Yeni Bir Başlangıç Gerek,VG'ye Dönüş...

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve kadango tarafından 19 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. kadango

kadango Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Selamlar arkadaşlar,araya sınav ve olumsuz şartların girmesiyle bırakıp hamladığım Vücut Geliştirme'ye tekrar ciddi bir biçimde başlıyorum.Bu sene çok geniş imkanlarım olacak bu konuda,hem beslenme hem de çalışma açısından.Bende bu fırsatı hayatımda yakın zamanda yakalayamayacağımı düşünerek hemen başladım çalışmalara.Hedefim seneye Mayıs ayının sonuna kadar istediğim ölçülere ulaşmak.

VG'yi tam manasıyla karşılayan bir çalışma stilim yok.Fitness ile VG arasında birşey diyebiliriz yaptığıma.Hiçbir ek besin kullanmayacağım,Protein tozu vs. gibi.Sadece daha önce de yaptığım gibi,haftada bir kilo(Zaman zaman miktar artabilir)göğüs eti.Beslenme düzenimde kahve,gazlı içecekler,beyaz ekmek,tuz,şeker gibi ögelerden elimden geldiğince kaçınacağım.Zaten bu tür besinler bedenimin işleyişinde aksaklıklar ortaya çıkarmakta.Özellikle Kahve ve gazlı içecekler mide rahatsızlığım için hiç iyi değil.Umarım hedefimden geri kalmam.

Konuyu kalıba uygun açmak adına cinsiyet ve ölçüler gibi maddeleri yazıyorum.

Kilo:81
    Boy:181-82 cm
    Vücut Tipi:Mezomorf
    VG süreci:15 yaşımdan itibaren sık ve düzenli olmamakla birlikte 17 yaşıma kadar VG geliştirme yaptım.17-19 arası nadir çalıştım.
    Kısa Vade Hedefi:Yıl başına kadar yağ oranımı mevcut durumdan yarı yarıya azaltıp,vücudumu toparlanması konusunda biraz daha desteklemek.
    Uzun Vade Hedefi:Mayıs ayına kadar,yağ oranımı sıfıra yakın hale getirmek aynı zamanda hacim ve sertliğini kaybeden kaslarını eski halinden daha iyi bir hale getirmek.

Antrenman Stili:Antrenman stilim hiçbir zaman belli bir kalıpta sıkışıp kalmamıştır.Hep vücudumu dinlerim,bana ne diyor,benden ne istiyor,kafamdakileri taşıyabilecek mi gibi...Çünkü her gün değişken verimlilikte varlıklarız.Haftada üç gün;Cumartesi,Pazartesi ve Perşembe(veya Çarşamba)çalışacağım.Çalışmalarımdan önce her zaman ısınma hareketlerinin tümünü yaparım,açma-germeye özellikle özen gösteririm.Her farklı gün farklı kas gruplarını çalıştıracağım tabikide.İki büyük kas grubunu aynı gün çalışmamaya özen göstereceğim.Standart kalıbım olacaktır önceki zamanlarımda yaptığım gibi,yani belli kas gruplarını her çalışma günümde az da olsa ısıtacağım.Çalışmalardan önce 15dk ip atlama genelde uyguladığım bir yöntem,bazen koşu da olabilir bu.Koşuyu çalışmadığım günlerde düşünüyorum daha çok.

VG dışında serbest dalış ve yüzmeye gidiyorum.Geçen sene komple yüzmeyle geçirdim,imkan bol olunca değerlendirdim elimden geldiğince.Bu sene o imkanım olmayacak ama avlanmaya gittiğim zamanlarda çalışmaları ihmal edeceğim,çok sık da gidemediğimden kaçamak olarak bakıyorum bu****açamaklar olmasa tutunmak zor oluyor istikrarlı biçimde.

Şimdi hem kilo verip hem nasıl kas yapacaksın diyenler olacaktır muhakkak,kilo vermeye odaklı bir çalışmam yok anlayacağınız üzere.Bu şekilde çalıştığımda kilo kaybediyorum zaten.Tabi muhtemelen Mayıs'a doğru VG'den yağ yakım çalışmalarına daha fazla ağırlık vereceğim aşikar.Bakalım neler olacak,istikrarlı ve kararlı olabilecek miyim acaba..

Konu açtım çünkü beni bağlayan birşey olduğu zaman yapmam gerekenleri unutmuyorum ve motive oluyorum.Konu açtığımda veya bunları birine söylediğimde ister istemez bir sorumluluk hissediyorum.

Foto ekleyeceğim yakın zamanda değişimi görmek için..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:44 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:28 ----------

Biceps Ölçüsü: 36cm

Göğüs Ölçüsü: 106cm

Bel Ölçüsü: 93cm

Omuz Ölçüsü:
    128cm

Kalça/Basen (Hip) Ölçüsü:
    105cm

Bilek ve Önkol:
    30cm

Son düzenleme: 19 Temmuz 2011
  2. kadango

kadango Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28

Yuvarlak içine alınmış yerde gördüğünüz üzere müthiş bir yağlanma var.

Omuz ve özellikle Göğüs'te büyük eksik var.Ciddi hacim kaybetmiş durumdayım,yavaş yavaş toparlayacağım inşallah...

Son düzenleme: 20 Temmuz 2011
    ZeusS_ bunu beğendi.
  3. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    sevgili kardeşim gökhan o kadar güzel ve çoğu insanın sahip olamacağı bir vücut yapısına sahipsin şuanda bir hacim kaybın olabilir ama ben senin geçen seneki resimlerinide biliyorum hiç bir ek besin kullanmadan o kadar sıkı bir besin programın olmamasına ragmen sıkı çalışma ve azimle çok fit bir vücuda sahiptin şuanda gene azimlisin ve çok bir kaybın yok seneye mayısa kadar çok çok iyi olacağını biliyorum. konunu takip ediyorum ara ara yazıcam bende başarılar dilerim

4. kadango

kadango Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Eyvallah Batucum,umarım seneye ikimizde fit gireriz.

5. murat2

murat2 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeşim Sana Önerim 1 Ay Yüksek Protein - Düşük Karbo Beslenmesi Yaparak 3-5 Kilo Vermen
    Ardına Yüksek Protein ve Ayarlı Kalori İle Kas Yapılanmasını Sağlaman.
    İdmanlarını çok sıkı tut ve 2 Günde Bir Defa Mutlaka Karın Mide Çalış.
    Umarım İstediğini Elde Edersin.

İlk 1 Ay 3x12 Sabit Kilo.
    5. Aya Kadar 3x8 Kilo Artırarak.
    5. Aydan Sonra 8-6-4 Her Set Kilo Artırarak.

Allah Yardımcın Olsun :)

6. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    valla kandango kardeşim ben seni yine de fit gördüm :D omuzlarda genel bir hacimlenme, biraz üst göğüs dışında büyük bir sıkıntın yok gibi geldi. bicepslerinde biraz tepelenme olsa güzel olur gibi duruyor ama şu halinde gayet iyi duruyor, en azından faal bir vg ciden eksiğin yok gibi gözüküyor

7. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    yağlarını eritirsen çok güzel bir vücut olur ama göğüsü biraz şişirmen lazım kanat kısmı arkadan gördüm ama orayıda genişletirsen daha iyi olur bana kalırsa

8. kadango

kadango Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Desteğiniz için sağolun Murat bey,yaklaşık iki kg verdim bir ayda.Beslenme düzenim de çok sıkı değil ona rağmen iyi bir sonuç oldu benim için.Tekrar teşekkürler..

