Yeni Baslayanlara Hertür Tavsiyeler Bekliyorum...

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve kaptanx tarafından 25 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. kaptanx

kaptanx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    istanbul
    Selam arkadaşlar bende yeni üyeyim ancak 2 hafta gibi bir süredir sitedeki yazıları ve yorumları okudum fakat kafam allak bullak oldu,23 yaşında 1.83 boyunda ve 60 kg. ağırlığındayım sizden ricam bb yapmaya nasıl başlamalıyız haftanın kaç günü ne kadar ağırlık yada çalışma şeklimiz olmalı,gıda olarak düzenli bir şekilde başlangıçta almamız gereken ve belirli bir süre sonunda vücuddaki durumlara göre almamız gereken ürünler nelerdir,vitamin,amino ve diğer yardımcı ürünleri ne kadar ne şekilde almalıyız ve çoğunlukla okuduğum kadar herkestede benim gibi kilo alamama problemi var bir moderatörümüzün dediği gibi yavaş yavaş ve kas şeklinde kilo almanın yolları,bb için tavsiye hareketler sayıları ve yapılış şekilleri,şimdi diyeceksinizki bunlar forumda var,evet var ama birsürü başlık altında toplanmış ve insan neyi nasıl yapacağını karıştırıyor çünkü fikir ve tavsiyeler çok karışık geldi en azından spor yapmaya başlangıç ve beslenme şekli hatta günlük öğünler ve öğün dışı yiyecek ve yardımcı malzeme tavsiyeleri nelerdir bunları düzenli okuyup anladığımız halde daha yararlı olacağı kanısındayım ,takdir ise yardımcı olacak herkesin ve moderatörlerindir saygılar...Birde hangi zaman sonra hangi ilac yada kullanılacak vitamin protein yada diğer besinleri tavsiye edersiniz isimler ve bulunabileceği yerler tek amacım benim gibi yeni başlayanların tek başlıkta reçete gibi çalışma planı ve gıda planı olsun,biliyorum reçete kişile göre yapılır ama bunuda şu kilo boy ve vücuttakiler diye açabiliriz teşekkürler..

2. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    disiplinli ve yeterince idman

bol ve temiz beslenme.protein agirlikli

dogru supplementler

yeterince dinlenme

motivasyon

arastirma

ve sabirrrrrr.......

melankolia_sago bunu beğendi.
  3. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında forumda karışıklık, yeni gelen birçok arkadaştan kaynaklanıyor :)
    Herkez gelirgelmez, yeni başlık açıp nasıl kilo alırım? Nasıl kas yaparım diye olaya dalıyor. Aslında yeni açılan başlıkların %90'ının cevabı forumda verilmiş. Biraz zaman ayırıp okunsa çok iyi olacak. Birde her yazılan doğru diye birşeyde yokki, özellikle internettede araştırarak sonuca varılabilir.

Genel hatlarıyla, kilo almak için.

Haftanın 3 günü, 1'er gün arayla bir program yapılır. Pazartesi-Çarşamba-Cuma gb.

Bütün vücut yerine, kas gruplara günlere bölünür.

Örneğin: 1. gün gögüs-pazu
    2 . gün sırt-arka kol
    3. gün omuz-bacak-karın

istenirse 4. gün olarak sadece bacaklar da olabilir. Ama 3 gün bence uygun.

Ancak yeni başlayacak biri için, standart hareketlerden oluşan ve tüm vücudu çalıştıran bir program bir süre yapılmalıdır.

Tekrar ve setlere gelince; 3X6 3X8 yapılabilir. Burada kişinin durumu da çok önemli. Büyük kas grupları için 4 sette yapılabilir. Bunu bir süre sonra kişi kendisi kara verebilir.

Az tekrar- fazla kilo ile çalışma işin sırrı :)

En önemlisi ise, iyi beslenme. Protein,karbonhidrat,vitamin yeterli derecede almak. Düzgün ve doğru ek besinler kullanmak...

Aslında bu sporda kesin birşeyde yok, zaten birkaç aydan sonra kendin programını yazar hala gelirsin. Bazı konularda nettende yardım alırsın.

Sonuç olarak, bu yazdıklarım ve daha fazlası forumda zatan var. Ama hala bulamadım dersen, tekrar yazarız bildiklerimizi.

melankolia_sago bunu beğendi.
  4. newguy

newguy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herkese merhaba ben yeni üye oldum ve bu spora yeni basliyorum boyum 183 kilom 73 yasım 23 hacim kazanmak için (biraz sabırsızım hızlı olmasını dilerim) yazdıklarınızdan anladıgım kadarıyla halo +vapor kullanmak en iyisi bunların uzerine amino asit kullansam sorun olur mu ve bu maddelerın tam olarak isimlerini yazmanızı rica ederim benı bu konuda aydınlatırsanız cok sevinirim
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

5. melankolia_sago

melankolia_sago Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Evet anlaşılan çok sabırsızsın her başlığa yorum yazmışsın gereksiz yere.

Bu arada ALPEREN bir şey soracağım az tekrar çok kilo hacim için sır demişsin herhalde ama bir şeyi merak ediyorum mesela neye göre ağırlık alacağız yani 5kg çok ağırlık olabilir başkasına bu ona hacim verir değil mi?

Sayfayı Paylaş