Yeni başlayanlarda Supplement (protein,aminoasit vs) kullanımı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve FleXoR tarafından 6 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 555 üye.
  1. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    6 kilo almışsın ama belin 7 cm kalınlaşmış .Benim sana tavsiyem yaz aylarında kilo almak için kasma kendini kışa sağlam bir protein tozu alıp onu kullanırsın . Sorunun cevabı ise tabiki weider gnc den daha kalitelidir.

2. massmedia

massmedia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim 3. haftam,boyum 184,76 kg,20 yaşındayım
    Hocalarım 2. haftadan itibaren supp. kullanmaya başlamalısın dediler ben de bu yüzden Ultimate L-carnitine ve Ultimate Amino 2000 kullanıyorum.Antrenmandan yarım saat önce l-carnitine ve 2 tane amino içiyorum.Antrenmandan sonra 2 tane daha amino içiyorum.
    Ayrıca yine hocalarım şimdi karbonhidrat tozu kullanmalısın kilo almalısın diyorlar.Sizce gainer kullanmalı mıyım?Ve bu forumu okuyunca ilk 3 ay için supp. kullanımı gereksiz olduğunu öğrendim keşke daha önce okusaydım burayı da erkenden başlamasaydım.Şimdi supp. alımını durdurmalı mıyım yoksa devam edip üstüne gainer kullanmalı mıyım?Kafam çok karıştı yardım lütfen

3. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    yag durumun nasil?neden carniitin kullaniyorsun.

4. massmedia

massmedia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    5-6 kilo almalıyım fakat göbek ve göğüsler yağlı duruyor az da olsa.Hoca sanırım yağların erimesi ve güç vermesi açısından l-carnitine kullanmamı önerdi.L-carnitine ile birlikte gainer kullansam bi faydası olur mu ayrıca 3 haftadır vg yapıyorum.
    Kollarım zayıf görünüyor gainer ile kilo alsam bir değişiklik olur mu yoksa yine göbeğe mi gider tüm kilolar?Ya da tüm bunlar için daha çok mu erken?Tüm supp. kullanmayı bırakayım mı kararsız kaldım.

5. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    oncelikle ikisinden birini tercih etmelisin,ya gobegi yok etmek yada gobegi de kiloyudu arttirmak.bana sorarsan simdi tam yag yakma zamani once gobegi hallet eylul gibi hacim e gecersin.

6. fatihkurt76

fatihkurt76 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    istanbul
    Merhabalar Mesaj adedimden belli olacağı gibi forum çok tanımıyorum
    6 aydır spor yapıyorum ve ilk kez suplament kullanıcağım
    Universal 2700 aldım 700 tabet bunu yanında biomax ın tri- aminosunuda verdiler. şimdi benim sorum bu ikisini aynı andamı kullanmalayım
    Universal 2700 de 4 er tablet günde iki defa yazıyor tri-aminoda akşamları yatmadan 4 tablet yazıyor. (Bizim hoca biraz ilgisiz ve bilgisisiz ona sorsam yeterli cevabı alamıyacağım) şimdiden Teşekkürler

7. mert90

mert90 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    saydam benim kilo problemim yok.ama 1.88 cm boy yaş 17 kilo70. dolayısıyla kas olarak kilo almak istiyorum. weider whey protein kullanmayı dşünüyorum. yanında da weider aminoasit 2200. nasıl olur? ha bide söylediğiniz gbi 2 ay hiçbirşye kullanmadm. şimdiden teşekkürler...

8. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    peki neden gobegin var,gobeginin derisinin altindaki kas mi yoksa yagmi?

9. mert90

mert90 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sırf kas zaten biraz belli kaslar ama tek tek çıkmış olmalarını istiyorum. n kullanabilirmki?

10. CENTAUR

CENTAUR Guest

Karın kaslarını geliştirip büyülttükten sonra yağ yakımına yönelmen izleyeceğin en makul yol. Hep söylediğimiz gibi karın yağları mekik çekerek değil, diyet ve kardio ile gidiyor belki biliyorsundur. Aynı süre içerisinde hem kas kütlesini artırıp hemde yağ kaybetmekte sözkonusu değil. Olayın özü bu, buna göre ayarlayacaksın kulanacaklarını. Bir süre protein tozu kullandıktan sonra yağ yakıcıyla beraber kardioya başlayabilirsin, iktiza ederse diyette yaparsın.

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Temmuz 2007
  11. fatihkurt76

fatihkurt76 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    istanbul
    Biraz yukarda yazmıştım ama Herkes görmezlikten geldi galiba. s
    orum yanlışmı yanlış bir yerdemi sordum

12. mert90

mert90 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkür ederim:) şimdi ozaman ben weider aminoasit 2200 ve weider whey protein beraber kullanıp haftada 4 gün salonda tüm gücümle çalışıyorum ve yağsız gıdaları tercih ediyorum 2-3 ay içinde iyi bir vücudum oluyor doğrumu?

son olarak da, supplement tercihlerim yerindemi?

13. mert90

mert90 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    msj düzenlenmio sanırm. CENTAUR un bahsettiği karın bölgesindeki yağları yakmaya yönelik cardio ve diet programlarını sitede aradım ama bulamadm. varsa linkini yoksa da ne tür bi yol izleyebileceğimi anlatırsan minnettar olurum.

14. CENTAUR

CENTAUR Guest

Yağ Yakıcılar ve Yağ Yakımı bölümünü inceleyebilirsin. Protein tozu ile beraber amino kullanman çokta gerekli değil ama beslenmemi ayarlayamıyorum böyle pratik oluyor diyorsan eş zamanlı olarak kullanmamaya çalış, çünkü birbirinin alternatifi gibidir bunlar, hatta beslenmede protein alımını ayarlayabiliyorsan bunların birinin yerine creatin kullanabilirsin örneğin.

15. mert90

mert90 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evt beslenmem çok dengesz. aminoyu aldım artk ama daha whey almadm onun yrine creatin alablirm ama ndn creatin? bnm drumum braz garip zayıfm ama karın bölgemde braz yağ war. o yzden whey yrine creatin, weight gainer yda carnitin den hngisi seçmem dha doğru olur?

16. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    mert90 sen galiba şey zannediyosun carnitin alıcaksın göbeğin gidicek amino senin kaslarını şişirecek mutlu mutlu geziceksin:) arkadaşım bunlar ek besin mucize yaratan ürünler değil ki!boyun 1.88 kilon 70 miş bu boyda bu kiloda nası göbek olabiliyor?Varsa bile bence carnitin kullanıcak seviyede değildir.Hatta senin kilo alman gerekiyor boy kilo oranına göre.Sana önerim benim deneyipte memnun kaldığım bir kombine.
    whey protein+creatin+glutamin gece yatarken lor peyniri ve hergün bir multivitamin. amino asit daha çok definasyon zamanında kas kaybını önlemek için kullanılıyor.bu dediğim kombine baya masraflı oluyor ama baya etkili

ADANALI1980 bunu beğendi.
  17. mert90

mert90 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ya fazla iyimserim dmi:)

söylediğin bu kombinasyonla kilo alırmıyımki?? bnm göbeğim yok ama karın kaslarımın tek tek çıkmalarını istiyorum. üzerlerinde bi yağ tabakası war. para problem değil ama çok dzensz bi hayatım war ymek knusunda hiç ümidim yok. ve aynı anda çok fazla supplement kullanamam. aminoyu aldık artk yapcak bşi yok. ynnda weight gainer kullanrm(weider mega mass 4000) aynı anda da BB ile beraber kardio yaparak yağlardan kurtulup kas ypablirmym?

18. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    galiba spora yeni başladın acelecilikten anlaşılıyor:) karın kasları fazla itina istiyor yani bence bu karın kası olayını biraz ertele ilk önce karın kasların güçlensin hafif hafif baklavaları görünce gaza geliceksin zaten :) mega mass çok kaliteli bi ürün ama ben her ne kadar gainerların göbek yapmaz iddaasına rağmen hepsinin yağlanma yaptığını savunuyorum çünkü yüksek karbonhidrat oranına sahipler ve bol bol kullanıp kısa zamanda etkisini gördüğümüz için yağlanma olmaması hayal gibi bişey yada benim vucudumda öyle.

19. mert90

mert90 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    e pki snn kombinasyon? o kilo almaya yönelikmi?

20. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    İlk önce bi sakin ol.Forumun heryerini okudun mu?Ben sadece sana tavsiyede bulundum bunları araştır cehennem gibi döküman var bunlarla ilgili.Bak şöyle bi gezin forumda senin durumunda olup mesaj yazmış en az 3 kişi görüceksin.Aceleciliğini anlıyorum ama bunlar hemen olmuyo mesela ben progainer kullandım 10 kilo aldım salondan bi arkadaşımla aynı zmnda başlamıştık o 2 kilo aldı.Bünyeden bünyeye farklılık olduğu gibi diğer etkenlerde çok önemli.Sana son söylediğim kombinasyonu yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum güç artışı yaşadım kilo olarak bi artısı olmadı fakat bu güç artışı bana kilo olarak dönecek yanında iyi bir beslenmeyle.Yani senin kilo alman onlarca sebebe bağlı dinlenme,iyi ve teknik antreman,supplement kullamını iyi ayarla,vucudunun kendine has özellikleri ve tabiki en önemliside beslenme.Ne kadar çok etken varmış dimi?Bunlarıda zamanla kendin çözeceksin burda sana kim ne yazarsa yazsın kmse seni tanımadığı için doğru olmayacaktır sen edindiğin bilgileri tavsiyelerle birleştir bak neler oluyo...

Sayfayı Paylaş