Yeni basladim sorularim var

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Kx tarafından 21 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Kx

Kx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    IyI aksamlar forum ailesi, ben foruma yeni uye oldum..

Body sporuna da , baslayali 15 gun oldu, ve bildiginiz uzere bir spor yapmadan once ne olursa olsun bilenlere danismak gerektigini dusunuyorum...Ve bu benm 20 senelk hayatimda ilk spor yapisim..

Yardimci olabiliseniz bir kac sorum olacak ;

Spora yeni basladim ve beni oldukca rahatsiz eden bir gobegm var, gobegimi eritmek icin agirlik calismasindan cok kardiyomu etkilidir ? 15 gundur kardiyo yapmama ragmen cok bir faydasini goremedm, belki cok sabirsizim ama dedigim gibi yeniyim bu sporda.

2 inci olarak beslenmeme biraz daha dikkat etmekle beraber, kola gibi sekerli maddeleri de minimuma indirmis durumdayim, ancak yemegmden odun vermek istemiyorum, bana soylenen yemegime dikkat edip onceligin yag yakmak oldugu idi.Bu nedenle yazilan programda her agirlik calismamin 2 set olacagi soylendi..Sizce erkenden vucudumu gelistirebilmek icin agirliklarla daha fazla zaman gecirmem bir sorun olustururmu ?

3 , yeni uye olarak ne yaparsam daha hizli verim alirim ?

4 ,bir arkadasim body i birakms olmasina ragmen omuz ve gogus boyutu hala kalipli duruyor, bende sporu biraksam bile kalibimdan birsey kaybetmiycek duzeye ne zama gelirim ( ben soyle biliyorul onlar kas degil cogunluka yag ancak kalip goruntu olarak duruyor, belkide yanls biliyorumdr ) yani kisaca sarkma olmaz ?

5 el bilegilin tam uzerinde ganglion kisti denilen bir sivi var, yillardirolan birsey , doktor zorlamaktan oldugunu soyledi ve gerekli ameliyatin benim icin zararli oldugunu soyledi, bu benm bu konuda ilerlememi etkilermi ?

6 body sporuyla beraber boks gibi sporlar yardimci olurmu

Belki bu sorularin hepsi sorulmustur ancak forumu arastiracak vaktim cok yok o nedenle cevaplarsaniz sevinirim

iyi forumlar

2. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Burda cevap bekleyecegin sürede bilgilenirdin ewet konuların hepsi forumda fazlasıyla var.
    Başarılar.

3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Öncelikle sitemize hoşgeldin ,
    -Evet göbeği eritmene cardio , ağırlık antremanından daha fazla yardımcı olur ama ağırlık antremanındada yağ yakımı oluyor.
    -Erkenden vücudu geliştirmek diye birşey yok :( ağırlıklarla daha fazla zaman geçirmene felan gerek yok dostum , antremanlarını kaçırma , beslenme programını güzel ayarla , dinlenmene dikkat et.Başka birşey yapmana gerek yok.
    -Yeni üye olarak sitedeki genel başlıkları okursan verim alırsın ve arama motorundan kafanı karıştıran herşeyi araştırırsan iyi olur bence.Mesela geceleri yatmadan birşey yememelisin bunu beslenme kısmından öğrenmiştim , gece yatmadan 3 saat önce katı tüketimini bırakıyorum.
    -Antremanı bırakırsan sarkma diye birşey olmuyor , ama hafif hafif antreman günlerini azaltarak bırakman sarkmama konusunda yardımcı olabilir.Sporu bırakmış bir kişide , bırakmamış haline benzer omuz ve göğüs olması imkansız.Tabi bırakmasından 1-2 hafta geçmişse öyle hemen salmaz kendini kaslar.
    -Tanımsız.
    -Body sporu ile beraber boks seni biraz fazla yorgun hissetmeni sağlar , ayrıca ikisini beraber götürebilecek tempoya gelene kadar dediğim gibi yorgunluk devam eder , ama istersen ikisinide yaparsın ama , boksun bodye yararı nasıl olur dersen beyaz kasların çalışır ve düzenli yorucu hareketler yapıldığı için onun antremanları kardiyo niteliğinde geçer.

4. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-baslayanlara-tavsiyeler-t16.html

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlar-n-merak-t8675.html

Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Arama Kelimeleri : yeni başlayan, tavsiye

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum Kuralları okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

mr_dblue bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş