Yeni Baslayanlara Tavsiyeler

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Deli333 tarafından 9 Temmuz 2004 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 164 üye.
  1. OeK

OeK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    diyosun

Boş mesaj atmayınız lütfen kuralları okuyunuz (YÖNETİM)

2. hüseyinalhas

hüseyinalhas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ıgdır
    yaşa göre protein kullanma kulllanmama zararı varmı(yan etki

öncelıkle butun ablalara abilere selamlar benim yasım 16 boy 1.82 kilom 67 protein almak istıyorum.ama bı yan etkısınden korkuyorum çünkü yaşım biraz küçük :( ama ben aşırı vucutlu olmak ıstıyorumm.beni bılgılendırırsenız mutlu olorumm benim yaşıma uygunmu protein kullanmak herkese bye

3. tamiyatr

tamiyatr Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    yani başlayan bir kişiye öneri

normal olarak bir kişinin haftada kaç gün ve gün içersinde kaç saat ayırması lazım.
    ben haftada 5-6 gün gidiyorum giddiğim zaman 1 saat ayırıyorum atremanıma yanı solanda gecen süre o kadar.Dinlenme hepsi içinde.setlerimi 4 der kere yapıyorum.12-10-8-6 gibi spora ara verdikten sonra.1 aydır bu sporu yapıyorum.(daha önceden yaptım ara verdiğim için baştan başlamış gibi sayıyorum kendimi).sizce bu çalışmam normalmidir.

Saygılarla Deniz

4. **Samsunlu Kaptan**

**Samsunlu Kaptan** Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    SELAM
    ben sitenize yeni uye oldum.....ve cok yararli bi site oldugunu bizzat gordum...
    oncelikle tum emegi gecenlerin eline saglik...

bende spora yeni basladim ...bir spor salonuna gidiyorum...oncelikle yag atmak istiyorum cunku kalca,bel ve gobekte baya bi yag var...

salondaki hocam bana soyle bi antreman programi verdi.....bu antreman programi sizce nasil...sizlerinde fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi almak isterim....(not: lutfen bu konuda cidden bilgisi olanlar yazsin)
    salona haftada 3 gun gidiyorum (...not: antreman olmadigi gunler kosu yapiyorum)

PAZARTESI / CARSAMBA / CUMA
    squat 3*8 / squat 3*8 / squat 3*8
    bench press 3*8 / bench press 3*8 / bench press 3*8
    incline press 3*8 / incline press 3*8 / incline press 3*8
    let pull down 3*8 / dumbell flyes 3*8 / dumbell flyes 3*8
    let pull chin up 3*8 / let pull down 3*8 / let pull down 3*8
    military press 3*8 / let pull chin up 3*8 / let pull chin up 3*8
    burbell curl 3*8 / military press 3*8 / seated cable crow 3*8
    partial curl 3*10 / lying triceps extension 3*8 / military press 3*8
    sopa 5 dk / raised bed 3*10 / burbell curl 3*8

extra her antreman da 5 dk torso-twist

NOT: bu programi ilk 2 hafta uygulayacagim...

let

5. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123

6. tahara

tahara Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ADANA
    MERHABA BEN DAHA ÖNCE 2 AY ÇALIŞTIM,SONRASINDA BIRAKTIM.VE 5 AY ARA VERDİKTEN SONRA TEKRAR BAŞLADIM VE ŞU ANDA 1 AYI GEÇTİ.BU KONUDA TAVSİYE İSTİYORUM.SORUM ŞU:BEN 1 AY SONRASINDA HOCA HAREKETLERİ BÖLDÜ VE HOCA YENİ HAREKETLER EKLEDİ.AMA HAREKETLERİ HAFTADA 1 KEZ YAPTIRMAYA BAŞLADI.MESELA PTESİ GÖĞÜS,SIRT...SALI BOŞLUK,ÇARŞ ÖN KOL,ARKA KOL... CUMA OMUZ VE AYAK...YANİ HAREKETLERİ HAFTADA BİR KEZ YAPACAĞIM.BENİM KAFAMDA SORU İŞARETİ BIRAKAN ŞEY ŞU OLDU:BEN KOSKOCA 1 HAFTADA SADECE 1 GÜN GÖĞÜS ÇALIŞIYORUM,1 GÜN OMUZ ÇALIŞIYORUM VS...BUNUN NE GİBİ Bİ FAYDASI VAR Kİ???PROGRAMI BÖLDÜRMEK İÇİN İDEAL SÜRE NEDİR Kİ?VE BU HAFTADA 1 OLAYI MANTIKLI MI?

7. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Ben buna partneri de eklemek istiyorum.Bi arkadaşınla beraber gittiğin zaman çalışmaların çok daha şevkli ve rahat geçiyo.Arkadaşla çalışınca;işte kim daha iyi gelişiyo,kg alıyo,pazusu büyük gibi içten içe tatlı bi rekabete giriyo :) Sonra yardımlarda epey bi faydası oluyo,özellikle de program aynıysa.Zaten Bench press,alna triceps,enseye press gibi yardımsız sakatlık çıkarmadan ağır basmanın ve sağlıklı yapmanın mümkün olmadığı hareketlerde arkadaş çok önemli.Çünkü mesela 10-8-8-6 bi bench press programında belli bi kilodan sonra özellikle de 50 ve üstü kilolarda dengeleme ve hiç değilse birinin hazır beklemesi şart.Ee oraya çalışmaya gelmiş başka bi çalışana da ya yardım etseniz de şu 10-8-8-6 yı yapalım diyemezsiniz çünkü adam çalışmasını mı yapsın size yardım mı etsin?Bence mümkünse bi arkadaşla salona gidilmeli,ama tabi çalışırken çok çene çalıp soğuma ve hareketleri adam gibi yapamama hatalarına düşmemeli :) İkincisi bu sporda yeni başlayanlara serbest ve ağır hareketlerden çok makineli ve etkisi azalsa da sakatlama oranı en az hareketler verilmeli.Mesela bacak için squat,deadlift gibi en etkili ama en zor ve sakatlama oranı yüksek hareketler yerine leg extantion ya da leg press(ağırlığı az hatta boş olmalı) omuz için enseye press yerine dumble raises göğüs için decline ve incline değil de sadece klasik bench vb gibi.Son olarak ta hareket ağırlık artırma adına çok hızlı ve dengesiz yapılmamalı bu size havanda su dövdürür.25 cm lik kollarda ve olsa olsa 55-60 kg birinin tutup ta 100 kg bench yapmaya kalkması çok kötü zararlar verebilir ki genelde salonlar öbür iri adamları görünce kendini zayıf hissederek hiç değilse daha güçlüyüm,kendimi böyle gösterebilirim diye gelişme gösteremeyen,bi yerlerini sakatlayan veya bi sonuç alamadan sporu bırakan insanlarla dolu aman diyim bunlara dikkat etsin bence yeni başlayanlar çalışmalarında ;)

8. tahara

tahara Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ADANA
    ?????????

TAMAM DA BENM SORUMA Bİ CEVAP GELMEMİŞ HALA??:(:( :(

9. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Re: ?????????

Burası soru-cevap başlığı değil zaten?!

10. tahara

tahara Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ADANA
    TAMAM DA NEDEN KIZIYOSUN KİNE?

YAA FORUMLAR HAKKINDA FAZLA BİLGİM YOK ZATEN.HAYATIMDA İLK DEFA Bİ FORUMA ÜYE OLDUM,KAFAMDAKİ SORU İŞARETLERİNE CEVAP BULURUM,SAĞLIĞIM AÇISINDAN FAYDALI BİLGİLER EDİNİRİM DİYE,AMA Bİ SORU SORMUŞUM,SUÇLU OLMUŞUM...NE VAR YANİ BİLGİLENDİRSENİZ...TAŞ ATIP KOLUNUZ MU YORULACAK?NEYSE SAĞLIK OLSUN... :cry: :x

11. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Re: TAMAM DA NEDEN KIZIYOSUN KİNE?

Bir sana kızdığım falan yok, sadece burasının aslıda soru-cevap başlığı olmadığını söyledim. Foruma ilk defa üye olduğunu belirtmen güzel, daha önce söylesen sana aradığın bilgiye nasıl ulaşacağını anlatırdım. Soruna baktım, yeni başladığın belli. Bu tarz soruları genelde yeni başlayan herkes sorar. Yani zaten forumda cevabı vardır. Duygu sömürüsü yapmana gerek yok sana cevap verilmesi için ;)

Suçlu olman söz konusu değil, zaten kendin ortaya attın onu seni suçlayan yok. Başlığa da neden kızıyorsun yazmışsın, eğer sen buna kızmak diyorsan, sana kimse kızmamış herhalde :)

Evet genelde haftada bir kere çalıştırılır kas grupları. Biraz okuyup, araştırısan neden yeterli olduğunu anlayacaksın(sadece forumda değil, kitap, internet vs...).

12. tahara

tahara Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ADANA
    EYWALLAH!!!

SAGOLASIN.YANİ HAFTADA 1 YETERLİ DİYOSUN..TEŞEKKÜR EDERİM... :roll:

13. Coreeye

Coreeye Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Perfect liquid amino

Arkadaşlar ben 4 aydır body yapıorum ve hala 67 kiloyum kaslarım damarlandı ve daha ağır kaldırabiliyorum ama kaslarımın hacmi ve ölçülerim artmıyor.Yerimde sayıyorum galiba ne yapmalıyım.Birde unutmadan Perfect liquid amino içiyorum.

14. murat59

murat59 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    slm arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum 18 yaşındayım ve vücut geliştirme çalışmalarına daha yeni başladım eğer bana yardımcı olucak varsa bu konularda lütfen msn adresimi eklesin ilk nerden başlamalıyım ağırlık çalışıyorum şuan ilk hangi kasları geliştirmek önemli hepinize şimdiden teşekkürler

15. murat59

murat59 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    slm arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum 18 yaşındayım ve vücut geliştirme çalışmalarına daha yeni başladım eğer bana yardımcı olucak varsa bu konularda lütfen msn adresimi eklesin ilk nerden başlamalıyım ağırlık çalışıyorum şuan ilk hangi kasları geliştirmek önemli hepinize şimdiden teşekkürler

msn adresim [email protected]

16. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    Tek bölgeyi değil her bölgeyi çalıştırmalısın. Flexor hocamızın yeni başlayanlara 3 aylık programı var aşağıdaki adresten bakabilirsin. Salona gitme imkanın varsa hocanın yazacağı programı da uygulayabilirsin. Beslenme ve gerekli diğer şeyler için siteyi zamanın oldukça dolaşmanı tavsiye ederim. Okudukça aklındaki soru işaretleride gidecek. Bu sporda bilgi çok önemli. Çok şey bilmek ve uygulamak gerekiyor. Sporun atası çünkü bu. Topa vurmaktan ibaret değil :D Merak ettiklerini arama kısmından arayıp okuyabilirsin. Bulamadıklarını da ilgili bölümlere yazabilirsin cevaplamaya çalışırız...

https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?t=6124

17. metugok

metugok Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci (sürüngen)
    Yer:
    Ankara
    gecekten süper ben 1.5 senedir hocasız alışıyorum yazılanlar gercek inanın bana yeni başlayanlar..

18. cengizhan78

cengizhan78 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    asker
    Yer:
    istanbul
    merhaba arkadaşlar yaşım 28 boy 180 kilom 86 vucudumun bel ve göğüs bölgesinde aşırı yağlanma var ayrıca kol ve bacaklarım ince sizlerden izmirde iyi bir salon tavsiye etmenizi istiyorum. Ayrıca maddi bir problemim olmadığı için kısa sürede sağlıklı bir şekilde yağlardan kurtulup düzgün vucut yapısına sahip olmak amacım. tüm ilaçlarıda kullanabilirim. kısa sürede forma girmek istiyorum yardımcı olursanızz sevinirim

19. çaylak baron

çaylak baron Guest

slm

bende artk 3 aylk bir sporcu sayılırm.yeni başladığımda egzersişz yaptrdılar.2 hafta geçince program verdielr elime uyguladım.şimdi 3. ayıma başlıyorum yine program değiştiriyorlar ve bu sfer gain fast diye bir protein tozu var.bunu kullanarak başlıyacam.şu an 70 kiloyum.kaslarımda antreman esnasında ii bir oluşum oluyor ama sonra 1-2 gün sonra iniyor. kas inmesini engellemek için ne yapmalıyım.ilk zamanalr seviniyorum ama 2 gün sonra üzülüyorum inip duruyor. :( :( şimdiden teşekkürler

20. daverc

daverc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar daha once detayli olarak kendi topigimde sordum fakat iliglenen olamadı , simdi bu topigi okuruken 3.sf de spor salonlarıyla ilgili bir link verilmis ama sanırım eskı forum kodlarına ait oldugu icin ulasamiyorum, o topigin linkine sahip olan varsa memnun olurum.

Sayfayı Paylaş