Yeni başlayanlarda Supplement (protein,aminoasit vs) kullanımı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve FleXoR tarafından 6 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 555 üye.
  1. Turkish Geneticks

Turkish Geneticks Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikler herkeze merhaba , şuan yaşım 16 , boyum 1.81 kg 70 , çocukluğmdan beri sporla uğraşıyorum ağırlıkla uğraşmadım tabi. ::) işte bodye başlayalı 3 hafta oldu düzenli spor ve beslenmem var içki sigara alkol yok. Alt yapı var 2,5 ,3. aya etkisini görürmüyüm? ve boyum daha uzarmı ?(kandiliniz mübarek olsun)

2. Avniyigit

Avniyigit Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Saol kardeşim seninde mübarek olsun. Beslenmeni düzgün yapar antrenmalarını aksatmaz ve duzgun yaparsan 2.5 3 ayda değişimi muhakkak görürsün . Boy konusuna gelirsek valla bn spora gitmeden once duzgun beslenmezdim spora baslayinca duzgun beslenmeye de basladim haliyle boyumda uzadı snnde uzar yani dert etme .

3. FıratYavuz

FıratYavuz Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba ben vg de 4.ayıma giricem 19 yaşındayım 1.80 boy 73 kiloyum şuanda carnivor protein tozu kullanmaya başladım yanına bcaa düşünüyorum. Scı mx kullanan arkadaşlar varsa görüşlerini almak istiyorum

4. u.ozdemir821@gmail

u.ozdemir821@gmail Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam merhaba ben yeni katıldım aranıza sorum şu ben haftada 2 gün yakın dövüş sporuna gidiyorum aynı zamanda haftada 3 gün evde bir çift dambil setim ve ayarlanabilir mekik sehpam ile fitness yapıyorum 1 gün yapıyorum diğer gün dinleniyorum. Ben et yemeyen biriyim ve beslenmem çok iyi sayılmaz sadece tek dikkat ettiğim her sabah kayısı kıvamında 2 büyük boy yumurta yemek asla atlamam bunu.fitnessdan hemen önce 1 tüp 3000mg yazan keratin ler var onlardan alıyorum fitnes bitiminde ise 1 porsiyon whey protein tozu alıyorum.sorum şu gerekli proteini besinler ile kasılayamadigim halde bu keratin ve protein tozunu kullanmam sakıncalımi yani yanlışmı yapıyorum.
    Eğer doğru ise tam olarak ne yapmalıyım ve dinlenme günlerimde protein tozu almam gerekiyormu? bir yandan göbek ve bel eritmek için uğraşıyorum saygılar.

5. dogru001

dogru001 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam merhaba. Ben düzenli olarak spor salonlarına gidemiyorum. 2 ay gidip 3-4 ay ara vermem gerekiyor fakat bu süre zarflarında evde şınav, mekik damble hareketleri falan yapıyorum. Son 6 aydır işe başladığımdan gidemiyordum şimdi tekrardan başladım fakat beslenmemde problem var. İş gereği öğlen 12 de yemek yiyip akşam 19 a kadar atıştırmalık dışında net bir öğün yiyemiyorum. Ve direk spora gidiyorum. Spor dönüşünde sağlam yiyorum. Fakat bu boşluğu nasıl dolduracağımı bulamadım.
    Bu başluğu herhangi bir Supplement ile doldurabilir miyim.
    Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

6. Steven Gerrard

Steven Gerrard Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese merhabalar. Uzun süredir forumda birçok konuyu okudum. Kendime bi çalışma ve beslenme programı oluşturmaya çalışıyorum. Fikirlerinizi almak istedim. 19 yaşındayım. 7-14 yaşlarım arası futbol oynadım sürekli. Daha sonra bırakmak zorunda kaldım 3 yıl önce 3 ay boyunca fitness yapıp istediğim vücuda ulaştım sonra üniversite sınavı vs. bırakmak zorunda kaldım şartlar gereği. 1 yıl o vücudumu biraz kayıpla evde çalışarak korudum. En son 9 ay önce 1.5 ay kadar fitness yaptım vücudum kendini toparladı. Sorum ise şu bu ay sonunda tekrar başlayıp uzun süre yapmayı düşünüyorum. Bu kez supplement kullanarak. (Antrenman sonrası hardline whey 3 matrix, gece yatarken optimum casein) Sizce spor geçmişimden ötürü 3 haftalık adaptasyon döneminden sonra başlamam doğru olur mu yoksa min 2 ay beklemeli miyim? Ya da adaptasyon döneminde de kullanmalı mıyım? Supplement kullanma isteğim üniversite öğrencisi olduğum için beslenmemi tam olarak ayarlayamayacağım bu sebepten daha hızlı gelişim göstermek istiyorum, amacım daha fit bi vücuda sahip olup onu korumak. Şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar

7. teyfik

teyfik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Whey 3 matrix dedi Whey 3 matrix dedi kreatin monoya dikkat. Ant. Öncesi al bence onu kreatin bi işe yarasın, üzerinde yazan şekilde uzun süre kullanırsan karaciğer yorgunluğu yapıyor. Optimum Whey aldım günde 3 kapak kullandim yine de Whey 3 matrixdeki gibi tahlil sonuçlarını etkilemedi. Kreatin fazla alınmamalı kompleks ürün olduğu için ayiramiyosun da proteinle içmek durumunda kalıyorsun.

8. Steven Gerrard

Steven Gerrard Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Çok teşekkür ederim bilgi için ben de optimumla hardlinenın bu ürünü arasında kalmıştım. Dikkate alıcam, peki durumum hakkında başlangıçta kullanmamı önerir misin?

9. teyfik

teyfik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Protein ihtiyacın illa ki olacak kilonun 2 katı gram cinsinden protein alamadığın zamanlarda başlarsın. Bazıları önermiyor başlangıçta ama ihtiyac bu. Yeterli karbonhidrat almazsan ya da uykunu düzenli tutmazsan uyku zamanı kan şekerin yüksek olursa yine gelisememe ihtimalin var. Protein tozu forma sokmuyor protein ihtiyacını gideriyor. Growth hormon düzenli beslenme düzenli antrenman ve uyku bence önemli olan.

10. Steven Gerrard

Steven Gerrard Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkür ederim desteğin için, ben de spor geçmişime güvenip adaptasyon döneminde de kullanmayı düşünüyodum, muhtemelen optimum kullanırım bu önerilerden sonra çünkü beslenmem eksik kalıyo, uyku ve idmanlarıma da zaten dikkat edicem, yardımların için teşekkürler tekrardan iyi çalışmalar

11. AnimalPowers

AnimalPowers Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar ben daha önce 6 aylık bir bodybuilding ve 8 yıllık çeşitli spor geçmişine sahibim. 2 yıl önce motivasyonumu kaybedip sporu tamamen bıraktım. Tabi ki haliyle vücudum deforme oldu. 3 aydır yeniden body yapmaya başladım başlangıçta herşey iyiydi fakat son bir aydır büyüme hızım yarı yarıya düştü ayrıca üst bölgem ve bacaklarımdaki gelişme çok hızlı ve iyi bir şekilde giderken karın bölgesi ve simit bölgesi beni çok üzüyor.Gittiğim salon hocası çok fazla ilgilenmiyor sizce besin takviyesi almalı mıyım daha önce hiç bu tarz takviye ürün kullanmadım.

12. ZeaScott

ZeaScott Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar ben ilk defa supplement kullanacagim hacimlenmek kaliplanmak ve kilo almak istiyorum sizce protein tozunun kreatinmi yoksa gainermi almalıyım ?

13. balkeseat93

balkeseat93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar spora yeni başladım 2 ay oldu 63 kiloyum kilo almak ve kas yapmak istiyorum tavsiye edeceğiniz bir takviye toz var mıdır? ve hangi ölçekte nasıl kullanılmalıdır? Lütfen yazabilir misiniz?

E5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. Burakipar

Burakipar Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle herkese merhaba. Aranıza üye olarak yeni katılmış biri olsam da bir süredir forumdaki bilgilerden faydalanıyorum. Henüz vücut geliştirme sporuna 1 aydır başladım ve gerek beslenmemi gerekse antrenman programlarımı aksatmadan doğru şekilde yapmaya özen gösteriyorum. Herhangi bir supplement kullanmıyorum ve supplement kullanımına açıkçası şu sn için önem vermiyorum. Kendim hazırladığım protein ve antrenman öncesi shake'lerimi kullanıyorum Merak ettiğim şu, supplement kullanımına ilk olarak şunu kullanarak başlanmalı ve ardından şu supplementleri kullanmaya geçilmeli gibi bir sıralama var mıdır ? Okuduğum kadarıyla ilk 3 ay protein tozu kullanımının gerek olmadığına vesaire karar verdim fakat örneğin 3 ay sonrs bcaa kullanmaya başlayın, ardından 4. ayınız itibariyle şu supplementi kullanın. 1 yıl sonra şu supplementi de kullanabilirsiniz diyebilir miyiz ? Açıkçası ben elimden geldiğince supplement kullanmamaya çalışarak günlük öğünlerimi sıkı tutmaya çalışıyorum. Ve hemen vücudum olsun diye bir derde de sahip değilim. Bununla ilgili önerebileceğiniz tavsiyeler var mıdır ? Ya da herhangi bir yönlendirme yapabilir misiniz ?

