Yeni dövmem nasıl?

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve jimraynor tarafından 14 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. umut205gti

umut205gti Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    çorlu
    her iki kolumda da dövme mevcut. ve bunları bu spora başlamadan önce yaptırmıştım. kolum şimdi eskisine göre bihayli irileşti ancak dövmelerde herhangi bir deformasyon olmadı . onun için kol zayıfken ya da kalın iken yaptırmak arasında tek fark var...bildiğiniz gibi dövme yapılırken cm kare olarak fiyatlandırılıyor.kol zayıfken daha ekonomik olabilir :)

Ocensers ve jimraynor bunu beğendi.
  2. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    pashacan dövme konusunda baya bir araştırma yapmışsın sanırım bende k.atatürk imzası var vücuduma başka birşey yaptırmayı düşünmedim pişman olurum diye fakat izmitte junior tattoo var isim vermeyi istemezdim ama türkiyede o adamın üzerine kimse tanınmaz bir çok ünlüde bulunan dövmeler bile junior tarafından yapılmıştır. Pınar Altuğ , Nez , Hülya Avşar gibi

yani dövme için yurt dışına çıkmaya gerek yok yaptırmak istedikten sonra neler neler yapıyorlar birde şöyle birşey var y.dışında adam motifi çizip ondan sonra iğneyle yapıyor bizzat şahit oldum junior sahibi fatih abi resmi alıyor önüne ve resime baka baka direk makineyle çizime başlıyor discoveryde falan izliyordum senin dediğin adamları gerçekten dediğin gibiler fakat türklerinde kalır yanı yok onlardan

ercan41 ve cenksoydan bunu beğendi.
  3. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara

Galiba Bunu Diyorsunuz :)

Bide Bu mu ? :D Güzeller :)

4. q_continuum

q_continuum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    diyelimki göğsümüze bu spiderman i yaptırdık yazın tatilde güneş altında kalınca bunun rengi değişmicek mi, bozulmicak mı, veya çok yandıysak kışın ortalarında yıkanırken deri dökülücek dövme de gider mi böylece? en ideal yer dirsek gibi geliyo bana bu tür sorunlar yüzünden. dirsekten kemiğinden çıkıp bilekte biten 3-4 tane çizgi yaptırabilirim babil ms. filminde vin dieselde görmüştüm baya güzel duruyodu.

5. doshu

doshu Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    kolum 42 cm sol kolumda örümcek dövme var kolum 37 38 cm ken yaptırmıstım hıcte araları açılmıyor bilginize...

6. era

era Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dirseklere yıldız cok yakısıyor, gutinin dövmelerine hayranım, çok karizmatik duruyor

7. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Herkes aynı şeyi demiş 70 yaşını düşünerek yaşicaksak işimiz var! Dövme yaptırmaktan korkmayın zaten sonsuz bi ömrümüz yok çok kısa bi süre. Korkmadan yaşamak lazım hayatı ve başkaları ne düşünür diye kaygılanmadan.

Jimraynor dövmen kaç gün dayandı ve geçme süreci nasıl oldu? Diyelim süresi 3 haftadır ama 2.haftadan soyulmaya başlar böyle bişey oldu mu?

Son düzenleme: 12 Nisan 2011
  8. Freax

Freax Yeni Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Lüleburgaz-Silivri
    sağ göğsüm üzerine kaplan dövmesi düşünüyorum yaza doğru bakalım :D

9. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Bildiğim kadarıyla dirseğe yapılan örümcek ağı bir çeşit hapishane dövmesi ve içeride yatılan yıla göre ağın büyüklüğü belirleniyor. Aslında bende dövme yaptırmayı çok istiyorum ama işte biraz dindar bir insanım ve Allah korkusundan yaptıramıyorum. Tabii bu insanların kişisel düşünceleri. Mesela ben her zaman sağ ön kolumu kaplayacak şekilde poseidon (neptune), deniz kızı ve su dalgaları içeren bir dövme hayal etmişimdir. Belki ilerde gözümü karartıp yaptırabilirim.

m.o.k bunu beğendi.
  10. m.o.k

m.o.k Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sales
    Yer:
    Denizli
    Benimde 2 tane dövmem var sag omuz başından tricepse kadar inen tek kanat ve yine sağ tarafta koltuk altından adonise kadar inen tribal kaplan var aralarında çiçekler falan bu henüz bitmedi ama ugrasıyoruz. :) Bende dövmenin hastalıga dönüştügüne inananlardanım o yüzden artık insanlara yok yaptırmayın diyorum. Çünkü bir süre sonra onudamı yaptırsam buraya bu iyi olur gibi fikirler çoğalıp gidiyor.2 tane dövmem olmasına rağmen hala aklımda birsürü fikir var diyebilirim.
    Ama yaptırmadan önce çok iyi düşünülmeli çünkü geri dönüşü yok sayılır.iyi bi fikir iyi yapan kişi kaliteli ve hijyenik yer şart.Sonra çok pişman olabilirsiniz.İyi düşünün derim . bundan 20 sene hatta 30 sene sonrasını düşünün nasıl duracak diye. :)

11. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    National geographic in Tabu diye bir programı vardı. Orda anlatıyorlardı dövme yaptırmas sırasında duyulan acıya karşılık vücur dopamindi galiba bir hormon salgılayarak onu engellemeye çalışıyor. İşte bu hormon durumu bizim vücut çalışmayı bağımlılık haline getirmemiz gibi bağımlılık yapıyor. İlk dövmesini yaptıranın devamını istemesinin nedeni bu diye anlatıyorlardı.

