Yeni Baslayanlara Tavsiyeler

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Deli333 tarafından 9 Temmuz 2004 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 164 üye.
  1. timu87cin

timu87cin Guest

Despo çok teşekkür ederim tavsiyelerine.Hatta bazen şaşırıyorum bu insanlar cevap yazıyor yardımcı olmaya çalışıyor, bu çok güzel bişeymiş; daha önce forumlarla aşina olmadığım için bilmiyordum Ön yargılı yaklaşmayan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.
    Burayı kişisel hayatımla ilgili konularla doldurduğum için affedin. Napıyım bütün gün eve kapattım kendimi, sizin yazılarınızdan başka bana insanların varlığını hissettiren bişey yok. Evde geç saatte kalkıp yemeğimi yiyip yatıyorum, ailevi ilişki sıfıra indi..
    AMa bugün sondu artık hayata dönüş vakti geldi. Bundan sonra sizlerden vücut geliştirme hakkında ne kadar bilgi kaparım ona bakıcam...
    Bu arada 7 aylık soru arada kaynadı ama olsun ;)

2. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    timu durumun benide üzdü :cry: gerçekten senin için en iyi olanı dilerim dostum içkiyi bırakmana sevindim ve hemen soruna cevap vereyim 7 ayda belli bir fark olurmu evet olur zaten ilk bir senede programlı çalışırsan iyi bir form tutarsın hoşuna gidecektir bundan eminim yaza daha değişik olarak gireceksin bunada eminim ve anladığım kadarıyla birşeylerden öç hınç almak istiyorsun bunuda kendine zarar vererek yapıyorsun git salona al ağırlıkları ve bütün hırsını kinini çalışmaya ver konsantre ol sorada duşunu al rahatla kardeşim yolun açık olsun msn adresimde var mailde var tüm dertlerini dinlerim ve elimden geldiği kadar yazarım sıkma dertleşirizde burası basit bir internet sitesi değil bir aile kesinlikle öyle olmasa ben burada olmazdım saygılar

OVERPAC bunu beğendi.
  3. timu87cin

timu87cin Guest

Valla çok teşekkür ederim hepinize...
    Bu söylediklerimi övgü olarak algılanmasın sadece duygusal patlama. Hiç birinizi tanımıyorum ama birçoğunuz okadar iyi destek oluyorsunuzki anlatamam. Normal bir insan bunu anlayamaz, yani problemleri olmayanlar. Size karşı çok bağlandım, yazılarınız beni ayağa kaldırıyor. yazarken sanki bişeyleri kaybetme korkusu var içimde dikkatli olmaya çalışıyorum. Sonra bu düşüncemden sıyrılıp sağlıklı kalan kısmıma dönüyorum ve diyorumki; Timu ne kazandın ki bu dünyada ne kaybedersin? HİÇBİRŞEY... DErken gözlerim yukardaki yazılarınıza takılıyor. Bişey kaybetmem ama sanırım arkadaşlar kazanmışım, abiler kazanmışım. Yalan yok riya yok, sanal ama en gerçek olanı, en ihtiyaç olanı...
    Düştüğüm çukurda bana basamak olan tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum..
    Yazdıklarınızla beni duygusal moda soktunuz, forumun amacını biraz yıprattık sanırım, affola..

4. timu87cin

timu87cin Guest

Valla çok teşekkür ederim hepinize...
    Sanal alemde birbirimize yalakalık yapmakla yada övmekle birsonuca varamayız.Ne ben kazanırım ne siz. Bu söylediklerimi övgü olarak algılanmasın sadece duygusal patlama. Hiç birinizi tanımıyorum ama birçoğunuz okadar iyi destek oluyorsunuzki anlatamam. Normal bir insan bunu anlayamaz, yani problemleri olmayanlar. Size karşı çok bağlandım, yazılarınız beni ayağa kaldırıyor. yazarken sanki bişeyleri kaybetme korkusu var içimde dikkatli olmaya çalışıyorum. Sonra bu düşüncemden sıyrılıp sağlıklı kalan kısmıma dönüyorum ve diyorumki; Timu ne kazandın ki bu dünyada ne kaybedersin? HİÇBİRŞEY... DErken gözlerim yukardaki yazılarınıza takılıyor. Bişey kaybetmem ama sanırım arkadaşlar kazanmışım, abiler kazanmışım. Yalan yok riya yok, sanal ama en gerçek olanı, en ihtiyaç olanı...
    Düştüğüm çukurda bana basamak olan tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum..
    Yazdıklarınızla beni duygusal moda soktunuz, forumun amacını biraz yıprattık sanırım, affola..

5. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    bir iki düzenleme yaptım :)

6. destro

destro Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Selam Timucin,

Benim de yogun alkol tukettigim ve hareketsiz bir donemim olmustu, insan boyle zamanlarda amacsiz kalıyor ve canı hicbirsey yapmak istemiyor, ustelik bunu atlatmak da sanildigindan zor olabiliyor. Bir salona yazilip duzenli spora basladiginda ise kisi kendine yeni bir amac edinmis, yerine gore hırslanmıs ama kesinlikle cok daha iyi, dinc ve saglıklı hissediyor. Ozellikle bir sure spor yapıp vucudunda duzelmeler gormeye baslayınca sosyal ortamda bile elin biraya gidemiyor ;)

Umarım hayatını istedigin sekilde yoluna sokabilirsin, yardımcı olabilecegim birsey olursa lutfen cekinme elimden geldigi kadar dinlemeye/paylasmaya calısırım.

Saglıklı Gunler...

7. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Azicik yardimimiz dokunmussa ne mutlu bizlere, bazen forumda tartismalar oluyor bu konu aslinda örnek olmali.

8. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Evet kesinlikle. Despo ve eskiler bilir bende bazı kötü alışkanlıkları bırakıp spora başlamıştım :oops: İnşallah sende bundan sonra daha sağlıklı hayata sahip olursun ;)

9. timu87cin

timu87cin Guest

İnşallah arkadaşlar sağolun..

10. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    *** kanat - biceps veya göğüs - triceps çalışmamaya dikkat edin. kimileri kanat çalışmasında bicepslerin, göğüs çalışmasında da tricepslerin ısındığını söylesede, çok kısa bir çalışma olmadıkça, benimkiler, ısınmanın ötesinde doluyorlar ve iyi kilo kullanmayı önlüyorlar. siz iki şekli de deneyip size hangisi uygunsa onu uygulayın.

*** tekrarları 6-15 arası tutun. 6'dan düşük tekrarların kalp sağlığı için olumsuz olduğunu söyleyenler var. öte yandan 15 üstü tekrarlar ise kas kütlenizi koruyamamanıza neden olabilir (çok düşük kilo kullandıracağı için) tabii bunlar karın, calf, önkol gibi çok tekrar isteyen gruplarda geçerli değildir. mide aralarında 30-40 saniye olan maksimum tekrarlı setlerle çalışılır.

*** giyiminiz tam olsun. kimileri kat kat giyinin der. bnim demek istediğim terleyip soğuyan bölge sakatlanmaya çok müsait bir hale gelir. bu yüzden kalınlığı size kalmış ama tam (her tarafınızı örten) bir giyimle spor yapın. terli halde klimaların önünde durmamaya özen gösterin.

*** belli bir amacınız olsun. örneğin 85 kg da çok az yağlı olmak gibi. veya fight clubdaki brad pitt gibi olmak. yoksa amaçsızlık sizin azminizi düşürebilir. yap yap nereye kadar? dersiniz kendinize.

*** ısınma soğuma hareketlerini es geçmeyin. çok sıkılıp soğumayla ilgilenmeseniz bile ısınmayı sakın atlamayın. nasıl bir balonu şişirmeden önce çekip esnetiyorsak, kaslarımızıda böyle esnetin, ısıtın ve şişmeye hazırlayın.

*** kaslara kan dolması ve kası büyütenin bu kan olduğu tamamen bir efsanedir. kimileri göğüs çalışmasından sonra scott curl yapmaz, kan oradan uzaklaşacak diye, biceps çalışması sonrası kollarını kalp hizalarından yukarı kaldırmazlar, ağırlık idmanından sonra cardio yapmazlar. kaslar, çalışmadan yarım saat sonra eski (soğuk) hallerine dönerler. peki kaslar yarım saatte mi gelişir? hayır. antreman şiddetine göre 2 belki 3 gün gelişmeye devam ederler. o yüzden rahat olun ;)

*** vücut geliştirmenin boyu kısalttığını kimse iddia edemez ancak uzamasını durdurabileceği veya yavaşlatabileceği yaygın olarak konuşulur. ve aksi kanıtlanana dek bu ihtimal, göz önünde bulundurulmalıdır. gelişim çağı tamamlanana kadar omurgaya dikine fazla baskı oluşturacak hareketlerden kaçınılmalıdır.

*** kilo alırken de verirken de kuş diyeti yapmayın. öyle sabahları 4 zeytin yarım dilim kepek ekmeğiyle akşam yenen salata ile kilo verilir verilmesine ama su, kas olarak. verdiğinizden de çoğunu alırsınız sonra. kilo alırkende verirkende günde en az 5 öğün yeyin. aralarında en fazla 3 en az 2 saat olsun. kilo verecekler yükte ağır pahada hafif şeyler (salata, meyva...) yemeli, kalori hesabı yapmalı, karbonhidratı abartmamalı, yağı günde 1-2 yemek kaşığı zeytinyağı olarak kullanmalı. bunu da almam daha iyi olur demeyin, yağda eriyen vitaminler için şart. kilo alacaklar besleyici olmayan, karnı şişiren, iştah kesici (yağlı) şeylerden kaçınmalılar.

trakya, ArOyLi ve baykan bunu beğendi.
  11. standaart

standaart Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    İstanbul
    mrb arkadaşlar bu spora yeni başladım 1,5 ay kadar oluyor siteyi çok yeni keşfettim ortamda yeniyim 180 boy,65 kilo,yaş 24 profilim budur ancak vücudum çok yağlı özellikle sırtıma parmağımı bastırdığımda yumuşak yağ tabakası hissediliyor şu sırtı sıfır yağ hedefime sokamadım artı karın kası hedefliyorum ve fakat içerde çok mekik çekmemin etkisiyle belirgin bi kaslanma olsada hemen üzerindeki yağlı ksıım karın kaslrımın belirgin görünmesini engelliyor çıta gibi adamım vücudumun bu hale nasıl geldiğini bilmiyorum inanılacak gibi değil !gym'de bana yeni başlayanlara verilen program verildi soracağım şudur sizce yağ yakımı için ne yapmalıyım sıfır yağ ve kas hacmi istiyorum tüm antrenman günlerinde cardio mu çalışsam yoksa programa dewam mı etsem amino kullanmak istiyorum neleri tavsiye edersiniz bir de bana biçilen fiyat 120 lira burda gördümki daha düşük fiyatlar konuşuluyor,ayrıca GNC bilirim ben baktım burada GNC'nın adı bile geçmiyor neyse şimdiden saolun site bihayli iyi hazırlayanlar saolsun.

12. destro

destro Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Siteye Hoşgeldin standaart,

Nerede yaşadığını söylersen salon konusunda ona göre tavsiye alabilirsin. Standart başlama programı tüm kas gruplarını çalıştırmaya yönelik olup, alışma devresinda faydalıdır. Eğer 1,5 aydır düzenli devam ediyorsan (muhtemelen haftada 3 dür) 18 çalışma yapmışsındır, birkaç hafta daha devam edip parçalı programa geçebilirsin. 180 boy ve 65 kiloda nasıl rahatsız edecek kadar yağ var, ona şaşırdım, acaba kemik yapınmı çok ince?
    Eğer yağların seni rahatsız ediyorsa ağırlık çalışmalarından sonra 30dk kardio yapmak ve kardio esnasında zamanla tempoyu yükseltmek hem yağ yakımını sağlayıp hemde metabolizmayı hızlandırarak amacına ulaşmanda yardımcı olacaktır. Bu arada sıfır yağ oranını mecazi anlamda söylediğini düşünüyorum ;)
    Supplement konusunda ise bence şu anda gerek yok, birkaç ay daha devam et, vücut ilk başlarda zaten hızlı gelişim gösterir, daha sonra amacına yönelik daha bilinçli supplement kullanabilirsin. GNC bilirim demişsin, GNC herbal supp. konusunda çok iyi ve yaygın olsada BB ürünleri pazarda çok hakim değil. Bende GNC kullanıyorum ve çok memnunum ama gr. başına maliyeti goldcardla yüzde 20 indirimli alsan bile yüksek kalıyor.

Sağlıklı Günler...

13. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?t=4116

linkteki programlardan Isınma, Endo ve Ecto'yu sırasıyla uygula. Zaten okuduğunda mantığını anlayacaksın.
    (anlatıldığı gibi 'düzenli' olarak ısınma programını uyguladıysan, endodan devam edebilirisin)

14. standaart

standaart Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    İstanbul
    destro ve gymnast kesinlikle ortamda bi karşılık bulmanın psikolojisi başkaymış ilginize teşekkürler!izmirliyim öncelikle gaziemir ve alsancak bana uygun yerler,bende anlamış değilim 24 yaşıma geldim bir fark etti ki bu genç vücudu bihayli biçimsiz hale gelmiş ciddi nası oldu neden oldu hiç farkına varamadım kemik yapısı vesaire pek bi bilgim yok açıkçası,cardio'ya başladım ancak cardio gerçekten psiko gerektiriyor programda ağırlık altında çalışmak cardio'dan daha kolaymışş 30 değil 20 dakika yapabildim doğrusu,kasık çizgisi fetişim var kasık çizgisini daha belirgin hale getirmek için yapılması gereken daha pratik egzersizler var mıdır...??

15. destro

destro Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Forumda gittiğimiz salonları tanıttığımız şöyle bir başlık var, https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?t=3762&highlight= burayı takip edip mevcut/eklenecek salonlardan İzmirde olanlar için, giden arkadaşlara fiyat bilgisi sorup kendine alternatif yerler bulabilirsin. Elbette her şehirde imkanlar ve fiyatlar farklı olacaktır. İzmir konusunda bilgim olmadığı için daha fazla yardımcı olamayacağım, üzgünüm.
    Cardio için başlangıçta 20 dk hiçde fena değil, öncelikle süreyi 30 dk ya çekip sonra temponu yavaş yavaş yükseltirsin. Sigara içmeyenler için cardiodaki gelişim inanamayacağın kadar hızlı ve gözle görülür oluyor. (Umarım sigara kullanmıyorsundur)

Sağlıklı Günler...

16. morfeus

morfeus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ADANA/CEYHAN
    Bütün arkadaş'lara merhabalar ilk önce
    forum'a hemen hemen yararlı olacak bilgilere baktım
    17 yaşındayım
    1.78 boy veya belki fazla
    75 kiloyum aklıma geldikçe yatarken Crunch çekiyorum ama benim bel sorunum var. BiŞey olcak diye korkuyorum.
    Belim kayacak diye falan 3 hafta rahat hareket edemicem diye
    kemikli kalıplı yapim var karın ve kol kas'ı istiyorum birde hiç bilek yok kalıba bakıyor korkuyor bilek güreşinde yeniliyom
    mesala teyzemin oğlu 18 yaşında dayılarımı falan yeniyor ve bendende zayıf boyu kısa ne ayak bu anlamadım
    tavsiyelerinizi bekliyorum acaba bir spor salonuna yazılsammı? yoksa evde kendi cabalarım yeterlimidir?

17. cruzz07

cruzz07 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    slm arkadaslar bende henuz bu spora yeni basladım.2 aya yakın bir sure salon calısmasından sonra evde devam etmekteyim.sitede mevcut hareketleri gosteren linkten faydalanarak evde ona gore calısıyorum.ama herangi bi programa uymadan.mesela ilk amacım belirgin olan gogusleri daha buyultup hacime sokmak.yalnız benim soyle bi sorunum var boyum 1.88 ancak kilom 67 yani zayıfım.ama buna ragmen vucudum cok orantılı ve belkide zayıf oldugumdanolabilir sekilli duruyo.ancak anlarsınızki zayıf oldugumdan ince duruyorum.bu arada OPTIMUM NUTRITION MIGHTY ONE 3000 adlı urunu aldım daha yeni.ve urun acıklamasında 4-5 kilo aldırdıgı yazıyo.hatta spor yapmayanlar içinde 4-5 kilo aldırıyomus bunu gorecem yakında.bana bi oneride bulunabilirmisiniz.sanırım en kotu huyum uykusuzluk sabahın korunde uykum kacar hep.daha hiç deliksiz uyudugumu hatırlamam.

18. muziktr

muziktr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende 2 ay oldu sorularımı yanıtlarsanız memnun olurum...

Benim bu spora baslıyalı yeni oldu yas 19 boy 1.75 kilo 58 ...
    Creatine ve protein kullanıyorum haftada 3 gun gidiyorum 1 gun stop her gun farklı bolge calısıyorumm.. 4 tekrar 15 12 10 8 yapıyorum..

benim isteğim hazirana kadar maximum hacim almam icin ne onerirsiniz creatine 1 hafta sona tekrar baslıcam bunun yanında neler kullanıyım tozlar konusunda pek bilgim yok forumu okudum ama kendımle bagdastıramıyorum cunku sankı hepsi yakın seylermıs gibi geliyor..saygılar

19. murix

murix Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    :?: ABİLERİM BEN 19 YAŞINDAYIM 1.87 BOY VAR KİLOM 77 AMA KİLO KALÇAYA TOPLANMIŞ BİÇİMDE KEMİKLER VE KASLAR ÇOK ZAYIF İNCE YAPIM VAR. BODY E BAŞLAYACAĞIM NE YAPMAM GEREKİYOR.HANGİ HORMON YADA MADDEYİ KULLANMALIYIM?CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM...

20. destro

destro Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Hoşgeldin murix,

Öncelikle bu ne acele, ilk 3-4 ay herhangi bir supplement kullanmanı tavsiye etmem. Hormon işine gelince, herhangi bir hormon yada steroid kullanmanı da hiçbir zaman tavsiye etmem. Yeni başlayanlarda vücut düzgün beslenme ve düzenli çalışma ile zaten çok hızlı bir gelişim gösterecektir, öncelikle bu gelişimi gerçekleştir, gelişme yavaşladığı dönemde supplement kullanımını düşünebilirsin. Beslenme kısmına biraz göz atıp, bol protein az yağ, sıfıra yakın şeker tüketimi ile fazla kilolarından kurtulabilirsin.

Sağlıklı Günler...

Sayfayı Paylaş