Yeni Baslayanlara Tavsiyeler

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Deli333 tarafından 9 Temmuz 2004 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 164 üye.
  1. tolgahanozkan

tolgahanozkan Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Sağlık / Antrenör
    Yer:
    Ankara
    Ankara'da XFit diye bir spor salonuna başlamıştım. Batıkent/Çakırlar tarafında. Antrenör eşliğinde çalışacağız dedik ödememizi fln yaptık hemen çalışmalara başlayalım dedik. 1.5 öyle bir antrenman yaptırdıki sonraki 3 gün kollarımı açamayacak hale geldim. Sonrasında spora gitmeye gözüm yimedi doğru dürüst. Neyseki sonrasında farklı bir muhite taşındık ve orada iyi bir hoca ile çalışıyorum. Antrenör gerçekten çok önemli. Düzgün ve disiplinli çalışma ile daha hızlı sonuç alınıyor. Kolay gelsin.

2. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    öncelikle ilk gittiğin günden sonra hamlayıp 3 gün açamaman çok doğal. Yani gitmemen senin hatan. Antrenörünün hatası ise seni ilk başta fazla yormuş olması ama sadece buna bakarak kötü diyemezsin. Ben kendi programımla gittim 5 gün yürüyemedim. Şimdi çok verimli geçiyor yani belki devam etsen daha iyisi olabilirdi.

3. 80osmaniye80

80osmaniye80 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    beyler ben 5 aydır bb yapıyorum. normalde ayakla gögüsü kombinlemiştim. bilegim agrıdığı için ayak bir gün ertesi gün gögüs yaptım ve şuan adım atacak halim kalmadı ayrıca gögüslerde kolu öne getirince adduksiyon diyo geçiyor heralde lifler acaip agrıyor normal midir sizce ?

4. Anil Koc

Anil Koc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba, boyum 169, kilom 55. Yaklaşık bir iki ay önce yüzmeyi bırkatım. Ondan derli toplu sayılır bir vücudum var ancak yüzmeye devam edemeyeceğimden evde dambıl yardımı ile göğüs kaslarımı eritmemek hatta daha da geliştirmek istiyorum. Kaç kilo dambıl almalıyım ve ne tür egzersiz yapmalıyım? Şimdiden önerileriniz için teşekkür ederim.

5. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    ağrıların çok şiddetli değilse ve uzun süredir devam etmiyor, 1 haftadan fazla sürmüyorsa endişelenecek bir şey yok. Eğer seni yerinde durdurmuyor ve uzun zamandır devam ediyorsa doktora görünmelisin.

Evde aletsiz göğüs için yapabileceğin en iyi egzersiz şınav. Zamanla sayıyı artırırsın. Bu durumda sırtına içinde ağırlık olan sırt çantası takarak direnci artırabilirsin.

6. Anil Koc

Anil Koc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Dambıl ve bench ile yapabileceğim bir şey yok mu acaba?

7. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
  8. baradiel46

baradiel46 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhaba arkadaşlar ben geçen ay bb ye başladım 19 yasında 1,77 boyunda 65 kiloyum geçen ay omuzum 103 göğüs 87 sol kol 29,5 sağ kol 28 di bu omuz 108 göğüs 94 olmus sol kol artıs yok sag kol da 29 olmus.Biceps ve triceps gelişimi yawaş mı olur hareketleri düzgün yaptım beslenmeme de dikkat ettim yorumlarınızı bekliyorum

9. hsnsylk

hsnsylk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Peki arkadaşlar vücudun 2-3 ayda bir 1 hafta dinlendirmek gibi bir yöntem var mı uygulanabilir mi ?

10. medsamsun

medsamsun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    iyi günler. ben 30 yaşındayım. 1,5 ay oldu vücut geliştirmeye başlayalı. 1.73 boy 73 kiloyuum. benim sorunum bir türlü ağırlık arttıramıyorum. mesela arka kol çalışırken 15 kgı bile zor yapıyorum. azcık kiloyu arttırayım desem bu sefer de son seti yarıda bırakmak zorunda kalıyorum çünkü gücüm yetmiyor veya hareketleri standartlarına göre yapamıyorum ağırlık fazla geldiği için. hafif olan ağırlıklarda ise su şişesi taşır gibi sanki vakit kaybediyorum. gittiğim spor salonunda ağırlıklar 2,5-5-7,5 diye gidiyor. yapamayınca moralim bozuluyor. setlerin sayısı hep 12-12-12 veya 12-10-8. bu set sayıları neye göre belirleniyor?

11. Katip34

Katip34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    1 aydır spor salonuna gidiyorum ( haftada 6 gün ) kardiyo yapıyorum. 82 kilodan 75e kadar düştüm. Yağlı bir göbeğim varmış şuan body'ye başlamam doğru değilmiş.

Günde 4,5lt su tuketiyorum (1,5 lt sporda)
    sabahları eti form diyet bisküvi 6'li yiyorum
    Her sabah bimden 200 ml süt içiyorum
    Gün içinde 1 avuç sarı leblebi yiyorum.

1 mandalina yiyordum şeker oranı yuksek diye simdilik yemiyorum. Hayatimdan beyaz ekmek ve şekeri çıkardım. Sabahları ac karnına sıcak limonlu su içiyorum. Akşam evde varsa çorba içiyorum yoksa sari leblebi yiyorum.

Ben tahminen ne zaman body'ye başlamaliyim ?

12. Hakan4961

Hakan4961 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Boy kaç ?

13. Katip34

Katip34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    1 80 boy - 75 kilo

14. Hakan4961

Hakan4961 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Beslenmen çok kötü kardeşim verdiğin kilolar hep kastan gitmiştir eğer böyle devam edersen 70 kiloya düşsen de göbek kalır .

15. Katip34

Katip34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    göbeği nasıl yakarım?

16. Hakan4961

Hakan4961 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Protein ağırlıklı beslenirsin yavaş yavaş kilo verip yağ yakarsın başka yolu yok , nereden kilo vereceğin genetikle alakalı , eğer son yağlar kalmışsa ordan gider büyük ihtimal ama dediğim gibi yağ yakman lazım .

Katip34 bunu beğendi.
  17. hyperionnnnn

hyperionnnnn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben 19 yaşında 191 cm , 81 kg civarlarında falanım sorum şu vücut geliştirmeye başlamak istiyorum göğsüm dümdüz denilebilecek kadar düz bir bir şekilde çalışarak nasıl şişirip o alttaki kıvrımı verebilirim? Zor mu olur bu konuda yardımcı olup fikirlerinizi sunarsanız çok sevinirim vücudum vücut geliştirmeye uygun mu? Okuyup cevap verirseniz , yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden herkese çok teşekkür ederim..

18. SAMET555

SAMET555 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar ben 17 yaşındayım 53 kıloyum boyum 1.84 çok zayifim fitnese başlamam gerekiyormu vücudum çok ince duruyor spora başlasam vücudum kendini toplarmi ve kilo alırmıyım 70 kilo civarı olsam yeter üçgen vücut istemiyorum zaten lutfen cevaplarmisiniz forumları hep okudum bilgim var ama birde sizin görüşlerinizi almak istiyorum.

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

19. SAMET555

SAMET555 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ve birazda kamburlugum var oda geçermi spor yaparak

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

20. SAMET555

SAMET555 Üye

Beğenileri: