Yeni başlayanlarda Supplement (protein,aminoasit vs) kullanımı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve FleXoR tarafından 6 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 555 üye.
  1. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    bence cevap verecek ürün karbonhidrat protein komplexsi ürünlerdir

SunwooD bunu beğendi.
  2. fireboy777

fireboy777 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    son soruyu bende merak ettim cevap yok mu _?

3. fireboy777

fireboy777 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yukarda bir karısıklık olmus verdigim cvpta kusura bakmayın arkadaslar.
    flexor hocam bende yeni basladim daha bir hafta falan oldu yaklasık 3 ay sonra dediginiz gibi supplement kullanmaya baslamak istiyorum
    amacim kazanabildigim kadar hacim kazanmak yani dengeli bir şekilde kilo almak istiyorum.weight gainer in yanında creatin glutamine veya başka ne kullanmalıyım ya da kullanmalı mıyım kullanırsam bi faydasi olur mu yoksa bosa mı gider ?
    tesekkurler

4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Bu şekilde ezbere bilgi vermek istemiyorum kullanım şekli ve çoğunluğunu besin durumu antreman şiddeti ve sosyal yaşamınız belirler.

ben müecin değilim

5. tifosi

tifosi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar bende aranıza yeni katıldım. 2 senedir vücut geliştirme yapıyorum herhangi bir takviye almadan protein amino vb gibi.. ama artık takviye almaya karar verdim ne kullanmalıyım amino asit mi proteinmi veya sizin önereceğiniz bir şey varmı. Resmim aşağıddaki linkte

http://img515.imageshack.us/img515/5517/03122007915ddddry1.jpg

20 yaşındayım 70 kiloyum boy 1.80

6. anfanger

anfanger Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ..

merhaba arkadaslar benim ufak bir sorum olucak.....biraz ozel o yuzden mesaj atma geregi duydum....1.78 boyunda ilk ay ben 71.1 kiloydum su an 68.3 um 1 aydir duzenli olarak spor yapiyorum
    her antremandan once mekik +yanmekik+alt gobek calisiorm+

1.gun gogus idman + cardio(cikmadan 20 dakka kosu)
    2.gun kollar+ cardio
    3.gun omuz + cardio
    4.gun sirt+cardio
    5.gun kucuk tekrarlar+cardio
    6. ve 7. gun bos

genelde gobekte toplanan bir kilom var baska hic biyerde yok. haftanin bes gunu duzenli cardio ve body yapiyorum belli bir seviyeye geldim..oncedende spor yapip birakmistim artik duzenli yapmaya karar verenlerdenim hic birakmiyacagim....benim sorum su

protein tozu falan hic kullanmadim ama kullanmam gerekiyor bi arkadasim icinde toplam buyuk bi kutu tam adini bilmiormda protein orani cok yuksek yag dusuk su an ben bunu spora baslamamin 1. ayinda baslarsam gobek erimem durur mu nasi etkiler acaba kilo mu alirim merak ediyorum cok cevaplarsaniz sevinirim iyi calismalar forumu bastan assagi okumaya calistim arama yaptim ama bunun gibi sorular var cevaplari tatmin edici degil ben yeni baslayanim arkadaslar cevap aramak istiyorum 3 saatim yok hepsini okuyup anlayacak lütfen final dönemindeyim yardimci olursaniz sevinirim ...forumda okudugum kas erime olayi faln besin takviyesi almiyorum ama ozen gosteriyorum muzlu süt 2 tane yumurta ara ögunler et hepsi tamam ama bazi arkadaslarim cok ciliz oldugumu soyluyor ama sadece gobekte toplanmis yaglarim var gelismeye az az basladim arkadaslarin dedigi gibi gobek erimis kas cikmis olai degil sadec ben farkedebiliyorum ayni zamanda az cok tekrar degil kendimi zorluyorum ama bir arkadasim protein almadan olmayacagini soyledi bende bu gobegi yaza kadar vermeyi dusunuorm cok ciddi olucak da..ama iste cok kararsizim hem boyle kas erimesi denmis beslenme cok onemli denmis koktum acikcasi bosuna mi calisiorm die bide kaslar gitmesin iyi calismalar takip edicem lütfen bilenlerden bbilgi istiyorum

7. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    hem 1 aydır yapıyorum diyorsunuz hemde protein kullanmam gerek diyorsunuz forumu biraz okuyunuz bu kadar aceleci olmayınız kaslar aceleye gelmez

Not: Bu saatten sonra ö.m atmayınız sadece yönetimden gelen ö.m lere bakacağım bir kaç yıl önce atılan ö.m lere bakıyordum çünkü olmayan şeyleri buluyordunuz şuan site benim bilgimden onun bilgisindende kat kat üstün durumda şuan site herşeyi karşılayacak düzeyde olduğundan ö.m kabul etmiyorum

Son düzenleme: 4 Şubat 2008
  8. DİGİMAX

DİGİMAX Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İNTERNET CAFE
    Yer:
    SAMSUN
    optimum whey yerine isole aldım cretinede prolab aldım ve büyük hata yaptım sanırım..şimdi aminio asit almayı düşünüyorum.kafam çok karışık...bi kasapta işemi başlasam acaba..duh

9. flyinggentleman

flyinggentleman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam ben 17 yaşındayım ve 78 kiloyum.Muay thai(tayland boksu) sporuyla ilgileniyorum.Yaklaşık 4-5 aydır da düzenli olarak az ağırlıklarla çok tekrarlı ağırlık kaldırıyorum yumrukların vs. kuvvetlenmesi ancak aynı zamanda da kasların kısalmaması için.Son zamanlarda kollarımın gelişeceğine biraz da kilo vermem yüzünden olsa gerek kollarımın biraz eridiğini gözlemledim.Malumunuz okul,ders bu koşuşturmanın içinde düzenli beslenemiyorum ve çok zararlı olmamak kaydıyla ek besin maddesi almayı düşünüyorum.Antrenmanlarımız da oldukça yorucu geçiyor özellikle kondisyon geliştirme içerikli olanlar.
    Bana ne önerebilirsiniz?

Şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleme: 8 Şubat 2008
  10. tifosi

tifosi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben hala cevap alamadım ilginize teşekkürler

11. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    forumda arama yapınız..çok konuşulmuş konular bunlar

12. cenksoydan

cenksoydan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar, 8 ay düzenli haftada 4 kez olmak üzere vücut geliştirmeye gittim ve hiç bir supplement kullanmadım. Kaslarda gerileme ve halsizlik başlıyınca 2 ay ara verip başka bir spor salonunda tekrar bu spora başladım. Şimdi yeni hocam bana ilk olarak gıdalarımı tam almadığımı ve zayıf olduğum teşhisini koydu. :) Gain Fast 3100, amino asit, ve onion nutrition creatine complexs aldırdı. Haftada 3 kez 2 saatten spor yapıyorum. Spor günleri akşam yemeği kesinllikle yemiyorum,yiyemiyorum zamanım olmuyor... Spordan sonrada kalbi yormamak maksadıyla sonra yemek yemiyorum sadece meyve... Spor günleri sabah 2 su bardağına 2 ölçek gain fast içiyorum. Spordan yarım saat önce gene aynı ve yatmadan önce de aynı şekilde kullanmak üzere günde 6 bardak içiyorum. Artı spordan önce amino 2222 den 3 tane, spor sonrasıda 3 tane içiyorum. Şimdi birde creatine complex içicem gün içinde. Sizce hoca abartmışmı ya bi zararı var mı bunların ? Ölçülerim boy 1.82, kilo 75, kol 34, omuz 117, bel 83. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

13. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Çok yenisiniz ve bilgisiz olduğunuzdan hocanız habire önermiş sizde denileni yapmışsınız tam olarak gıda alamıyorsanız gain fast önermesi yerinde ve yeterli taki 6-8 aylık olana kadar ondan sonra sizin isteğiniz doğrultusunda vereceği antreman şiddetini karşılayacak supplement önerebilir.

cenksoydan bunu beğendi.
  14. Bhd1R

Bhd1R Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1 Yıldır bu sporu yapıyorum ama Supplement kullanmaya başlayalı 3 hafta oldu. Bu nedenle bu konuda çok bilgisiz görüyorum kendimi. Kulaktan dolma bilgilerle hareket etmek istemiyorum. Aklıma takılan birkaç soru var.

ON whey protein ve ON amino 2222 var elimde. Buna ek olarak Gainer almam gereksizmi olur??

Birde proteinler bölümünde sormustum off günlerde protein almamız gerekirmi diye. Alınması lazım denmişti. Ben sabahları alıyorum. Birde akşamlarıda yatmadan içsem bir yan etkisi olurmu?

Son düzenleme: 17 Şubat 2008
  15. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    whey ve gainer kullanımları forumda mevcut..
    gainer alıp almamak nasıl kilo almak istediğinize ve günlük karbonhidrat alımınızın yeterliliğine bağlı..

ayrıca whey'i
    akşamları yatmadan içebilirsiniz..içinde zaten..

FleXoR ve Bhd1R bunu beğendi.
  16. ittir_kaktır

ittir_kaktır Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar,
    forumu nerdeyse 6 aydır detaylı bir şekilde okuyorum. Bir çok konu hakkında bilgi sahibi oldum. Daha önceden de bir kaç kere sorularım olmuştu. Bu nedenle emeği geçen herkeze teşekürler. Toplamda 4 ay sürede haftada 2-3 kere olmak üzere salona gittim. Kilo verme ve sonrasında kas alma planıyla 4 ay sonunda 5 kilo yağ verip 4 kilo kas aldım (bunu yaptğımız ölçümler sonucundan biliyorum). yaklaşık 2 ay boyunca salona gidemedim ama haftalık spor aktivitemi (basketbol ve sosyal latin danslar) bırakmadım. uzun yıllar profesyönel olarak sporla da uğraştım. Bu hafta başı itibari ile tekrar salona başladım. Forumdan öğrendiklerim ve oradaki hocamın yardımıyla hardline amino 3000 ve Hardline Creapure Kapsül aldım. Kendimi 6 aylık bir çalışma periyoduna sokmak istiyorum. Haftada 3 kere kesinlikle salona gitmeyi düşünüyorum. Yine haftada 1 veya 2 kere basketbol oynamayı planlıyorum. Hocalarımıza sormak istiyorum sizce supplement kullamamın zamanı gelmişmidir? Eğer evet ise doğru supplementleri almışmıyım?
    Beslenme ile ilgili herhangi bir sorunum yada düzensizliğim yok. Amacım 6 ay sonunda hem fit (yağ oranı %8'in altına inmiş) hemde nispeten kaslı bir yapıya sahip olmak.
    teşekkürler.

17. mert küçük

mert küçük Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaklaşık 3 ayı geçkin bir süredir bb yapıyorum.kardio we bb hergün birlikte yapıyorum.günde 2 bölge çalışıyorum.boyum 1.74 civarı ve kilom 75 ..göbek we bel ve göğüs bölgemde çirkin duracak kadar yağlanma war..uzun zmandır forumu takip ediyorum we bir fat burner almaya karar verdim büyük ihtimal animal cuts alacağım..bunu salonumdaki hocam ilede konuşacağım fakat birden fazla görüş almak istediğim için siz değerli stafflarımızada soruyorum.sizce uygunmudur ?

bu arada tam olarak diet yapmasamda yeme içmeme we uyku düzenime dikkat etmeye çalışıyorum..

saygılarla...

18. mertpolat

mertpolat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar ben 1.85 boyunda 78 kiloyum vucudum hafif yaglı 3.ayımın ilk haftasına başladım karbonhidratı azaltmaya basladım son 2 hafta , kas yapılanması icin supplement kullanmayı dusunuyorum.Amino asit veya protein tozu . Kullanımı daha kolay oldugundan amino asiti kullanıcam sizce iyi bir secimmi?

19. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    çok fazla karb.içermeyen bir whey protein tozunu tercih edebilirsiniz

20. gogogokhan

gogogokhan Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Finans
    Yer:
    İstanbul
    Geçen hafta ids multi-pro whey aldım antremandan 1 saat yada yarım saat önce 1 ölçek antremandan yarım saat sonrada 1 ölçek sütle beraber içiyorum, bugün de prolab creatin aldım 1 hafta yükleme süresi varmış günde 3 öğün 1 çay kaşığı 1 hafta böyle devam sonra günde bir çay kaşığı alacağım ama antremandan öncemi yoksa antremandan sonra mı almam lazım?

Sayfayı Paylaş