ZeusS_ bunu beğendi.
  12. m.o.k

m.o.k Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sales
    Yer:
    Denizli
    Endorfin olabilirmi draft :)

13. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    hayırlı olsun. discovery channelde miami ink sanırım boyle yazılıyordu onu ızlıyorum sureklı gercekten cok kalıtelı dovmeler var.

canavar bunu beğendi.
  14. ravekid

ravekid Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Forumdaki yazilari zaman buldukca takip ediyorum 1 ay icinde beginner seviyeden baslayacagim calismalara fakat bu dovme konusunu gorunce 8 ay once yaptirdigim dovmemin fotografini koymak istedim ileriki zamanlarda sikinti cektirmeyecek mistik bir dovme istiyorsaniz ufak bi oneri.

Ekli Dosyalar:

15. istanbul_1453

istanbul_1453 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    ben dövme olayında geçiciyi öneririm.çünkü bildiğiniz gibi dökme suyu geçirmez.böyle olunca da boy abdesti alsan da boy abdesti almış olmassın.öyle cenabet cenabet gezersin.eğer sadece cuma namazı da kılıyorsanız bu dövme işini bir daha düşünün derim.kendinizi yakmayın.

16. ravekid

ravekid Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Tam tersi gecici dovme hint kinasinin olusturdugu bi katman deri ustunde kaldigi icin suyu gecirmeyebilir. Bence de iyi dusunun gecici dovme yaptirip 2-3 hafta haybeye cenabet gezmeyin derim...

17. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Dövme dış derinin altında yer alıyor. Abdest ve gusulde ise derinin altını değil, üstünü yıkamak farzdır. Dövme de derinin altında kaldığına göre, onun bedenin herhangi bir yerinde bulunması abdeste ve gusle mani olmaz. Üzerinin yıkanmasıyla abdest ve gusül sahih olur.
    http://forum.islamiyet.gen.tr/fikih-ve-akaid/36033-dovme-ve-gusul-abdesti.html

Dövme, Tatu, piercing gibi seylerin ve kulaga ve vucudun baska yerlerine küpe veya benzeri seylerin takilmasi ve bunun icin kulagin veya vucudun delinmesinin islami hükmü nedir?
    ---------------------------
    Dövme yaptırma, Erkeğin kulağına veya başka bir yere küpe ve benzeri şeyleri takması ve bunun için delik açtırması caiz olmaz[​IMG] Kadınlara veya gayr-ı müslümlere benzeme kastıyla bu tür şeylerin yapılması da başka bir açıdan yine caiz değilidir[​IMG]

-----------------------
    Erkeklerin küpe takması

İslâm Hukukuna göre kulakların küpe takılmak üzere delinmesi ve küpe takılması, kadınlar için caiz görülmüş; ama erkekler için caiz görülmemiştir[​IMG] Bazı hukukçular, erkek çocukların da kulaklarının delinebileceğini ve bu tür bir olayın Hz[​IMG] Peygamber zamanında yapıldığı halde yasaklanmadığını ileri sürmektedirler[​IMG] Her halükârda ergen erkeklerin kulaklarını deldirmeleri ve küpe takmaları, çoğu hukukçulara göre haram ve bazılarına göre ise mekrûhtur; yani kısaca caiz değildir[​IMG]
    -----------------------

Câhiliye devrinden beri Araplar vücutlarının çeşitli yerlerine dövme yapa gelmişlerdir[​IMG] Bugün bu âdet bilhassa Şark vilayetlerimizde yer yer sürdürülüyor[​IMG] Avrupa ve Amerika'da bazı gençler bunu bir "süs" şeklinde yaparken, yurdumuzda da birtakım hevâî gençler onları taklit ediyorlar[​IMG] Cahiliye Arapları dövmeyi süslenmek için yaparlarken; dövme ile bedenlerine çeşitli şekil ve suretler yaparak bununla mafsallarının güç kazandığına inanırlardı[​IMG] Bugün ise bu tamamen bir özentiden öteye geçmemektedir[​IMG]