Evet,dediğiniz yerlerde eksilikler var.Omuz,göğüs özellikle...Bir miktar da Biceps,Triceps'lerde..Çalışıyorum bakalım Mayıs'a kadar neler olacakbench_O

Aynen yazdığınız gibi,oralarda eksiklikler var tamamlamak için elimden geleni ardıma koymayacağımhyper_

Yeni fotolar;

9. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    Uzun Vade Hedefi:Mayıs ayına kadar,yağ oranımı sıfıra yakın hale getirmek aynı zamanda hacim ve sertliğini kaybeden kaslarını eski halinden daha iyi bir hale getirmek.

Yağ oranını sıfıra yakın hale getirmek mümkün değil, %10-12 de bile gayet fit görünebilirsin.

10. kadango

kadango Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Hedefim yüksek olur genelde,kasıtlı olarak yüksek belirlerim ki kendime psikolojik baskı oluşturayım.Sıfıra yakından kastım %5 gibi değerlerdi,şu an sanıyorum ki %20 civarlarında.Bir 8 kg daha versem bu iş olacak gibi..Teşekkürler..

11. kadango

kadango Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Şimdi yazdığımı okudum da,elbette sıfıra yakın derken %6-7 gibi değerleri kastetmiştim;yanlış anlaşılabilecek bir durum çıkmış ortaya.Yağ oranım %20 olsa 8kg verdiğimde de 5 civarına inmez zaten aşırı bir sapma olmuş orada:D
    Yukarıda yazdığım gibi hedefim 6-7'ye olabildiğince yaklaşmak.77kg'a düştüm bu arada,disiplinli devam edersem sanıyorum ki hedeflediğim zamandan önce varacağım hedefime.Foto eklerim yakında...

Çalışmaya devammmbench_O

Son düzenleme: 12 Aralık 2011
  12. kadango

kadango Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28

Son durum bu,kusura bakmayın foto işini pek beceremiyorum...

13. kadango

kadango Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Gördüğüm kadarıyla hedeflediğim noktalarda yani omuz ve göğüste,özellikle de omuzda kaydadeğer bir gelişme var.Ağırlığım yeterli gelmediği için ağır bench press giremiyorum.Bu yüzden göğüsler yavaş gelişiyor gibi...Bunların dışında obliklerde ve kaburgaüstü karın kaslarında bariz değişim var.Bunda hemen hemen her çalışmada yaptığım yarım ve çapraz mekiğin önemi büyük.Biceps'lerde de yukarıdaki tabirle tepelenme var...Triceps'de de aynı şekilde gelişme görüyorum.Kilo vermemin ve şınavın etkisiyle sırt kaslarım iyi parçalanmış ve bariz belli olur hale gelmiş.Genetik sıkıntım bel çevresi yağları duruyor her ne kadar inceldiysem de.DAha 4-5kg daha vermem lazım ki adonisler falan ortaya çıksın.Bakalım iyi gidiyor şimdilik..

14. kadango

kadango Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    76kg'lara düşmüş durumdayım,sınav dönemim dolayısıyla spora da diyete de devam edemeyeceğim muhtemelen.Şubat tatili dönüşü,yani Mart gibi hedefim 73'lere yaklaşmak.Çok iyi oldu bu mesele,kendimi eskisinden daha dinç hissediyorum,neredeyse 10kg'a yakın vermiş oalcağım nasipse Bahar ortalarında,yaza kadar birkaç kilo daha düşük 68-70kg olursam on numara olacak.Buradan ötesine de gitmem,gidebileceğimi de sanmıyorum :D

15. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Gökhan iyi gidiyor çalışmalar anlaşılan,böyle devam...

16. kadango

kadango Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Mesele bir seneye yaklaştı,75kg civarıyım şu an.Anlamsız biçimde boyum uzadı,çalışamıyorum pek fazla ne yazık ki...1.85 civarına ulaştım.Yakında yeni fotolar gelecek.Her ne kadar vücut çalışmasam da yaptığım iş dolayısıyla biraz daha gelişme gösterdim.Asıl bomba bu yaz...

17. kadango

kadango Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28

Fotolar için kusura bakmayın,tek başıma ve tel kamerasıyla bu kadar...Nasıl?

Son düzenleme: 4 Haziran 2012

Sayfayı Paylaş