Yeni başlayanlarda Supplement (protein,aminoasit vs) kullanımı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve FleXoR tarafından 6 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 555 üye.
  1. Sinan96

Sinan96 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhaba aranızda yeniyim. Sizlerden öneri ve bilgi almak için üye oldum.
    Boyum 1.75, kilom 63, 2 aydır spor yapıyorum onun öncesindede evde yapabildiğim kadar yapıyordum. Bu 2 ay içinde yaklaşık 5-6 kilo aldım ama gelişen tek yerim bicepsler onunda gözle görülür bir değişimi yok. 1 yıl öncesinde de 3 ay bir süre kadar spor yapmıştım bana amino asit önerilmişti ama hiç bi faydasını görmedim o zaman. Aklımda progainer creatin arginin paketi var hardline ın sizce bu kombinasyonu kullanmalı mıyım yoksa başka bir ürün mü kullanmalıyım bana yardımcı olur musunuz?

2. Kumar28

Kumar28 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yeni başladım ve protein tozu aldım ilk aydan kullanmaya başladım. Sonra forumda bu bilgilendirmeyi gördüm ve yarısında kullanmayı bıraktım. 2 ay sonra tekrar kullanmak istesem ürünü kullanabilir miyim. Ürünü o şekilde bekler mi? Yoksa bir problem yaratır mı ? Yaklaşık 3 ay önce aldım ürünü.

3. omur1987

omur1987 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Bir sikinti yaratacagini sanmiyorum.ilk ay dogal yollardan tüketmeye devam et ve antremanlarini tüm kaslar olarak planla bence.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kumar28 bunu beğendi.
  4. Kumar28

Kumar28 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkür ederim. Üründe bozulma falan olmaz yani, anladım teşekkürler.

5. omur1987

omur1987 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Son kullanim tarihini yinede kontrol et.Bisey olmaz ama.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. kenivır

kenivır Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ARKADAŞLAR YAŞIM 16 BOYUM 1.78 VE KİLOM 68 FITNESS A BAŞLAYALI 2 HAFTA OLDU VERİMLİ OLMASI İÇİN PROTEİN TOZU KULLANMAYI DÜŞÜNÜYORUM SİZİN FİKRİNİZ NELERDİR? NE ZAMAN KULLANMALIYIM? HANGİ ÜRÜNLERİ KULLANMALIYIM?
    FORUMDAKİLERİ OKUDUM AMA ANLAYAMADIM ÇOK YORUM OLDUĞUNDAN BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER :)

7. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Şimdilik kullanman için bir sebep yok. Daha yeni baslamassin, yaptığın spora alisman lazım. Beslenmeni güzel yap. Komplks karbonhidratlar tercih et bulgur, makarna, yulaf da alabilirsin faydasını görürürsün. Protein olarak da lor, çökelek, yağsız göğüs eti ulaşabileceğin düşük bütçeli proteini yüksek besinlerdir. Bunlardan bolca turket.

SM-G360H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. kenan alkar

kenan alkar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    yaş 23 yeni başladım daha önce boks yappmışlığım var ama body yeni başladım.180 cm 71 kiloyum.şimdi ayva göbeği var ama rahatsız edici boyutta değil 2 ay olduğ karbohidrat tozu kullanıyorum 80 kiloya cikmak için 3 kilo aldım ama göbeğe gitti bu kilo.kol omuz vs çalışmama rağmen.oralardada gelişme var bu arada.neyse sadece omuz kol göğüs vs gelişmesi göbeğin sabit kalması için protein tozuna geçiş yapayım mı?

9. Frenzyy

Frenzyy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar 24 yaşındayım spora başlayalı 1 ay kadar oldu kilom 75kg boyum 175cm yağ oranım %7.5. Beslenme ve saatlerim düzenli ama yeteri kadar protein içerikli beslenemiyorum. Ne zaman kullanacağımı aslında çok incelemeden hardline 3matrix aldım. Şuan başlamam doğru olur mu yoksa biraz daha beklemeli miyim ?

10. teyfik

teyfik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    175 cm boya 75 kg %7.5 harikaymış. İlk zamanlar 3 matrixle başladım. Vücut alışık olmadığı için 1 porsyonda 2 kapakla aldığım proteini vücudum işleyemedi. Zaten vaktimin çoğunu koşu bandında geçirdim kulüp programı sağolsun. Boş yere kardio yaptım %11 yağ oranıyla. Sonra makinelere geçince baktım başım dönüyor midem bulanıyor. Bi tahlil AST ALT 3.5 kat fazla normalden Kreatin Kinaz 500 tehlikeli sınır diyor bende 3000 küsür. Sonra gittim program yazdırdım. Yanına aminoasit aldım. Dengeli beslenerek günde 1 porsyon (ihtiyacım kadar kilo x 2 gr protein) 3 matrix + amino kullandım. Tahliller normaldi bu süreçten sonra. Olimp ve Optimum boşuna 25 gr protein koymuyor 1 porsyona. İşleyemeyeceğin kadar protein karaciğeri yorar idrarda proteinlerin azotu atılır. Kendisi nere gider bilmiyorum yağ olur diyen var olmaz diyen var.

3 matrixde kreatin monohidrat var gerçekten işe yarıyor antrenman öncesi kullanınca. Kendi ihtiyacına vücuduna göre kullanırsan işe yarar. Yeni başlayana çok gerek değil diyorlar. 3 ayda böyle oldu diye kaslı vücutlarının fotoğraf çekerlerken soyunma odasında ben kenarda kıskanıp pis pis bakıyordum. 1 hafta karaciğer dinlendirmeyle kaybettim. 1.5 ay da makinelerde vakit kaybettim. Adamlar aldı yürüdü. Sonunda optimum almıştım vücut bişeye benzemişti. %7.5 yağ oranıyla kasları baya baya iyi gösterirsin.

11. Frenzyy

Frenzyy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkür ediyorum verdiğin bilgiler için. Yani ağır gelebilir 30-35 gr protein. Sanırım onu 2 ölçek yerine 1.5 ölçek kullanarak alışana kadar çözebilirim. Memnun kalmazsam bende gittiğinde değiştiririm. Aslında benim amacım öyle çok vücut göstermek değil sadece biraz şekil alsın fit olsun yeter. Pektoral ve abdominallerim zayıf onlara daha çok ağırlık veriyorum.

Bi sorum daha olacak bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. Düşük yağ oranıma rağmen kendimi bildim bileli göbeğim dışarda. Sanıyorum ki zayıf abdominallerden kaynaklı tabi başka sebebi var mı bilmiyorum. Daha önce böyle durumda olan var mı yada duydunuz mu. Abdominalleri kuvvetlendirsem çözebilir miyim bu sorunu.

12. sedat59

sedat59 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Tekirdağ
    Merhaba arkadaşlar,

Aranızda yeniyim. Daha önce belirli zamanlarda 1-2 aylık dönemlerde salonda çalıştım. Fakat yaklaşık 3 yıldır bir çalışmam olmadı.

Şuan 29 yaşındayım ve boy 176cm kilo 71kg. Özellikle göbek bölgemde biraz yağlanma var (geçen sene aldığım pantalonlara zor sığıyorum.)
    Şimdi yeniden spora başlamak istiyorum fakat işten dolayı salona gidecek zamanım yok. Bu yüzden tamamen vücut ağırlığı ile evde çalışmak istiyorum.
    Aşağıdaki programı kendime uygun buldum

Bu program ile birlikte aşağıdaki beslenme rutinini elimden geldiğince uygulamak istiyorum.

GÜNLÜK PLAN (ANTRENMAN GÜNLERİ – PAZARTESİ, SALI, PERŞEMBE, CUMA,PAZAR)
    05.30 Kalkış
    05.45 – 06.45 Kahvaltı ve hazırlanma
    - Kahvaltıda omlet ya da haşlama yumurta, beyaz peynir, yeşil zeytin, yeşil sebze mutlaka
    10.00 Sandviç (Ton balıklı ya da dilim salamlı yeşillikli)
    12.30 Öğle yemeği (fabrikada ne yemek çıkarsa)
    15.30 Kuruyemiş ya da meyve
    - Bir avuç ceviz, kavrulmuş fındık, badem ya da kuru üzüm kuru kayısı karışımı ya da 1 adet yeşil elma – kabak çekirdeği
    19.30 – 20.00 Akşam yemeği (evde ne yemek yapılırsa, genellikle çorba, pilav makarna ana yemek olmak üzere 3-4 çeşit)
    21.00 yulaflı bisküvi, müsli, meyveli smothie, kuru meyve (kuru üzüm, kuru kayısı vs.)
    22.00 – 23.00 ANTRENMAN
    23.30 Protein + Karbonhidrat takviyesi
    - Muz, kivi, yoğurt, badem, protein bar vs. (whey protein+casein protein+BCAA)

Bu listeyi buradan ve internetteki bazı diğer kaynaklardan yararlanarak çıkardım. ayrıca ilk 2 ay supplement kullanmadan gelişimimi kontrol etmek istiyorum. eğer belirli bir gelişme kaydedemezsem supplement kullanımına da başlıycam.

Sormak istediğim özellikle günlük beslenme planımda yanlışlar ya da düzeltilmesini düşündüğünüz kısımlar var mıdır? Bu programa ne kadar devam etmeliyim? Supplement kullanım zamanım doğru mudur?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Hepinize sağlıklı günler dilerim.

13. baris41

baris41 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar herkese selamlar, 2,5 3 seneden beri bu sporun içindeyim son 6 aydır, haftada 3 veya 4 gün spor yapıyorum. Vücud olarak kas oranım oldukca iyi, biraz cardio ihtiyacım var, onu da antreman sonrasında kosuyla yavas yavas gideriyorum. Şuan için özellikle bacak ve gögüs bölgemde hacim kazanmak istiyorum. Bugüne kadar whey protein ve nox dısında supplement kullanmadım. Supplementler hakkında bilgi sahibi olsamda iyi bir kombo yapmak istiyorum. Şuan için nox kullanmıyorum. Hacim için whey proteinin yanına Glutamine, Beta alanine, BCAA, Creatine düşünüyorum. Sizce bu beşli hacim için ideal midir ? Bu kombinasyona eklenebilecek veya çıkarılabilecekler nelerdir? Whey protein yanına casein de koymak gerekir mi? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Mehmetcankat bunu beğendi.
  14. Mehmetcankat

Mehmetcankat Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum benden daha tecrübelisin benim nacizane tabsiyem bu konular ile ilgili araştırma yapıyorum ve de1,5 yıldır edindiğim bilgiler ışığında zma ve vitamin kullanabilirsin çok mantıklı olacaktır başlamadann önce böbrekler ve karaciğer için bir test yaptırabilirsin bnce bol su tüket iyi sporlar
    @baris41

baris41 bunu beğendi.
  15. ArL

ArL Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Eğer güzel beslenirim diyorsan bulk da kreatin whey bcaa üçlemesi bence yeterli olacaktır. BCAA glutaminin görevini az buçuk görecektir alanine de profesyonel yarışmalara hazırlanılmıyorsa bence çok da gerekli değil. Caseine gelince ben bulkda vücudun gece dinlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum ama yok gecede çalışsın işi ne diyorsan yatmadan once 1 bardak süt 150 gr lorla caseinin yerini doldurabilirsin boşuna caseine de para verme derim kolay gelsin.

columbu ve baris41 bunu beğendi.
  16. baris41

baris41 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    detaylı cevabın için tesekkurler

17. Nactemhem

Nactemhem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Boyum 1.87, kilom 63. Yağ oranım %9. Yaşım 15, hedef kilom 75 kilo ve üstü. Karbonhidrat tozu kullanmak istiyorum. Önere bileceğiniz kaliteli ve etkili sonuç veren bir marka var mı? Bune ek olarak yaşım daha genç olduğundan dolayı kullanmaktan çekiniyorum bir sorun teşkil edermi?

18. ArL

ArL Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    En etkilisini söylüyorum sabah yulaf ezmesi öğlen ve akşam beyaz pirinç.

19. BOZ35

BOZ35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar, 5 aydır düzenli bir şekilde sorumu yapmaktayım .yediğime içtiğime dikkat ettim yavaş yavaş istediğim duruma geliyorum ve ek takviye olarak universal atomic 7 ve optimum gold standart whey siparisi verdim fakat birlikte mi kullanmalıyım ayrı ayrı mi kullanmalıyım tam bilmiyorum.kapsamli bir bilgi verirse iz çok sevinirim
    Teşekkürler

20. IceBlade

IceBlade Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Spora yeni baslamadim, onceden 4-5 ay kadar fotnessa gitmistim lakin kolumu kirdim birkac ay once iyilesti ve basketbola basladim, ancak asiri kiloluyum ben cok arada kaldimsizceen uygunu hangisi suanda elimde animal cuts var
    1) 3 haziranda diyetisyenegidicegim lakin ramazan nedeniyle cutsi tam kullanamayacagim,eger diet ile birlikte kullanmak istersem bir ay bekleyecegim
    2) suan direk animal cutsi kullaniyim ramazanda diyeti yapiyim 2 ay sonrada toza basliyim
    3) hepsini ayni anda yapiyim
    Sizce en uygunu hangisi?

Sayfayı Paylaş