Dövme, bilinen şekliyle şöyle yapılıyor: Vücut, iğne ve benzeri âletlerle kan akacak şekilde yaralanıyor[​IMG] Sonra aynı yere iç yağı ve bazı maddeler konarak yara iyileşmeye terk ediliyor[​IMG] Sonunda deri altında koyu yeşil bir şekil meydana geliyor[​IMG]
    Âlûsî, Kitabü'lîrb isimli eserinde dövmeyi bâtıl ve çirkin bir âdet olarak vasıflandırıyor[​IMG] Zaten İslâm da bunun için yasaklamış, haram saymıştır[​IMG] Çünkü bunda Cenab-ı Hakkın yarattığı vücut üzerinde bir değişiklik yapılmış olmaktadır[​IMG]

Buharı ve Müslim' de rivayet edilen hadislerde de Peygamber Efendimiz (a[​IMG]s[​IMG]m[​IMG]) dövme yapmayı ve yaptırmayı yasaklamış, bunları yaptıranın İlâhî rahmete liyakatini kaybettiklerim bildirmiştir[​IMG]

Bilmeden dövmeyi yaptıran insan nasıl hareket edecektir? Bundaki hüküm dövmeyi yaparken kullanılan maddeye göre değişir[​IMG] Şayet bu maddeler dinen necis sayılanların arasında bulunuyorsa, dövme de o hükme girer[​IMG] Şayet temizse, o da temizdir[​IMG] Bunda yapılacak şey, şayet ufak bir müdahale veya ameliyatla hallediliyorsa giderilmeye çalışılır[​IMG] Şayet giderilemiyor, buna da imkân yoksa hâli üzerine bırakılır[​IMG] Çünkü Cenab-ı Hak kuluna kaldıramayacağı yükü yüklemez, onun üstesinden gelemeyeceği, yapamayacağı şeyleri istemez[​IMG]

Abdeste ve gusle mâni olup olmadığına gelince; bir defa dövme derinin altındadır[​IMG] Yani dış derinin altında yer alıyor[​IMG] Abdest ve gusülde ise derinin altını değil, üstünü yıkamak farzdır[​IMG] Dövme de derinin altında kaldığına göre, onun bedenin herhangi bir yerinde bulunması ab-deste ve gusle mâni olmaz[​IMG] Üzerinin yıkanmasıyla abdest ve gusül sahih olur[​IMG]

Bilmeden böyle bir günahı işlemiş olan kimse de Allah'tan mağfiret diler, tevbe istiğfar eder[​IMG]

Mehmed Paksu Meseleler ve Çözümleri - 1
    arşivden..

http://www.mumsema.org/sizden-gelen-sorular/148351-dovme-yaptirmak-gusul-abdestine-engel-mi.html

Son düzenleme: 22 Mayıs 2011
  18. istanbul_1453

istanbul_1453 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    İslamda Dövmeye Yer Yoktur!

İslamiyette dövme yaptırmak günah değildir, dövme deri altında olduğundan ve deri altı boyandığından dolayı gusle (gusül abdeste) mani değildir (!) diyenler oluyor!!
    İşte onlara peygamber efendimizden tokat gibi cevap. Allah cümlemizi İslam’ı bildiğini zannedipte kendi kafasına göre fetva veren okumuş cahillerin şerrinden ve kara cahiller gibi araştırmadan bir kaç deccal kılıklının demesiyle amel etmekten korusun inşallah!!
    Dövme Yaptırmak Günah Mıdır?
    İ’tidâl dini olan İslâm insanların yaratılıştan mevcut özellik ve güzelliklerini belirli hale getiren süsü, boyamayı, takınma ve giyinmeyi —bazı kayıtlarla— mübah kılmıştır. Ancak fıtratı, yaratılıştan verilmiş özellik ve şekilleri değiştirme mânasında süs, makyaj ve değiştirmeleri yasaklamış, bunları şeytani saymıştır; çünkü şeytan şöyle demişti:
    Şüphesiz onlara emredeceğim de Allah’ın yaratışını değiştirecekler. en-Nisâ: 4/119
    Dövme yaptırmakla ilgili hadisi şerif:
    Hz. Peygamber (s.a.v.) vücuduna dövme yaptıran ve yapana lanet etmiştir. Müslim, K. el-Libâs, 119; Buhârî, K. el-Libâs, 82-87

--------------------------------------------------------------------------------------------

19. serseri_50

serseri_50 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    nevşehir
    biz günah değil demedik

arkadaşım biz günah demedik elbette Allah(cc)'ın verdiği vücudu bir takım işlemlerle (dövme,estetik gibi) bozmak günahtır. bunu birçok hadiste de okuyabilirsin.

ama dövmenin abdest ve gusül geçirmediği tam bir şehir efsanesidir dövme deri altına yapılır ve abdestte asıl olan suyun deri altına değil deri üstüne değmesidir. haramdır itirazımız yok ama abdest geçirmez gibi furafeler üretmeyelim lütfen

20. ahmetosman20

ahmetosman20 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    ben türk bayrağı yaptırırdım heralde :D

Sayfayı Paylaş