Yeni Baslayan Birine Tavsiye

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve skyres tarafından 11 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. skyres

skyres Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    1999 Aralik dogumluyum gecen sene tye kadar asiri kiloluydum yaklasik 1.70 boyunda 120 kg civari biseydim baskete tekrar basladim yazin bayagi ugrastim suan 85ile 88 kg arasinda gidip geliyorum ve 1.81 boyundayim 2.5 aydir fitness yapiyorum bolgesel gecicem haftada 3 yada 4 gun agirlik vuruyorum ders calisiyorum birazda baskete agirlik veriyorum bu kadar zaman kaliyor suanda vucudumun yag orani %16 gibi bisey normal sartlarda ort fakat daha hizli olmam gerekiyor ve yag oranimi %8 %7 civarina indirmem lazim kas kutlemide bu sirada arttirmam lazim fakat biraz zor oluyor yememe dikkat etmeme ragmen vucut gec cevap veriyor gibi hissediyorum asiri hizli kilo verdigimden sarkma oldu bel cevresinde yaglanma var l-carnatine kullanmayi planliyorum ne yapabilirim tavsiye verebilcek varmi

2. sametoprakci

sametoprakci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Muhasebe - uzaktan eğitim
    Yer:
    İstanbul
    İdmanlarını Süperset yapmayı dene seni daha çevik ve daha sıkı bi vücuda kavuşturucaktır. Ama İlk kural bunları yaparken nasıl beslendiğindir. unutma sen ne yersen vücudun onu yansıtır.

Ekli Dosyalar:

3. skyres

skyres Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Beslenmeme bayagi dikkat ediyorum protein agirlikli bir program hazirlattim diyetisyene gayet iyi bence bilemedim :)

4. sametoprakci

sametoprakci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Ah Şu diyetisyenler :)

5. skyres

skyres Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Anlamadim bir hatami yaptim ?

6. sametoprakci

sametoprakci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Hata yapmadın ama diyetisyen diyetine uyma taraftarı değilim bi spor hocasından destek al gelişmene daha iyi yardımcı olacaktır.

7. skyres

skyres Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Gittigim salondaki trainer diyetisyene git dedi o yuzden o konuda yardimci olabilirmisin birde karnitin hakkinda pek bi bilgim yok ise yariyormu cidden ?

8. sametoprakci

sametoprakci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle gitmemen gereken o trainermiş demek ki. Diyetisyenler nasıl bir diyet yapman gerektiğini tam anlamıyla bilmez sana proteini düşürmen gerektiğini vs yalandan fısıldarlar dediğim gibi iyi bir hoca ve seninle ilgilenecek kişi bulman gerek. L karnitin hiç kullanmadım ve kimseyede kullandırtmadım sadece psikolij olarak içtiğin zaman yağ yaktığın gibi düşünceye giriyorsun, zararı yok almak istersen yinede kullanabilirsin.

9. M.Ege

M.Ege Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Karnitin yağ yakmaz yağ yakımı sürecini hızlandırır daha çabuk yağ yakarsın tabii beslenmen iyi değilse o da bir işe yaramaz. Ayrıyetten tabii ki etkili. Etkisi olmasa onca sporcu bu ürünlere para vermez. L-karnitin yerine termojenik ürünlere yönel onları araştır. Daha çok işini görür amacın yağ yakımıysa.

10. skyres

skyres Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    O zaman once trainer degistirerek basliyorum sonrasinda super set filan ayarlaticam ardindan karnitin alicam fazla kullanma taraftari degilim ama sabrim azaliyor :) termojenik urunler tam olarak nedir bir zarari fln varmi biraktiginda bisey olurmu baska yapabilecegim verebileceginiz tavsiye varmi ozellikle su bel konusunda

11. sametoprakci

sametoprakci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    termojenik yağ yakıcılar metabolizmayı hızlandırır daha fazla yağ yakmanı destekler. ölçülü kullandığın zaman hiç bir sorun olmaz ama herşeyi fazlasından çok yaparsan ne olursa olsun zararı olur dediğimiz gibi ilk işimiz sağlık olmalı düzenli kullanman yağ yakımını hızladırıcaktır.

Forumda sosyal medya hesabı paylaşımı yasaktır!
    Üye bu mesajı nedeniyle 5 ceza puanı almıştır.

Son düzenleyen: Moderatör: 11 Mayıs 2016
  12. M.Ege

M.Ege Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Termojenik yağ yakıcılar isminden de anlaşılacağı üzere vücut ısısını artırarak Metabolizmayı hızlandırırlar. Yani oturduğun yerde vücudun daha çok kalori tüketir ve ısı üretir. Daha çok kalori yaktığın için gün içinde yağ yakımın da aynı orantıda hızlanır. Yağ asitlerini mitokondriye ulaştırıp yakılmalarını kolaylaştırır. İştahı azaltır vs. Bu saydıklarım herkeste görülecek diye bir şey yok, ortalamaya bakılarak bu etkiler söyleniyor. İçerisinde doğal maddeler var. Kafein, yeşil çay, turunç özü, kavrulmamış kahve çekirdeği, karnitin bu maddelerden birkaçı. Hatırlayamadıklarım var birkaç tane. Yan etkileri günlük dozajından fazla kullanıldığında bulantı, ishal gibi durumlara yol açabilir tabi.

13. skyres

skyres Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Anladim cok sagolun kafamdaki bir suru soruya cevap buldum sametoprakci belki garip gelebilir ama instagram kullanmiyorum baska bir platformdan ulasabilirmiyim ?

14. M.Ege

M.Ege Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Bu arada forumda sosyal medya paylaşımı yasak diye biliyorum. Sitede konuşma bölümü var.

Sayfayı Paylaş