yeni bolgesel program lutfen.fotografli

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve 2011 tarafından 8 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. 2011

2011 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    turizm
    Yer:
    antalya
    Ustadlar selamlar,

Yas: 24 Boy: 187 Kilo: 85

Universiteden mezun olana kadar sadece 70 kiloydum, son sene evde calismalarla 80 kiloya kadar ciktim. 1 yil birsey yapmadim ve son 1.5 aydir salona giderek, yine forumdan okudugum yeni baslayanlar icin programlariyla 5 kilo daha aldim. aslinda kilo almamin sebebi sadece spor degil. malesef yurtdisinda yasamam ve duzensiz beslenmem de buyuk etken. sanirim yeni basladigim icin 1.5 ayda bile bayagi gelisme oldugunu hissediyorum. asagidaki fotolardan da anlayacaginiz uzere gogus ve mide calismalari daha yogun olabilecek sekilde yada hangisi daha mantikli ise aciklayici bir bolgesel program onerirseniz sevinirim.ilk basladigimda 4*15 ten yapiyordum setleri simdi 4*10a dusurup agirligi arttirdim,Daha once futbol oynadigim icin bacaklarim bayagi iyi 1,2 ay kadar daha bacaga baslamayi dusunmuyorum eger dogruysa.
    Programa uyabilecegim kadar zamanim var bu aralar.hergun de gidebilirim ama 2 gunde bir daha iyi olur sanirim.salon bayagi detayli bir yer yuzme falan da eklenebilir programa belki.

birde burada et fiyatlari ucuz oldugu icin herhangi birsey kullanmiyorum ve bundan sonra daha duzenli besleniyorum.guzel bir program yazabilirse forumdaki ustadlar sevinirim. ve tabiki baska onerilerinizide dikkate alacagim. Saygilar.

http://s1206.photobucket.com/albums/bb460/krstshn/

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bölgesel yağ yakımı yoktur sizin kardio yapmanız gerekiyor 40 dk civarı gün aşırı kardio çalışması ardından karın egzersizleri yaparsın

Yağ yakmak için yüksek kalp atış hızında, yavaş tempoda ve sürekli olarak yapılan egzersize kardiyovasküler ya da kısaltılmış olarak kardiyo denir. 30 dakika boyunca durmaksızın yapılan koşu, bisiklet, yüzme ve kürek en popüler kardiyo egzersizlerdir.

Fitness salonlarında kardiyovasküler türdeki egzersizleri kısa sürelerde yapan kişilere sık rastlanır, oysaki bu tür kısa süreliğine yapılan bir egzersiz ısınma dışında pek bir sonuç getirmez. Kardiyovasküler bir çalışmanın istenen hedefe (yağ yakmak gibi) ulaşmada etkisi olması için, 15 dakikadan az olmamak kaydıyla ve mümkünse 25 – 35 dakika süreyle yapılması gerekir.
    alıntı.

S- Sadece bir bölge çalışsam olmaz mı?
    C- Sadece bir bölge çalışarak büyütmek istediğiniz bölgeyi aslında daha yavaş ve riskli büyütmeye çalışacaksınız demektir.Zira vücut bir bütündür ve kas grupları birbirlerinin hareketlerini destekleyici durumdadırlar.Örneğin göğüslerinizi büyütmek istiyorsunuz ve bench press çalışıyorsunuz.Triceps, ön ve yan omuz, kanat, önkol gibi birçok kası geliştirmezseniz bench presste ilerleyemez ve göğüs için çok önemli bu hareketi yapamaz dolayısı ile göğüs kaslarınızı istediğiniz seviyeye getiremezsiniz.

S- Bir kas grubu haftada kaç kere çalıştırılmalı?
    C- Kaslar çalışırken değil dinlenirken büyürler.Bu yüzden küçük kas grupları en az 48 saat , büyük kas grupları enaz 72 saat dinlendirilmelidir.Sonuç olarak her kas grubunu haftada bir kez çalıştırmak yeterli olacaktır.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

bacakta çalışın nedeni

bacak çalışmanın iki önemli faktörü vardır...birincisi clubberfree'nin de belirttiği gibi diğer bütün bölgeleri çalışıp bacağı çalışmazsanız bir orantısızlık oluşur vücutta...ama ikincisi ve en önemlisi, bacak vucüttaki en büyük kas grubudur ve bu nedenle o bölgeyi çalıştırdığında salgılanan testesteron(büyüme hormonu) diğer bölgelere göre daha fazla olacaktır ki bu salgılanma dolayısıyla diğer bölgelerdeki gelişimi de etkileyecektir...yani diğer bir deyişle bacak çalışmanız sizin bicepsinizin, tricepsinizin ve diğer bölgelerinizin gelişimini de ciddi bir biçimde etkiliyor...

alıntı[QuantuM]

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/b...y%FCme+hormonu
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/b...ighlight=bacak
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/b...ighlight=bacak

bu verdiğim linkere 5-10 dk nı ayırıp lütfen oku kolay gelsin.

2011 bunu beğendi.
  3. 2011

2011 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    turizm
    Yer:
    antalya
    tesekkurler. linklerdekileri okudum. ve sanirim baslik yanlis anlasilmaya sebep oldu.bolgesel zayiflamaktan bahsetmek istemedim aslinda.hergun iki bolgeyi calistiracak tarzda bir program demek istemistim.fotografi da hangi bolgeye ne kadar onem vermem gerektigini anlayip ona gore cikarmaya yardimci olur diye ekledim. tekrar tesekkurler.

4. 2011

2011 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    turizm
    Yer:
    antalya
    Dostlar yok mu bir program verebilecek ?

5. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz ;
    Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, mevcut başlıkları okumanız ve hangi kas grubu için hangi hareketlerin yapılabileceğini gösteren egzersizler bölümünü incelemeniz.

Daha sonra yeni başlamış iseniz forumda 3.aya kadar program kalıpları mevcut onları inceleyebilirsiniz.
    Eğer daha ileri aşamada iseniz diğer üyelerin programlarının yorumlanması için açtıkları başlıkları inceleyiniz.

Hala tereddütleriniz varsa mevcut programınızı ve diğer özelliklerinizi yazacağınız bir başlık açınız ve üyelerimizin yorumlarını almaya çalışınız.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş