanki .

neden bunları diyorum ? Kız kardeşim aynı onlar gibi. Onu ve arkadaşlarını bildiğim için(çevresi iyi) bu kanıya varabildim.

İnanmayanlar olursa Denizli'ye gelip Çınardaki apaçileri izleyebilir

15. qadir

qadir Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Bu olay bir jenerasyon sorunu değil. Böyle şeyler dinleyenlerin ezici çoğunluğu doğu kökenli ergenler. Bakın burada ırkçılık yapmıyorum peşin peşin belirteyim. Her hangi bir müzik kültürü oluşmamış hatta irite edici giyimleriyle ve abuk saç kesimleriyle köyünden yeni geldiği şehirlerin kültürlerine bile adapte olamamış kişilerden nasıl müzikler dinlemelerini beklersiniz ki?

16. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Her tarafta bol bol bunlardan mevcut hatta artık normal insan göremiyorum desem yeridir.Giyimlerine bile yansıyor.Sokağa çıkıyorum apaçilerden geçilmiyo,sahile iniyorum justin bieber kılıklı herifler dolaşıyo.Sırf havalı olmak uğruna(nasıl oluyorsa artık) yabancı müzik dinleyen ergenleri unutmayalım.Açıp bir Selda Bağcan dinlediğinde anormal olan senmişsin gibi tavırları yok mu al eline çekici kafasına kafasına.

Sayfayı Paylaş