Yeni Bir Dövüş Kursuna Başlıyacağım.

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Oge tarafından 30 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Oge

Oge Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaşlar,
    Ben 14 yaşındayım ve yeni bir dövüş kursuna başlayacağım.Ama bütün dövüş sanatları hakkımda yeterli bilgim yok sizce hangi dövüş sanatına başlamalıyım.Bilgisi olup yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.:)

Saygılarımla, Oge.

2. thechosenone

thechosenone Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ben yuvaya giderken judo ya baslamistim. Judoyla baslarsan sporu anlarsin. Siddetin ve barisin ne oldugunu anlarsin. Dogru yaparsan kimse seni deviremez

3. Oge

Oge Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben zaten bir aralar tekvandoya gittim 2 ders boyunca öğretmen barışın ve dünyanın mantığını ve sporun anlamını kavramamızı sağladı.Judo dusunecegım ama judo benden 3 yas buyuk abımı devırmeme yetecek kadar saglam mı yoksa sadece kendı yapılarımda dovus bılmeyenler ıcın mı ıdeal?

4. thechosenone

thechosenone Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kavgada yumruklarla bir yere kadar gidebilirsin cunku bir yerden sonra gogus goguse carpisirsin, bogusursun. Judoya git gorursun. Cok iyi. Herkesi devirirsin cunku rakibinin gucunu kullaniyorsun . biraz denge biraz guc ama en onemlisi akil gerektiriyor.

5. Oge

Oge Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Judo da savuşturma teknikleri veya kaçma teknikleri öğretiyorlar mı? Mesala Tutamayacagım bir yumruk gelırse fılan?Birde bende akıl işe yaramıyor.Abım benım vgci ama hiç bir teknik bilmiyor ama yınede benı rahat yere indiriyor.O yuzden biraz kacma kurtulma gıbı teknıklerı barındıran sporsa buyuk ıhtımalle onu secerım ama bazı arkadaslar karate judodan daha ıyı der ikisinin arasındakı fark azmıs gercekten oyle mı?a32a32

6. thechosenone

thechosenone Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Fark az mi? Judo japon guresidir. Vurma tekme atma yoktur. Guresirsin. Bogma teknikleri var. Yerde bogusurken kurtulma teknikleri var. Zaten judoya gittikten bir sure sonra seni altina alamaz.

7. Oge

Oge Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok sağol ama ben daha çok yumrukların konuştuğuadrenalin dolu bir sporu istiyorum.Çünkü 3-4 aydır dumbell calısıyorum yumruklarım gelişsin diy.dumbellllsdumbelllls

8. thechosenone

thechosenone Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    judo da adami alip kaldiriyorsun havaya. Istersen bir bak. Karate den daha fazla kol gerekiyor

9. Oge

Oge Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu konuda haklısın daha fazla kol gücüne ihtiyaç var ama hiç yumruk veya vurma tekniği yok sırf sıkarak yere yatırıp K.O yapıyorsun.

10. thechosenone

thechosenone Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bir kavgaya girdiginde teke tekte yumrukla cok az surer sonra hemen bogusma baslar.

11. Oge

Oge Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ama boğuşmada uzun surmez sonra kavga yerde devam eder eger adam altında ıse ona yumruk veya kafa atarsın eger ustunde ise kollarınla yuzunu koruyup tekme atarsın

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:17 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:51 ----------

Başka arkadaşların herhangi bir önerisi var mı? dövüş sanatıyla ilgili.Varsa lütfen yazın.

12. izmitlikartal

izmitlikartal Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci / Futbolcu
    Yer:
    KOCAELİ
    BRAZILIAN JIU-JITSU , MMA , MUAY THAI benim favorim bende ist. gidersem seneye üçünden birine yazılcam.
    http://mma.com.tr

Son düzenleme: 30 Temmuz 2011
  13. Oge

Oge Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sağol sanırım muay thaiye gidicem.

14. Medivh

Medivh Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ne tür bir spor istediğine bağlı, Grappling türünde istiyorsan yani güreş tarzı, Brazilian Jiu jitsu, Güreş , Judo dan birini tercih edebilirsin ama vuruşlu spor istiyorsan, Boks, Muay thai, kick boks , Wushu-Sanda dallarından birini tercih edebilirsin karate istiyorsanda Shotokan karate işe yarardır ama tercihini klasikten yana kullan derim. Eğer hem güreş tarzı hem de vuruş sporu olsun istiyorsan Mma (mixed martial arts) a git bu da saydığım sporların karıştırılıp kafes dövüşüne uyarlanmış halidir. Ama Mma salonları her yerde yok bildiğim kadarıyla İzmir, Antalya ve İstanbulda var

15. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sık sık meşgul olurum. yazar-çizerim
    Yer:
    Ankara, Afyon, Viyana ve diğer yerler...
    Hangi spora başlanacağı konusu ilginç bir sorudur, sürekli sorulur, tartışılır ve aslında bunun her zaman doğru tek bir cevabı yok.
    Soran a cevabı verenler de hep bence, kanaatimce vs. gibi kelimeler kullanırlar, çünkü herbirimiz farklı farklı özelliklerde bireyleriz.
    örneğin judoyu ele alın, bence harika bir spor, iyi yapanı bulursanız ve onunla dövüşeceksiniz, YAPMAYIN, elini öpün, ne istiyorsa yapın ama kavga etmeyin.
    Fakat benim gibi hobici bir judocuyu görürsen, len o kadar da etkili değilmiş bu meret diyebilirsiniz, tamamen kişisel.
    OGE senin üşenmeden çevrendeki alternatifleri gezmen gerekir, "hangisi hoşuna gider, hangisinde devamlı olacağına gözün keserse", senin için bu sorunun cevabı verilmiştir.
    Elbette, yaşça da genç olduğuna göre federasyonlu sporlara gitmen de fayda vardır, muay thai, judo, boks gibi dalları öneririm.
    bu üçü de seni güçlendirir, iyi antrenman verir, seni yorar. ve hatta sana güzel imkanlar dahi açabilir, millilik gibi.
    neticede iş sende.
    hakkında hayırlısı olsun, MT demişsin mesela yukarıda, bence hiç durma hemen başla, harika bir spor.
    judoyu tavsiye eden arkadaş da haksız değildi gerçi.
    :)

16. James0

James0 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    wingtsun güzeldir.Pek güç gerektirmez ipman vs 10black belts yazarsan izleyebilirsin

Sayfayı Paylaş