Yeni bir başlangıç...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve LoVe_D&M tarafından 12 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. LoVe_D&M

LoVe_D&M Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    ankara
    Değerli arkadaşlarim , abilerim.

Ben 23 yasında 1,83 boyunda 85 kilo bir gencim.Muhasebeci oldugum ıcın sürekli masa başında oturduğumdan + 8 aylıkda bi evliliğim var evden işe işten eve gidip gelerek iyice kilo almaya ve göbek bağlamaya basladım.Kendımı kısaca bu sekılde anlattım.

Sonrasına gelirsek benim işim gereği pek fazla vakit bulamıyorum ki bir spor salonuna gidebileyim.Bende çağreyi değerli arkadaslarım sayesinde sitenizden öğrendiğim ev çalışmalarinda bulmaya calıscağım.Daha önce hiç bir deneyimim olmadıgı için sizlerinde yönlendirmelerine ihtiyacim olduğunu düşündüğümden bu konuyu açma gereği duydum.Biliyorum ki spor salonuna gitmeden evimde cok iyi bir vucut yapamicağim ama en azından düzenli bir spor hayatım olup vucudumu toparlamayi dusunuyorum.

Dumbell ile evde calısabilmemiz icin arkadasımız bir konu paylasmız o dikkatimi cekti ve bende pazartesi salı çarsamba bu sekilde calısmayi düşünüyorum.Salı ve persembe günleri ise şınav ve mekik cekerek vaktim olursa biraz yürüyüş yapmayi düsündüm.Siz değerli arkadaslarimin önerileri varmı.Yardımcı olacağınızı umuyorum.(Çalışmalarımı sağlığım el verdiği sürece devam edeceğim ve calısmalara basladıgımda vucudumun resimlerini cekerek gelişmelerim sevindirici sekilde olursada sizlerlede paylaşıcağim) Saygılarımla.

2. LoVe_D&M

LoVe_D&M Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    ankara
    Sagolun ya cok yardımcı oldunuz içimdeki spor askını baslamadan bitirceksiniz :D

3. west67

west67 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Zonguldak
    Öncelikle hayırlı olsun.Herşeyi söylemişsiniz zaten aynen devam kolay gelsin...

LoVe_D&M bunu beğendi.
  4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Mekik hareketini her antreman sonrası yapabilirsiniz , şınavıda o programdaki göğüs ve koldan 2 gün sonra girerseniz iyi olur ve antreman günlerini pek arka arkaya koymamaya çalışırsanız iyi olur , göbeğinizdeki yağları vermek için kilo vermek gerekli bunun için bir diyet kesin gerekli yanı sıra yazdığınız gibi cardio yapmak zorundasınız.Evde mükemmel bir vücud yapılamaz diye kim demiş? Salondaki ekipmanların hepsini evde oluşturamayabilirsin.Ama gerekli ekipmanlara yakın sayıda ekipman alırsanız evinize evinizi bir spor salonuna çevirmiş gibi olup çalışma kolaylıkları sağlıyabilirsiniz.Ama sporda bilgide önemlidir , antreman saatleri , antreman programları , antreman öncesi yemek ve sonrası vbz birçok şeye dikkat etmeniz gerekli olucak.Bilgi için biraz araştırmanız gerekli.

LoVe_D&M bunu beğendi.
  5. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Karın antrenmanlarını haftada 4gün yapabilirsiniz
    Kas gruplarını en az ' 24 ' saat dinlendirmeye özen gösterin aslında 48 saat ama yeni başladınız min24 saat dinlendirin .

LoVe_D&M ve SiR_Arawn bunu beğendi.
  6. LoVe_D&M

LoVe_D&M Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    ankara
    Arkadaşlar, Abilerim,
    Bügün antremanlara baslangıcımın 3. günü ben kendımı cok huzurlu ve mutlu hissediyorum.Vucut yapmam veya kas oluşması onemli değil kendım sağlıgım icin bu sporu yapmam bile bana huzur vermeye yetiyorkı bu sporun meyvelerinide yemeye başlarsam deymeyin keyfime ozaman :)

Simdi program olusturmak istiyorum yanlıs yapmak istemedigim icin siz değerli forum ahalisininde onerilerini almak isityorum.

PAZARTESİ
    GÖĞÜS KOL
    SINAV MEKİK

ÇARŞAMBA
    OMUZ ARKA KOL
    SINAV MEKİK

CUMA
    GÖĞÜS KOL
    SINAV MEKİK

PAZAr
    OMUZ ARKA KOL
    SINAV MEKİK

Birer gün ara ile bu program oncelikli uygun mu ?

kinci olarak sırt gelişimi icin uygun ortamım yok.Sadece tek bir hareket dumbell ile yapiliyor o hareketı programın altına sıkıstırmayi dusunuyorum haftada 4 gün uyar mı ? (ONE-ARM DUMBBELL ROWS Hareket ismi )

Son olarak yine bacak antremanınıda her programın altına koymalımıyım?

Yardımlarınızı bekliyorum simdiden tesekkur ederim.

Son düzenleme: 16 Nisan 2012
  7. LoVe_D&M

LoVe_D&M Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    ankara
    Dostlar yorum yok mu?Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.Bugun programımı olusturmak ve nizami sekılde uygulamak istiyorum..

8. LoVe_D&M

LoVe_D&M Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    ankara
    Arkadaslar cevap bulamadıgım konular var yardımlarınızı bekliyorum.Ögrenmek icin soruyorum.Bu sporu yapıyorum dogru yapmak istiyorum lütfen yardımcı olun..

Simdi vucudumda yağlanma var bolgesel olarak.Bunlar icin kardio yapmam gerekli oldugunu okudum.Ne aralıklarla nasıl yapilir video gibi evde yapabilcegğim kardio onerileri varmi.

9. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Cardio'nun en iyisi açık havada yapılanıdır bence. Yakınlarda park, koşu pisti vs. varsa gidip orada koşmanı tavsiye ederim.

LoVe_D&M bunu beğendi.
  10. LoVe_D&M

LoVe_D&M Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    ankara

Sayfayı Paylaş