15. syndrome

syndrome Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    merhaba , bu tamamen senin spor geçmişine ve supplement önerisi için de vucut çeşitine ( ektomorf, endomorf ,mezomorf) bağlı bir soru. eğer daha önce spor geçmişin yoksa ve yeni başladığını belirtmişsin 3 ay kullanmaman doğru olandır. 18 yaşından büyük olduğunu varsayıyorum. boy ,kilo,yaş,antrenman çeşitin ve hedefini söylersen bence daha iyi yardımcı olabiliriz.

16. Burakipar

Burakipar Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İstanbul
    Şöyle belirteyim 22 yaşındayım. 1.80 boy ve 74 kiloyum. Vücudum ne çok iri ne çok ince. Orta halli bir kemik yapısı ve vücuda sahibim. İşin bilimsel boyutlarıyla tam olarak tanımını bilemediğim için bir şey diyemiyorum ama sanırım mezomorf vücut tipi deniyor bu hale. Hedefim ise hafif vücut hatlarını ortaya çıkaracak bir kas yapısı. Aşırı bir kas yapım olması yönünde bir beklentim yok. Bir forumda okumuştum 3 ay sonra ilk olarak aminoasit kullanmaya başlayın vesaire gibi bir cümle görmüştüm fakat kafamda oturtamadığım için sizlere danışmak istedim bu konuyu.

17. syndrome

syndrome Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Ben senin yerinde olam bulk dönemine girip biraz yağlanarak- ister istemez- kilo alıp sonra definasyona girerek kas hatlarını ortaya çıkarırdım. Bunun için öncelikle supplement desteği almam gerekiyor diyorsan gainer kullanman gerekiyor. İkinci tavsiyemse kalori hesabı yapman yönünde. Kalori hesabı yapıp alman gereken karbonhidrat, protein ve yağ miktarlarını ve beslenme programını oluşturmalısın. Sonra supplementlerde diyetini destekleyebilirsin. Açık kalan kalorilerin için gainer iyi bir çözüm olabilir. Bunlar benim fikrim tabi ki , yanlışım varsa daha iyi bilen arkadaşlar ve hocalar bilgilendirirse sevinirim :)

18. Burakipar

Burakipar Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İstanbul
    Anladım kardeşim. Çok teşekkür ederim o halde. Tavsiyenin ardından hem günlük almam gereken kalori miktarını çıkardım yani 3100 civarında bir kalori almam gerekiyor. Ben de ortalama günlük yediklerimle 3000 kaloriyi buluyorum. Spor öncesi bu kadar çıkmıyordu ama şu an 3000 kaloriyi yediğim gıdalarla buluyorum. Yine en az aynı şekilde yediğim gıdalardan 100 gram protein alıyorum. Belirli bir süre bu şekilde sıkı beslenerek ve en az 100 gram protein alarak devam edeceğim. Yaratacağı etkiye göre bir süre sonra yeterli görmezsem vücudumdaki gelişmeyi, ek takviye olarak supplement kullanımına geçerim söylediğiniz şekilde. Çok teşekkürler.

19. caalar

caalar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar, bugun antreman olarak 1. Ayımı doldurdum. Bugunden itibaren sadece antremanlarımdan sonra 1 ölçek protein tozu alsam zararı olur mu? Haftada 3 gun antreman yapıyorum.

20. EmirTimur

EmirTimur Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    merhaba arkadaşlar ben yeni başladım spora boyum 1.88 kilo 66 zayıfım yani. Karbonhidrat tozu aldım kullanıyorum. Pek evden de çıkmıyorum evdede karbonhidrat ağırlıklı besleniyorum. Kafama takılan şeyler var cevaplarsanız sevinirim. ben yaza kadar gidebilirim spor salonuna yazın şehir dışına çıkıyorum yani yaklaşık 7 ay falan gidecem.
    Sizce kaç kilo alırım bu süre içinde düzenli olarak gidersem ?
    Şayet kilo alırsam yazın bu kiloları kaybeder miyim spor yapmadığım zamanda ? Şimdiden teşekkürler.

Sayfayı Paylaş