Yeni dövmem nasıl?

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve jimraynor tarafından 14 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    Dövme kişinin tercihidir.Evet Günahtır allah nasıl yarattıysa bizleri öyle bulmak istiyor verdiği gibi almak istiyor.. Ama abdeste kesinlikle mani değildir bir türlü anlatamadım kimseye.. Hint kınası ile yapılan dövmelerde abdest geçmez arkadaşlar..Ama insanlarımız kalıcı dövmede geçmediğini geçici dövmede geçtiğini zannediyorlar..2 Yıl oldu k.atatürk imzası attırdım bende bileğime pişmanda değilim olmamda hiç bir zaman.Şekil yaptıracaktım ama geleceği düşündüm çocuklarımız olacak evlendircez düğün günü kısa kollu giyeceğiz kolumuzda şeytan yada herneyse değişik resimler falan biraz abez olur diye düşündüm.Ayrıca Türkiyede dalında çok iyi olan dövmeciler var istediğiniz herşeyi çizebiliyorlar.

Son düzenleme: 9 Şubat 2012
  2. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul

Bildiğim kadarıyla İzmir de yapılmış bunlar :)

ZeusS_, onbir ve sultanmehmed bunu beğendi.
  3. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0

bu dövmeye canım feda! çok güzel olmuş:)

ZeusS_ bunu beğendi.
  4. BATU-HAN

BATU-HAN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar dovme yaptirmak gunahtir.Ayrıntılı araştırıldığında bütün mezheplerin de bu konuda fikirbirliginde olduğu ortaya çıkacaktır.günah olmasının sebebide gusül abdestinden ziyade arkadaslarimizinda değindiği üzere yaradilanin kendini sus ve gosteris amacli değiştirmesi ile alakalı oldugudur.

Bu yazım kesinlikle dövme yaptıran arkadaslarımızın günah işlediğini söylemek amaçlı değildir yaptırdıktan sonra kendini rahat hisseden bir arkadasımız yine kendi adına mesuldur eleştirmek bize düşmez.sadece dövmenin günah olmayacağını belirtip başka insanları yönlendirmek büyük yanlış olacaktır.

Dini acıdan ele almayı bırakırsak dövme konusunda beni vazgeçiren en büyük etkenlerden biri belli bir donem sonrasında sikilabilcegimi düşünmemdir.bu sebeple daha az görülebilecek ve her yasta uygun olabilecek dövmelerin daha mutlu edeceğini düşünüyorum.Görsel olarak ise çok büyük dövmeler itici olabiliyor.

Konuyu açan arkadasımızın dövmesine gelirsek omuzdan dirseğe kadar ,çok yakın bir arkadasım şeytan ile çıplak bir bayanı birleştiren renkli bir dövme yaptırmıştı.bugün dövmeye yas da ilerleyince aynı duyguları beslemiyor.geçici bir dövme ile bunu test etmenin akıllıca olduğunu düşünüyorum

5. arjun_srk

arjun_srk Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi Adayı
    Kolda Dövme hiç iyi durmuyor, açıkcası beğenmedim, ben :) lakin daha farklı bölgelerde daha çarpıcı ve şirin görünüyor, Tabi Gecici Dövme Yaptırmakta fayda var, malum bunun abdesti var sıkılması var:D

6. BademBadem

BademBadem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Kağan
    Yer:
    Ankara
    vücudunda iyi durmuş fakat resim olarak fena syılmaz

Sayfayı Paylaş