Yeni basliyorum programim. Yardim ederseniz sevinirim.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Military Crew tarafından 10 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Military Crew

Military Crew Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba BB ailesi . Ben bu işe yeni basladim ve hirsliyim. Kendimce program cikardim hatalarim var midir ? Varsa duzeltir misiniz? Zayiflarken incecik vucut degilde azda olsa sekilli bir vucut istiyorum.

Boyum:1.90
    Kilo-130-135 arasi

Pazartesi: Isinma + interval + bisiklet + gogus + on kol
    Salı: isinma + interval + bisiklet + karin
    Carsamba: isinma + interval + bisiklet + omuz + arka kol
    Persembe: Isinma + interval + bisiklet + karin
    Cuma: isinma + interval + bisiklet + sirt + bilek
    C.tesi: isinma + interval + bisiklet + karin
    Pazar: isinma + interval + bisiklet + bacak + kanat
    Genelde beslenmem %70 protein %25 karbonhidrat %5 yag gibi bir oranda dengelemeyi dusunuyorum degerlendirirseniz sevinirim.Her turlu sporu yaparim ( futbol basketbol voleybol hentbol yuzme ) ondan azda olsa vucudum isinmis durumda. Yardimlarinizi bekliyorum sevgiler
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Aralık 2015 ---
    Ayriyetten l-carnitine oneriyor musunuz? Sizce kullanmali miyim? Eger kullanmami dusunuyorsaniz hangi marka olmasini onerirsiniz? Tekrardan sevgilerimle

Son düzenleme: 10 Aralık 2015
  2. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    Öncelikle spora başlamakla güzel bir karar almışsınız.
    Boyunda çok uygun yaklaşık ideal kilon 80-85 arası yağ oranına göre değişir.
    130 kilo olduğuna göre yağ oranında bi %35-40 arasıdır diye tahmin ediyorum.
    İlk 1-2 ay sırf cardio + low carb veya if diyeti yaparak 110-100 kiloya düşüp Ağırlığa girmen şahsen bana göre daha mantıklı.
    Zaten sen istesende Kiloları verip İnce bir tip olamazsın hocam o konuda sıkıntı etme fazlalık kiloları cardio ile ver bi sen 100 kiloda falan vg ye başlarsın.
    Tabiki yağ yakımı %50 mutfakta , %30 spor ve %20 uykuda bitiyor. günlük 7-8 rahat uyku alman lazım fazlasıda zarar.
    Beslenme olarak dediğim gibi if ve low carb diyetini araştır forumda ve googlede bulabilirsin.

3. Military Crew

Military Crew Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Dediginiz terimlere uzak oldugum icin dedigin gibi bir arastirma yapacagim. O zaman agirlik girmeleri askiya alip kardiyo gidiyorum 100-110 kiloya kadar benim hedefim 86 kiloya dusmek aslinda bilgilendirdigin icin tesekkurler :)
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Aralık 2015 ---
    If diyeti ve low carb a baktim if diyeti belirli saat ayarlayarak o saatler icinde yemek yemek ama ( uygulamaca uygun olan ) 16 saat aclik ile gunu tamamlamak. Sorgulama degilde ( kendi bilgim ) sik sik azar azar yemeli ki metabolizma calismali eger yemek yemezsen metabolizma yavaslar ve kan sekeri duser. Low carb ise dusuk karbonhidrat almayi oneren bir sistem ben karbonhidrati azaltmayi dusunuyordum onu uygulayacagim. Tesekkur ederim simdiden daha da onerinize ve onerilere acigim

Son düzenleme: 10 Aralık 2015
  4. Vamos

Vamos Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Haftada 7 gün gitmeni önermiyorum. Bir zaman sonra sıkılabilirsin. Öncelikli amacın sporu alışkanlık haline getirmek olsun. 1 gün fullbody ertesi gün off yaparak başladım ben. Spora gitmeyi iple çekiyordum acıkcası. Bir zaman sonra off bugündemi spor bugün maç izlicektim ya moduna girmemen için dediğim gibi bir programa geçmeni öneririm. İlk 2 ay en azından :)

5. Military Crew

Military Crew Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam ben nedense yaptigim isi yarim birakan bir tip olmadigim icin sikilmiyorum aci cekmek bana eglenceli geliyor :)

Sayfayı Paylaş