yeni basladım 3 ayım var programıma yorum ve yardımlarınız....(acil)

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve techbody tarafından 31 Mart 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. techbody

techbody Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm arkadaslar üyeliğim yeni sayılır ve çok güzel bilgiler var sitede hergün giriyorum karıstırıyorum okuyorum
    vücudum hakkında önemli şeyler ögreniyorum.siteye üye olma amacım da yapmak istediğim vücut hakkında bilgi almak
    ayrıca sporada yeni basladım ve sonda size programımı yazacagım eleştrileriniz yardımlarınıza cok ihtiyacım var .
    bu arada resiemlri cektim ama kart okuyucum bozuk oldugu için koyamıyorum en kısa zamanda koyucam ama önce vücudumu anlatiim...
    18 yasını yeni bitirmiş biriyim vücudum öle ince deil hafif etli ve yaglıyımdır galiba mesomorph dediğimiz vücut yapısında
    kollarımve bacaklarım iyi durumdadır aynı yastaki biçok arkadasıma göre göğüslerim öle iyide deil kötüde deil bnm en büyük sorunum karın bölgesi
    geçtiğimiz 2007 eylül ayında tatil dönüşü aldıgım kilolardan dolayı karnım fena oldu,yaglar sadece karın bölgesinde toplandı
    ve hafif simidim var su anda tam o göbek deliği ve altı yaza 3 ayım kaldı (temmuz ayında yazlıga gidicem de)
    ve ben bu 3 ay içinde vücudumu elimden geldiğince sıkılaştırarark karın bölgemdeki sorunu çözerek yaza süper sekilde girmek istedigim için spor salonuna yazıldım
    3 aylık anlaşma yaptık ve gecen hafta basladım .ölçülerimi ve programımı altta yazıcam .

*bnm istediğim vücut öle şişkin kaslı kalıplı deil ben belimi inceltmek istiyorum ve karın kaslarımın görnmesini istiyorum aynen avatarımdaki gibi
    karın kaslarımın öle belirgin olmasını istiyorum onun dısında göğüs kollar falan biraz karını destekleyici olsa yeter bana .

NOT= aldıgım kiloda 4 5 kilodur en fazla çünkü yazın kendimi biliğim kdrıyla 63 64 kiloydum ben karnım cıkık deildiama işte o 4 5 kilo tam karın bölgemde
    kaldı.

Ölçülerim: KOL=32.5 BEL=87 GÖĞÜS=93 BOY=167 KG=68

Baslangıc 5 dk.hafiftempolu 10 dakka yüksek tempolu koşu,
    sonra kendimce ısınıyorum (kollar ,bacalra filan)

SET / TEKRAR / KG.

bench press 3/10/30
    butterfly 3/10/25
    rowing machine 3/10/30
    pull down 3/10/30
    dumbell lestrol raises 3/10/2-4
    leg press 3/10/60
    dumbell curl 3/10/6-8
    cable curl 3/10/25
    triceps extation 3/10/4

yine sonunda 15 dk. koşu 5 dk.airwalker 2 dk. twist
    ve son olarak abdomen bölge max. yapabildiğim kadar

bunu her gittiğim gün yapıyorum haftanın 4 günü salona cok yakın oldugum için gidicem demiştim kendime hatta 5 gün bile gitmeyi düşünüyodum
    ama ilk 4 günden sonra bu cumartesi ve pazar çok agrılarım oldu fakat ben oraya karın kaslarım için ve karnımı sekle sokmak için gitti
    ama karın kaslarım harici heryerim agrıdı hala su anda agrıyor. vücudumu cok yordugu kesin ama bari karnımıda yormuş olsaydım diorum
    sizce naapmalıyım hocayla bu hafta ztn kesin konusucam dicem hoca karın dedim onun haricinde heryer agrıdı,
    ayrıca ben ilk gün konusurken kilo vermek istiyorum dedim su karını önce halledelim dedim sonrada vücuda odaklanırız yaza kdr dedim
    benden kilo vermek için basvurmama ragmen hiç yag ölçümü falan yapılmadı onuda sorucam bu hafta içi hocayla konusurken .

neyse arkadaslar yardım ederseniz çok sevinirim 3 ay içinde kısaca karnı halledip vücudu sıkılaştırmak istiyorum
    sonra tatil dönüşü tekrar devam edip vücudumdaki sorunları tamamen ortadan kaldırmak istiyorum ama işte bu önümdeki 3 ay içinde
    bu istediklerimi nasıl yapabilirim FLEXoR hocamızın verdiği baslangıc programıyla bu mükünmüdür flexor hocam cevabını bekliyorum.
    salı gününe kdr yazdıklarınız bnm için cok önemli çünkü salı günü hocayla konusmayı planlıyorum. yorumlarınıza yardımlarınıza şimdiden teşekkürler.

*resimlerimi koyamadıgım için birde burda açiim dedim konuyu *

2. techbody

techbody Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    saolun yani cok yardımcı oldunuz saolun valla

3. ulasmen

ulasmen Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    veteriner fakültesi öğrencisi
    tech body forum kurallarını okumanı tavsiye ederim forum kuralı 4:2. baskı yapmayın yazıyor
    beklemelisin muhakkak cevap gelecektir bu 2. baskından dolayı muhtemelen baslıgın kılıtlenecektir yada silinecektir

4. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli
    resimleri koyar sandaha güzel yorum yapılır.
    programın fena değil.zaten başlangıç programını incelemişsindir.
    ordan kıyaslama yapabilirsin.
    yeni başlayanlar bölününde genel olarak antreman,beslenme ve dinlenme prensipleri ele alınmış durumda.
    bu spor uzun vadeli bi spor.
    o yüzden 3 ayda fazla gelişme bekleme,
    değişimi görürsün ama uzun vadede ancak gerçek değişimleri anlarsın.
    neyse,konuya gelirsek,3 ayda göbekten kurtulabilirsin ama azim lazım.
    yani düzenli besleneceksin,sıkı antreman yapacaksın.
    3 ay kısa süre,hem kas yapıp hem yağ yakmak zor bu sürede,özellikle yeni başlayan biri için.
    o yüzden senin önceliğin yağ yakmak olacak,kardiyoya ve karın antremanlarına ağırlık ver.
    diğerlerini de aksatma tabi.
    daha yazacak çok şey var ama forumu okuyup karıştırp kendin okuman öğrenmen lazım

5. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- - öncelik hakkı ihlali

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş