Yeni Başlayanlara Öneri

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve barisgull tarafından 2 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. barisgull

barisgull Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar,

ben 70 kiloyum ve fit bir durumdayım. Aşırı kilo almadan sadece kas yapmak için ve zinde olabilmek için nasıl bir beslenme programı uygulamam gerekmektedir. Bu konuda desteğinizi bekliyorum.

bu arada yaşım 28 boyum 180

Son düzenleme: 2 Ekim 2014
  2. Fevzi Bilen

Fevzi Bilen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3

sabahları yumurta ve karbonhidrat ağırlıklı beslenirsen çok iyi olur , akşamda yağ,tuz,şeker,karbonhidratı düşür fazlalık yapmaz . sporuda aksatma tamamdır.

3. barisgull

barisgull Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ya işte karbonhidratlı olan ürünleri çok bilmiyorum bunun yerine arkadaşlar aranızda hazır program kullanan yada önerebilecek biri varmı?

4. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Yaşıtız. Kilo problemin yoksa senin yapacagin seyler spor yapmak,yaptigin spora göre gerekli proteini ve karbonhidrati almak. Spor oncesi ve sonrasi makarna,bulgur ve tavuk,ton baligi tuket. Bu arada artik bodyforumtr'desin. 1.80 boy 70kg'ya burada fit degil,zayif denir :D

Spor yaptikca insanin enerjisi artiyor.ilk ay cok yorgun olursun.sonrasinda enerjin bitmez ;)

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

alvel ve cHnca bunu beğendi.
  5. barisgull

barisgull Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    peki sabah kahvaltısı falan önemlimi?

6. Fevzi Bilen

Fevzi Bilen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Kahvalti en onemli ogun

7. barisgull

barisgull Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Peki onu nasıl yapsam uygun olur kendime ona göre bir liste hazırlamayı düşünüyorum da ayrıca yumurtanın yerine önerebileceğiniz bişi varmı?

8. Fevzi Bilen

Fevzi Bilen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Kahvaltida cok secim yapmiyorum ben . Protein olarak yumurta sart yerine ne yerler hic dusunmedim hep yumurta yedigim icin . Onun disinda bol ekmek ve diger seyler cunku vucut gun boyu enerjisini kahvaltidan alir unutma

9. cHnca

cHnca Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    İnşaat Teknikeri
    Yer:
    İzmir
    bunu sevdim :D

Eresbos bunu beğendi.
  10. barisgull

barisgull Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    peki o zaman bi menü hazırlasan nasıl hazırlarsın ona göre bende kendime hazırlayayım?
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Ekim 2014 ---
    kaç kilo fit burda :)

11. cHnca

cHnca Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    İnşaat Teknikeri
    Yer:
    İzmir
    85 kiloylada fit olan vardır burada 120 kiloylada bence :)

12. Fevzi Bilen

Fevzi Bilen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Menu olarak hic dusunmedim acikcasi . O kadar fazla kasmanin mantigi yok , yeterince proteinini karbonhidratini sekerini al tamamdir yoksa hayattan zevk alamazsin . Tabi bu benim dusuncem

13. barisgull

barisgull Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Genel olarak peki karbonhidrat ve protein i nasıl yaymalıyım spordan önce sonra bide ne gibi şeyler önerirsin yemek olarak peki çok sordum ama :)

14. Fevzi Bilen

Fevzi Bilen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Sabah ne bulduysan ye derim ben . Spordan 1 saat once falan karbonhidrat agirlikli beslen enerji verir , yemeye vaktin yoksa bi muz ye git en kotu . Spor sonrasi da muz iyi olur ve protein agirlikli beslenmelisin ki kaslar doysun tavuk , et ne bulduysan artik . Onun disinda yatmadan once yagli yeme bence , yatinca vucut dinlenmeye gectigi icin fazlalik yapar

15. barisgull

barisgull Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Program tavsiye edebilecek biri yokmu acaba?

16. cHnca

cHnca Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    İnşaat Teknikeri
    Yer:
    İzmir
    Mümkün olduğunca yemek yemek, karbonhidrat almak önemli. İlk başladığımda deli gibi herşeye sadece protein gözüyle bakıyordum ben :D

Program olarak, bence yeni başlayan birisinin 1 ay dişini sıkıp tüm vücudu çalıştırması gerekiyor. Kasların parçalanması ve vücudun hamlığının atılması için iyi bir yöntem diye düşünüyorum.
    Program yazmak haddime değil, forumda başlangıç için hazırlanmış programlar var onlara göz at ve salonda uygulayabileceğin, hareketleri doğru formlarıyla tamamlayacağın programa yönel ve tavsiyem ilk 1 ayın dolana kadar o programa uy.

1 ay bittikten sonrada günlük antrenman düzenine geçebilirsin.
    ve ilk demem gereken şeyi sona saklayarak şunu söyleyeyim vücut tipini muhakkak öğren ve vücut tipinin antrenman özelliklerine göre yap programını.
    Be adam ne diyorsun tip mip ?
    mesela ben Ektomorf vücud tipiyim ve setlerimi max ağırlıkla az tekrar yaparak hacim kazanabiliyorum ama bunu bilmeden önce hep alıyordum hafif bir ağırlık setlerde 15-20 tekrarlara çıkyıordum çok faydası olmuyordu haliyle.

17. amatör ruhu

amatör ruhu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    180 boy için 70 kilo zayıf.75-80 e kadar çıkmaya çalış bence.yemek programına gelirsek.kilo alma işi(tabiki de burda kilo almaktan kastım aldığımız kilonun çoğunun kas olması) protein ve kaliteli karbonhidratları yeteri kadar alarak yapılan bir şey.kaliteli karbonhidrattan kastım yulaf,esmer makarna,esmer pirinç,tam buğday ekmeği..(kahverengi olursa ye işte :p) örnek olarak ben sabahları 3 yumurta ve 1 kase yulaf yiyorum.öğlen bulgur pilavı tavuk salata.akşam da yine bulgur veya esmer pirinç yanına yine protein(kırmızı et balık tavuk ton balığı olabilir).aga ben bunlarla doymam bunlar dişimin kovuğunu bile doldurmaz diyosan tam buğday ekmeğini öğünlerine ekleyebilirsin.böyle bir şey uygulayıp 1 hafta sonra kilona bakarsın eğer artmışşa ve göbek yoksa doğru yoldasın.artmamışşa karbonhidrat miktarını artırırsın.

Sayfayı Paylaş