Yeni Başlayanlar ve Salonlardaki Hocalar

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve alikuruchem tarafından 22 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. alikuruchem

alikuruchem Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    merhaba, forumda gerçek manada hocalık yapmakta olan, bu işin eğitimini almış saygıdeğer hocaları tenzih ederek ve onların affına sığınarak böyle bir konu açıyorum.
    insanlar salonlara gittiklerinde ilk muhatabları hoca! veya hocalar! oluyor ve bir çok kişi kendini koşulsuz teslim ediyor hocalara ama bu konuda bir eksiklik görüyorum. çünkü bir çok kişi (bu işin eğitimini almış kişileri tenzih ediyorum) kendisine hoca diyor. ya da bir zamanlar şampiyon olan şimdi yaşını başını almış kişiler hoca sıfatları ile dolaşıyorlar salonlarda. insanlar belirli bir amaçla ve de maddi bir bedel ödeyerek salonlara gidiyorlar ve kendi sağlıklarını bu insanlara emanet ediyorlar. bu forumdaki bilgileri okudukça ve öğrendikçe bu işin bilimselliğini daha iyi kavrıyoruz peki salon hocaları ne kadar bilimsel bir yaklaşımla hocalık vasfını sürdürüyorlar.

örnek bir hoca! : bir zamanlar şampiyon olup sonradan mahalle arasında bir salon hoca fiziğinin ve tatlı dilinin avantajı ile salonuna gelen neredeyse herkese suplement satıyordu. sen zayıfsın al sana tane hesabı amino asit ve gram hesabı protein, kesinlikle de primabolan kullanmalısın. sen kilolusun carnitin diye bişey var kesin kullanmalısın yoksa olmaz.
    örnek hoca 2 : sen ters üçgen olmuşsun, düz üçgen olmak için al sana piramit proğramı, hani piramit de üçgen ya o bakımdan
    örnek hoca 3 : -hocam ben bu spora başlamayı şünüyorum -bak canım bu spor zengin sporu salon parası dışında besin takviyesi dediğimiz şeyler için aylık 100 lira ayırabileceksen bu spora başla yoksa başlama

bu ve buna benzer öykülerin yüzlercesi yazılabilir belki

1) hoca kimdir ve kimlere hoca denir?
    2) iyi bir vücudu olan ya da şampiyonalara katılmış biri hocalık yapabilir mi?
    3) salonda hoca olup hoca vasfı taşımayan biri varsa ne yapmalıyız
    4) bir hocanın kalitesi nasıl belli olur ?
    5) bir hocanın öğrencinin çıkarını mı, salonun çıkarını mı yoksa her ikisini dengeli mi tuttuğunu nasıl anlarız ?
    6) yeni başlayan birine hemen bireysel proğram yazılması doğru mudur?
    7) yazılan bir proğramda hangi hareketler o hoca hakkında bizde nasıl bir izlenim uyandırmalı
    8) bir hocanın diyet proğramı yazması uygun mudur?

bu ve buna benzer soruların sorularak bu konuda tartışılmasını istedim. formdaki saygıdeğer hocaların anlayışına sığınıyorum. faydalı olması dileği ile herkese iyi çalışmalar dilerim

980 bunu beğendi.
  2. 980

980 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Salon sahiplerini ben hoca olarak değerlendirmiyorum. Örneklerde anlattığın üzere çoğu maddi çıkar peşinde koşan salon sahibidirler. Zaten salon sahibi yada supplement satıcısı değilse, hiç abuk tavsiyelerde bulunmaz. Bence salon sahipleri sadece kendi işletmelerini iyileştirmek için uğraşsınlar. Örneğin temiz, adam gibi duşlar, saunalar yaptırsınlar, salondaki eksik aletleri tamamlasınlar bir de müşterileri lafa tutmasınlar yeter. Zaten ihtiyaç duyduğumuz tecrübe ve bilgiyi alacağımız yerden alıyoruz.

3. born

born Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öörenci
    Yer:
    istanbul
    ben tıp fak.de okuyorum,pek zamanım da olmuyo bu yüzden ama kararla başladım 1 ay önce body'e.kayıt olurken de ısrarla bunu belirttim okul programıma göre günler belirledik vs.herşey gayet iyi başlamıştı.ama ilk günlerdeki ilgi malesef bi kaç gün sonra bitti.burdakler üstüne alınmasın ltfn ama gittiğim salondaki hocalar bayanlara vücut gösterisi yapmaktn başka ve onlara kur yapmaktan başka "haa tamam böööööllleee devam et" demekten başka bişi yapmıyooo!!salon deiştiricem şimdi aramalar devam edio :D

not:amacım kas mas değil sadece kiloooooo alabilmek :D

Sayfayı Paylaş